See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Execuţie lucrări în cadrul proiectului „Reabilitarea și dotarea Teatrului Național de Operă și Balet Oleg Danovski Constanța”
Description: Execuţie lucrări în cadrul proiectului „Reabilitarea și dotarea Teatrului Național de Operă și Balet Oleg Danovski Constanța”. Achiziția de lucrări cuprinde o clauza suspensivă legată de începerea efectivă a lucrărilor numai după semnarea contractului de finanțare cu AMPOR.
Internal identifier: 0
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Obiectul contractului de achiziție publică constă în achiziţia și contractarea lucrărilor de construcții pentru obiectivul de investitii „Reabilitarea și dotarea Teatrului Național de Operă și Balet Oleg Danovski Constanța” conform proiectului tehnic de execuţie care se regaseste in documentatia de atribuire atasata acestui anunt. Achiziția de lucrări cuprinde o clauza suspensivă legată de începerea efectivă a lucrărilor numai după semnarea contractului de finanțare cu AMPOR. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor este de de 20 de zile. Autoritatea contractantă răspunde solicitărilor de clarificări cu 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Internal identifier: 1