See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Kläder och skydd för avdelning/operation OMTAG
Description: Omtag efter VF2024-00018 Kläder och skydd för avdelning/operation. Förkläde, rock, overall, andningsskydd FFP3, andningsskydd FFP2, munskydd, mössor mm.
Internal identifier: VF2024-00045
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33199000 Medical clothing
Additional classification (cpv): 18100000 Occupational clothing, special workwear and accessories, 18130000 Special workwear, 18143000 Protective gear, 33735100 Protective goggles, 33735200 Frames and mountings for goggles, 35113400 Protective and safety clothing, 35113410 Garments for biological or chemical protection, 35113490 Protective frock
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: FFU Generell del (1)
Description: Kläder och skydd för avdelning och operation. OMTAG efter VF2024-00018.
Internal identifier: VF2024-00045-0
Lot: LOT-0002
Title: Avtalsvillkor och kommersiella villkor (1)
Internal identifier: VF2024-00045-1
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: VF2024-00045
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33199000 Sjukvårdskläder
Ytterligare klassificering (cpv): 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18130000 Specialarbetskläder, 18143000 Skyddskläder, 33735100 Skyddsglasögon, 33735200 Bågar och skalmar till skyddsglasögon, 35113400 Skydds- och säkerhetskläder, 35113410 Kläder för biologiskt eller kemiskt skydd, 35113490 Skyddsrock
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: FFU Generell del (1)
Intern identifierare: VF2024-00045-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: VF2024-00045-1