See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Serviciu integrat de colectare, operare și validare date de măsurare contor
Description: Serviciu integrat de colectare, operare și validare date de măsurare contor se prestează în instalaţiile electrice şi de gaz aparţinând Centrelor de Operaţiuni Reţea şi punctelor de lucru ale acestora din zona de activitate a DELGAZ GRID SA
Internal identifier: RO10976687/2061/2022
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 65500000 Meter reading service
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Serviciu integrat de colectare, operare și validare date de măsurare contor se prestează în instalaţiile electrice şi de gaz aparţinând Centrelor de Operaţiuni Reţea şi punctelor de lucru ale acestora din zona de activitate a DELGAZ GRID SA . Prestatorul trebuie să asigure planificarea activității de colectare date de măsurare , servicii de citire în teren precum și monitorizarea activității prestate pentru: Citire periodică a: - contoarelor de gaz - contoarelor de electricitate - clienți vulnerabili gaz - clienți vulnerabili energie Citire la cerere: - contoare electricitate - contoare gaz Autocitire: date de măsurare(foto cu index și serie contor) preluate de la clienți conform reglementărilor legale în vigoare. Serviciile incluse în tariful de colectare, operare și validare date de măsurare contor de gaz și energie electrică se regasesc detaliate in caietul de sarcini nr. 27733 din 03.05.2022. Volumul de servicii ale activității de colectare, operare și validare date de măsurare contor achiziționate se regaseste detaliat in caietul de sarcini nr. 27733 din 03.05.2022 si Anexele acestuia (Anexa 4).
Internal identifier: 1