See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Cresterea sigurantei in alimentarea cu energie electrica a localitatii Balotesti, prin modernizarea liniilor MT, LEA 20kV Balotesti, Radio Saftica, Saftica, Magura, Ghermanesti, Muntenia 1, Muntenia 2, Ana Aslan si Injectii Noi, Judetul Ilfov
Description: Realizarea lucrarilor ”Cresterea sigurantei in alimentarea cu energie electrica a localitatii Balotesti, prin modernizarea liniilor MT, LEA 20kV Balotesti, Radio Saftica, Saftica, Magura, Ghermanesti, Muntenia 1, Muntenia 2, Ana Aslan si Injectii Noi, Judetul Ilfov” sunt necesare pentru imbunatatirea calitatii serviciului de distributie a energiei electrice, reducerea riscurilor de accidente, respectarea cerintelor stabilite prin "Standardul de performanta ANRE" referitoare la continuitate în alimentarea cu energie electrică a consumatorilor, acest fapt având o influentă directă asupra pierderilor din retea precum si asupra consumului individual la nivelul locuintelor, ceea ce conduce la o amprentă locală mai scazută de dioxid de carbon. Se propune modernizarea instalatiilor depasite tehnic, cu instalatii noi, performante. Operatorii economici interesati pot solicita clarificari/informatii suplimentare, pana in a 20-a zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatiile suplimentare au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a of (Conf prev art.172 al (2) si 173 al (1) din Legea 99/2016 actualizata).
Internal identifier: 2024/07808
Type of procedure: Open
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45315500 Medium-voltage installation work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Realizarea lucrarilor ”Cresterea sigurantei in alimentarea cu energie electrica a localitatii Balotesti, prin modernizarea liniilor MT, LEA 20kV Balotesti, Radio Saftica, Saftica, Magura, Ghermanesti, Muntenia 1, Muntenia 2, Ana Aslan si Injectii Noi, Judetul Ilfov” sunt necesare pentru imbunatatirea calitatii serviciului de distributie a energiei electrice, reducerea riscurilor de accidente, respectarea cerintelor stabilite prin "Standardul de performanta ANRE" referitoare la continuitate în alimentarea cu energie electrică a consumatorilor, acest fapt având o influentă directă asupra pierderilor din retea precum si asupra consumului individual la nivelul locuintelor, ceea ce conduce la o amprentă locală mai scazută de dioxid de carbon. Se propune modernizarea instalatiilor depasite tehnic, cu instalatii noi, performante.
Internal identifier: 1