See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: CL 2: Extindere și reabilitare rețele de alimentare cu apă și canalizare în UAT Bistrița
Description: Extindere si reabilitare retele de alimentare cu apa si de canalizare in UAT Bistrita • Lungimea aproximativa a conductei de aductiune care va fi construita este de 1.760 m, realizata din PEID, PE100 RC, PN 10 si PN16, SDR 11 si SDR 17 cu diametrul de 160 mm; • Lungimea aproximativa a conductei de aductiune care va fi reabilitata este de 807 m, realizata din PAFSIN, SN 10000 cu diametrul De 1026 mm; • Lungimea aproximativa a conductei de aductiune care va fi reabilitata este de 3.259 m, realizata din PAFSIN, SN 10000 cu diametrul De 427 mm; • Lungimea aproximativa a conductelor de apa care vor fi construite in extinderea retelei existente este de 22.074 m, realizate din PEID, PE100RC, PN 10, SDR 17 cu diametre de 75 mm, 110 mm, 125 mm si 180 mm; • Lungimea aproximativa a conductelor de apa care vor fi reabilitate este de 6.720 m, realizate din PAFSIN, SN 10000 cu diametre de 315, 427 si 650 mm; • Lungimea aproximativa a conductelor de apa care vor fi reabilitate este de 17.306 m, realizate din PEID, PE 100RC, PN 10, SDR 17 cu diametre de 110 mm, 160 mm, 125 mm si 280 mm; • Lungimea aproximativa a conductelor de canalizare are vor fi construite in extinderea retelei existente este de 20.377 m realizate din PVC-U, SN8 cu diametrul de 250 mm; • Lungimea aproximativa a conductelor de canalizare menajera gravitationale care vor fi reabilitate este de 5.250 m realizate din PVC-U, SN8 cu diametre de 315 si 400 mm; • Lungimea aproximativa a conductelor de canalizare menajera gravitationale care vor fi reabilitate este de 4.297 m realizate din PP corugata cu diametre de 573 mm, 688 mm si 925 mm; • Lungimea aproximativa a conductelor de canalizare menajera gravitationale care vor fi reabilitate este de 145 m realizate din PAFSIN cu diametru de 1280 mm; • Numarul de camine de bransamente pe reteaua de distributie extinsa este de 839 buc. iar pe reteaua reabilitata de 993 buc. fiind realizate din material plastic. • Numarul de camine de racord pe reteaua de canalizare extinsa si noua este de 1026 buc. fiind realizate din material plastic, respectiv PVC, SN8 si 50 din beton armat; • Numarul de camine de racord pe reteaua de canalizare reabilitata este de 533 buc. fiind realizate din material plastic, respectiv PVC, SN8 si 257 din beton armat; • Numarul de camine de vane este de 7 buc. pe conducta de aductiune extinsa si 76 buc. pe reteaua de distributie extinsa; • Numarul de camine de vizitare pe reteaua de canalizare extinsa si noua este de 654 buc.; • Numarul de camine de vizitare pe reteaua de canalizare reabilitata este de 344 buc.; • 4 statii de pompare apa potabila noi; • Statie de pompare apa potabila cartier RAAL modernizata;Numarul de statii de pompare ape uzate ce se vor construi este de 5 buc, iar lungimea aproximativa a conductelor de refulare ape uzate este de 2.148m realizate din PEID, PE 100RC, PN 6, SDR 26 cu diametrul de 90 mm si 3.878 m realizate din PEID, PE 100RC, PN 6, SDR 26 cu diametrul de 110 mm ; • Numarul de statii de pompare ape uzate ce se vor reabilita este de 5 buc; Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel: cu 12 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 20 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: CL 2
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Extindere si reabilitare retele de alimentare cu apa si de canalizare in UAT Bistrita Contractul include: a) Lucrari de constructie; b) Furnizare si montaj utilaje si echipamente tehnologice; c) Testare si punere in functiune; d) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie
Additional classification (cpv): 45232152 Pumping station construction work, 45332000 Plumbing and drain-laying work, 45332200 Water plumbing work