2. Procedure
Procedure
Title: BC-CL-17 Reabilitarea si extinderea facilitatilor de captare, inmagazinare, transport si de tratare apa in UAT-urile Sarata, Nicolae Balcescu, Gioseni, Tamasi, Faraoani, Cleja, Racaciuni si Orbeni
Description: Proiectare si executie lucrari aferente contractului „BC-CL-17 Reabilitarea si extinderea facilitatilor de captare, inmagazinare, transport si de tratare apa in UAT-urile Sarata, Nicolae Balcescu, Gioseni, Tamasi, Faraoani, Cleja, Racaciuni si Orbeni” NOTA: -Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 27429315_2023_PAAPD1391070
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45231100 General construction work for pipelines
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Pro si exec luc af ctr BCCL17Reab si extin fac de capt,inmag,tran si d trat apa in UATS,NB,G,T,F,C,RsiO,incl pro d detal şi exec const civ, a instal mec și elect, inclus furniz ș mont echip af pt Ob1Cond aduc apa trat pt alim Zon BcSud•Reab cond de aduc Bc Înloc aduc exis de la STAPBarati,DN600Azbo/Beton/Oțel de pe strCalDrAlexȘafr cu cond nouă pehd DE630,PEHD PE100 RC SDR17 cu acop prot PP,PN16 pe o lung de apr3135m;Bran aduc se face aval d cam CRAB d p strArcadSeptil•Cond aduc noua BcFR;Real aduc De450mmL=7695m,PN16;Real aduc De280mmL=1615m,PN10;Real aduct De250mm L=3735m, PN10;Real aduct De250mmL=1495m,PN16;Real aduct De225mmL=5575m,PN10;Real aduct De200mmL=5135m,PN16;Real aduc De180mmL=7970m,PN16;Real aductDe160mmL=1280m,PN10;Real aduc De140mmL=2340m,PN10;Real aduct De125mmL=3130m,PN10;SUBTOT39970m•Cond aduc noua sec;Real aduc GAS De110mmL=30m,PN16;Realiz aduct GANB De160mmL=70m,PN16;Real aduc GAS De125mm L=30m,PN16;Realiz aduct GAVMica De90mmL=4300m,PN10;Real aduc GAG De90mmL=100m, PN16;Real aduct GAF De140mmL=700m,PN10;SUBTOT5230;TOT ADUC NOUA45200m Ob2Sis de alim cu apa S-Con GA exis GA2S la aduc BcSud-Leg sis de apa S cu aduc BcSud se va real cu o cond PEHD PE100 RC SDR17 cu acop prot PP,PN16,De110,L=30m (Q=7.5 l/s)până în GA2S.Luc in GA GA2S•Real SP noua in ampl GA2S•Pav tehn•Real SreclorQ=7.5 l/s•Reab grup de pomp SP S,comp din 2(1+1)pomp Q=7.5 l/s,H=110mCA•Pav de expl nou dotat cu cam op,grup san si fosa sept adiac.Lucr in GA GA1S•Real Sreclor Q=7.5 l/s•Pav tehn•Pav de exp nou dotat cu cam op grup san si fosa sept adiac•Grup hidr de pomp alcăt din 1+1 pompe Q=6.1L/s,H=65 m si o pomp de incen cu Q=9.27l/s si H=65mOb3Sis d alim cu apa B-Conect GA exis GA2B la aduct BcSud si conserv GA1B exis prin grija op (SP si ST)Real Sreclor Qtr=8.2 l/s in GA2B(VSeaca)-Reab SP exist in GA2B(VSeaca)-Pav de expl nou dotat cu Cam op,grup san si fosa sept adiac-Reab SP exist in GA2B(1+1 pomp cu hidrofor Q1p=5.5l/s,Hp=63 mCA)Ob4Sis de alim cu apa NB-La GA exis din NB, se găs o ST form din 2 cont,in cont I exis facil de clor iar in cont II cele d trat, resp filtre sub pres cu carb activ-Prin prez pro se prop desf celor 2 cont exis si ampl unei SP și a un echip de reclorin intr-o clad noua-Con GA exist GANB la aduct BcSud printr-o cond PEHD PE100 RC SDR17 cu acop prot PP,PN16,De160,L=70m (Q=11,9 l/s)-Real Sreclor Qtr=12,0 l/s intr-o clad noua, com cu SP,amplas in GANB-Real SP noua intr-o clad noua,com cu Sclor (2+1 p cu hidrof Q1p=11,30l/s,Qt= 22,6l/sHp=30mCA și o pomp de incen av Q=5l/s,Hp=30mCA)-Real rez de înmagaz 150m3 in GAexisOb5 Sist d alim cu apa G-Con GA exis GAG la aduct BcSud se va real printr-o cond PEHD PE100 RC SDR17 cu acop prot PP,PN16,De90,L=100m(Q=3,5 l/s)-Real SP in clad noua, com cu Sreclor (Q=3.5 l/s),in GAG exis (inloc SP exis)-Retel incin:con ob noi la ob exis Ob6 Sis de alim cu apa GT-Con GA exis GAG la aduct BcSud-Real Sreclor Qtr=18.9l/s in GAG-Real cond aducț nouă intre GAG si GAG exis,cu o cond PEHD PE100 RC SDR17 cu acop prot PP,PN16,De180,L=5569m(Q=18,9l/s) prin locG, cu subtrav canal baraj lac de acum BistrițaSiret-Real rezer de inmaga V=200mc in GAG si a instal hidra af-Real stat de pomp comp din 2(1+1) pomp Qtot =45,4 l/s, H=60mCA in cad GA exist GAG-In cadr sist G-T,se va realiz o noua cond de aduct/tran intre gosp de apa GAG (alim de aduct BcSud) si ret de distr a loc G-Noua cond de aduct va fi din PEID PE100 RC SDR17 cu acop prot PP,De225mm,L=742 m,PN10 si va inloc aduct exist.Ob7Sist de alim cu apa F-Con GA exist GA1F la aduct BcSud printr-o cu cond PEHD PE100 RC SDR17 cu acop prot PP,PN10,De250,L=3735m (Q=40.9 l/s)(de la inter cu aduct spre GA2B)De asem in pct de inter a Drum Jud DJ119 cu Drum Com167 se va real o conex catre GA1 exis F cu cond PEHD PE100 RC SDR17 cu acop prot PP,PN10,De140,L=700m(Q=12,50 l/s)-Realiz SP in GA1F(catre GA2F) prin desf contain SP exis in GA1F si reloc pomp in noua clad-Real rez de inmagaz (in amplas exis GA1Fara)V=100mc-Real Sreclor Qtr=12.5 l/s in GA1 si GA2F Ob8 Sist de alim cu apa C-Real rez de inmagaz(in GAC)V=800 mc-Real SP (in GAC) af aduct-Real Sreclor(in GACQtr=28.4 l/s•un grup de pomp(1+1) Qt=17.3l/s, Hp=155mCA pt S(Qs=7.3 l/s) si FR(Qs=10 l/s))si un grup de pomp indep catre VMica,va fi alcat din 1+1 pomp cu Qt=2.5 l/s, Hp=40 mCA-Real Sreclor (in GAC Qtr=28.4l.Ob9 Sist de alim cu apa FR-Real Sreclor (in GAFR) Qtr=10,0 l/s-Real rez inmag V=600mc amplas in GAFR Ob10 Sis de alim cu apa R-Real unui rez de inmaga nou de 200mc si a instal hidra af-ST–de mineraliz, Qtr= 8l/s-Real S reclor Qtr= 8l/s Ob11Sis d alim cu apa O-Ext front de cap cu 3 for de adan H=140m:•Cab de foraj si instal af•Ret in incint foraj nou•Inst elec inclus pan d forta si cmd•Cond d leg intre for in lun d 570m(L=340 cu De90 si L=230m cu De140mm)si drum d acces la for cu lat de 3m,in lun de 550m•Cas forF1Orb și F2Scurta. GA1O•ST-de mineral In GA1O,dim la QIc= 10.7l/s•S clor QIc= 10.7 l/s•Rez de inmag nou V=500mc si inst hidr af•SP pe aduc(catre GA2O)1+1,Q=3.31l/s,H=80m;GA2O•Sclor QIc= 10.7l/s•SP pe distrib(1+1–Q=8.4l/s, H=25m si pomp incen Q=11.5l/s. H=18m).In cad ctr sunt def sect de lucr dupa cum urm•S1Cond aducț apă trat pt alim Zon BcSud•S2Sis de alim cu apa S•S3Sis de alim cu apa B•S4Sis de alim cu apa NB•S5Sis de alim cu apa G•S6Sis de alim cu apa G-T•S7Sis de alim cu apa Fara•S8Sis de alim cu apa C•S9Sis de alim cu apa FR•S10Sis de alime cu apa R•S11 Sis de alim cu apa Orb.Luc din cadrul sec de luc def mai sus se vor real simul/consec, astfel incat la fin exec fiecare sec sa fie op. Ctr incla) Elab Pro Teh in conf cu leg nat, incluz toate doc nec (mem, des, calc etc) si orice doc nec pt obt AC.b)Elab doc nec obt autor si aviz nec exec;c)Luc de constr; d)Furm si mont util si echi tehn;e)Test si pun in fun;f)Remed event defect apar in Per de Gar.Pro,exec luc si pun in funct a instal–24 luni.Per de Gar e de 36luni.Val est a ctr incl Sum Prov în valoare tot de 1.648.243 pt racord elect si alim cu energ elec.Val est a ctr nu incl sum rep chelt div si neprev.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45232152 Pumping station construction work, 45247270 Reservoir construction works, 71322000 Engineering design services for the construction of civil engineering works