See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Acord-cadru de produse articole de echipament (combat)
Description: Furnizare articole de echipament (combat), conform cerintelor din documentatia de atribuire. Numarul zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare au fost adresate in termenul de mai sus, raspunsul autoritatii contractante la aceste solicitari va fi transmis in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Internal identifier: 4193125_2023_PAAPD1435214
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35812000 Combat uniforms
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Capelă combat
Description: Capelă combat Cantitati estimative (buc.): - acord-cadru: minima =51000; maxima = 189000 - pentru un singur contract-subsecvent: minima =1; maxima = 60000
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Title: Centură combat
Description: Centură combat Cantitati estimative (buc.): - acord-cadru: minima =25000; maxima = 120000 - pentru un singur contract-subsecvent: minima =1; maxima = 43000
Internal identifier: 2
Main classification (cpv): 18425000 Belts
Lot: LOT-0003
Title: Costum combat
Description: Costum combat Cantitati estimative (buc.): - acord-cadru: minima =60000; maxima = 270000 - pentru un singur contract-subsecvent: minima =1; maxima = 96000
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Fes combat
Description: Fes combat Cantitati estimative (buc.): - acord-cadru: minima =20000; maxima = 152000 - pentru un singur contract-subsecvent: minima =1; maxima = 54000
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Lenjerie termică ignifugă
Description: Lenjerie termică ignifugă Cantitati estimative (buc.): - acord-cadru: minima =20000; maxima = 121000 - pentru un singur contract-subsecvent: minima =1; maxima = 44000
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 18220000 Weatherproof clothing
Lot: LOT-0006
Title: Pulover polar combat
Description: Pulover polar combat Cantitati estimative (buc.): - acord-cadru: minima =16000; maxima = 129000 - pentru un singur contract-subsecvent: minima =1; maxima = 44000
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 18235100 Pullovers
Lot: LOT-0007
Title: Scurtă combat
Description: Scurtă combat Cantitati estimative (buc.): - acord-cadru: minima =18000; maxima = 127000 - pentru un singur contract-subsecvent: minima =1; maxima = 45000
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Title: Tricou combat mânecă scurtă și lungă
Description: Tricou combat mânecă scurtă și lungă Cantitati estimative (buc.): - acord-cadru: minima =257000; maxima = 1450000 - pentru un singur contract-subsecvent: minima =1; maxima = 513000
Internal identifier: 8
Main classification (cpv): 18331000 T-shirts
Lot: LOT-0009
Title: Costum protecție împotriva intemperiilor
Description: Costum protecție împotriva intemperiilor Cantitati estimative (buc.): - acord-cadru: minima =16000; maxima = 129000 - pentru un singur contract-subsecvent: minima =1; maxima = 44000
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: Rucsac militar 90 l combat
Description: Rucsac militar 90 l combat Cantitati estimative (buc.): - acord-cadru: minima =15000; maxima = 105000 - pentru un singur contract-subsecvent: minima =1; maxima = 36000
Internal identifier: 10
Main classification (cpv): 18931100 Rucksacks