See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Contract de delegarea prin concesiune a gestiunii activitatii de colectarea si transportul a deşeurilor municipale în județul Teleorman
Description: Contractul va include urmatoarele activitati din cadrul serviciului de salubrizare: a) colectarea separată şi transportul separat al deşeurilor menajere şi al deşeurilor similare provenind din activităţi comerciale din industrie şi instituţii, inclusiv fracţii colectate separat; b) transferul deşeurilor municipale în staţii de transfer, inclusiv transportul separat al deşeurilor reziduale la depozitele de deşeuri nepericuloase, al deşeurilor de hârtie, metal, plastic şi sticlă colectate separat la staţiile de sortare şi al biodeşeurilor la instalaţiile de compostare ; c) colectarea şi transportul deşeurilor provenite din locuinţe, generate de activităţi de reamenajare şi reabilitare interioară şi/sau exterioară a acestora;
Internal identifier: 01
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 90500000 Refuse and waste related services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Description: Valoarea estimata totala a intregului contract este de aproximativ 421.261.528,81 lei fara TVA. pentru o cantitate totală colectată estimată de aprox. de 59.205 tone deșeuri municipale anual și 19.845 to/an alte tipuri de deșeuri. Redevența pe care operatorul de colectare si transport o va plati Consiliului Judeţean Teleorman este de 717.520 lei/an fără TVA .
Additional classification (cpv): 90511000 Refuse collection services, 90511100 Urban solid-refuse collection services, 90511200 Household-refuse collection services, 90511300 Litter collection services, 90512000 Refuse transport services, 90514000 Refuse recycling services