See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Aparataj prefabricat 24kV fara SF6
Description: Achizitia acestor produse se face in vederea modernizarii infrastructurii de retele electrice, prin inlocuirea celor uzate moral sau fizic, in vederea imbunatatirii/cresterii performantei acestora si a reducerii numarului interventiilor de mentenanta pentru asigurarea conditiilor standardului de calitate in distributia energiei electrice catre consumatori. Cantitati estimate minime si maxime Acord cadru : Conform Anexei 1, atasata prezentei documentatii. Cantitatile estimate contracte subsecvente: Conform Anexei 1, atasata prezentei documentatii. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite: Conform Anexei 1, atasata prezentei documentatii, anual. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent pentru fiecare lot in parte este: Lot 1 Celule modulare fara SF6: 22.277.572,50 lei fara TVA Lot 2 Celule compacte RMU fara SF6: 9.224.604,45 lei fara TVA Operatorii economici interesati pot solicita clarificari/informatii suplimentare, pana in a 19-a zi inainte de termenul limita de depunere a solicitarilor de participare/ofertelor. Entitatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a 11 a zi inainte de data limita stabilita in Anuntul de participare pentru depunerea solicitarilor de participare/ofertelor - conform art. 29 alin. (3) din HG 394/2016.
Internal identifier: 2025/02646; 2025/02647; 2025/02648
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 31600000 Electrical equipment and apparatus
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Celule modulare fara SF6
Description: Achizitie celule modulare fara SF6 pentru Retele Electrice Romania S.A. Cantitatile estimate minime si maxime conform Anexa 1 a caietului de sarcini, atasat la prezenta documentatie
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Celule compacte RMU fara SF6
Description: Achizitie celule compacte RMU fara SF6 pentru Retele Electrice Romania S.A. Cantitatile estimate minime si maxime conform Anexa 1 a caietului de sarcini, atasat la prezenta documentatie
Internal identifier: 2