See the notice on TED website
2. Procedure
Procedure
Title: Contract de achiziție publică - Dotarea cu echipamente medicale a Centrului de Diagnostic și Tratament al Tuberculozei Zerlendi – București – spital nou, din cadrul Institutului de Pneumoftiziologie "Marius Nasta" - 2
Description: Obiectivul acordului cadru il reprezinta achiziția produselor ce fac obiectul caietului de sarcini, respectiv: Lot 1 - Echipamente medicale de laborator; Lot 2 - Echipamente medicale pentru ATI și Bloc Operator (BO) Lot 3 - Echipamente medicale prosectură Lot 4 - Echipamente medicale recuperare medicală Lot 5 - Echipamente medicale pentru uz general spitalicesc Lot 6 - Mobilier medical Obiectul prezentei achizitii îl reprezintă semnarea unui Contract de achiziție publică/lot cu o durată de 48 de luni, în vederea furnizarii produselor descrise prin caietul de sarcini. Descrierea produselor este făcută în Caietul de sarcini, în care se regasesc toate informațiile necesare pentru elaborarea ofertei. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18 zile. Clarificările solicitate după acest termen nu vor mai fi luate în considerare. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare /informații suplimentare, în cea de-a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor. Modificarea acordului-cadru/contractului de achizitie publica, în cursul perioadei sale de valabilitate, se va putea efectua în conditiile prevăzute la art. 221 din Legea nr. 98/2016 și al prevederilor din cadrul Instrucțiunii ANAP nr. 1/2021.
Internal identifier: 4316422/16/2025
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Lot 1 - Echipamente medicale de laborator
Description: Prezenta procedura are ca obiect achizitionarea de echipamente medicale, conform celor descrise în caietul de sarcini lot 1 – parte a documentației de atribuire.
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 38000000 Laboratory, optical and precision equipments (excl. glasses), 38430000 Detection and analysis apparatus
Lot: LOT-0002
Title: Lot 2 - Echipamente medicale pentru ATI și Bloc Operator (BO)
Description: Prezenta procedura are ca obiect dotarea cu echipamente medicale pentru ATI și Bloc Operator (BO), conform celor descrise in caietul de sarcini lot 2 – parte a documentatiei de atribuire.
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: Lot 3 - Echipamente medicale prosectura
Description: Prezenta procedura are ca obiect dotarea cu echipamente medicale prosectura, conform celor descrise in caietul de sarcini lot 3 – parte a documentatiei de atribuire.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: Lot 4 - Echipamente medicale recuperare medicală
Description: Prezenta procedura are ca obiect dotarea cu echipamente medicale recuperare medicală, conform celor descrise in caietul de sarcini lot 4 – parte a documentatiei de atribuire.
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: Lot 5 - Echipamente medicale pentru uz general spitalicesc
Description: Prezenta procedura are ca obiect dotarea cu echipamente medicale pentru uz general spitalicesc, conform celor descrise in caietul de sarcini lot 5 – parte a documentatiei de atribuire.
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: Lot 6 – Mobilier medical
Description: Prezenta procedura are ca obiect dotarea cu Mobilier medical, conform celor descrise in caietul de sarcini lot 6 – parte a documentatiei de atribuire.
Internal identifier: 6