396320-2026 - Licitación
Rumanía – Vehículos de motor – Mijloace de mobilitate terestră - Autoturism M1 în cadrul proiectului „Safer climate within the Romanian-Serbian border area”
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
TítuloMijloace de mobilitate terestră - Autoturism M1 în cadrul proiectului „Safer climate within the Romanian-Serbian border area”
DescripciónInspectoratul Teritorial al Poliției de Frontieră Timișoara intenționează să încheie un contract de furnizare cu un operator economic, în vederea achiziționării a două autovehicule. O implementare cu succes a proiectului implică atingerea obiectivelor acestuia și pentru a putea atinge acest țel este necesară, atât îmbunătățirea mobilității terestre, cât și a eficienței în desfășurarea activităților, iar achiziția acestor mijloace de mobilitate terestră noi este necesară, astfel încât să permită transportul membrilor echipei de proiect în zonele de interes. Termenul-limită în care Autoritatea Contractantă va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarifi-care/informațiilor suplimentare: În a 11 a zi înainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Numărul zile pana la care se pot solicita clarificări înainte de data limita de depunere a ofertelor: 19. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (www.e-licitatie.ro)
Identificador interno4250638_2026_PAAPD1605389
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 34100000 Vehículos de motor
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloDefault lot
Descripción1. Având în vedere că Inspectoratul Teritorial al Poliției de Frontieră Timișoara este lider de proiect în cadrul proiectului „Safer climate within the Romanian-Serbian border area”, pentru indeplinirea obiectivelor din cadrul proiectului este necesară dotarea cu aceste mijloace de mobilitate terestră noi care să permită transportul membrilor echipei de proiect. Aceste autoturisme urmează să fie utilizate în vederea asigurării deplasării echipei de proiect la reuniunile de proiect ( proiect ( întâlniri steering committee meeting – ședințe ale comiterului director, vizite la fața locului, ateliere de lucru pentru dezvoltarea planului operațional comun, întâlniri de planificare pentru exercițiul comun), la trainingurile din cadrul Centrului de Conferințe Vârciorova și la alte activități de monitorizare. 2. Inspectoratul Teritorial al Poliției de Frontieră Timișoara, în baza raportului de necesitate întocmit de Serviciul Logistic achiziționează Mijloace de mobilitate terestră - Autoturism M1- 2 cpl, necesare pentru implementarea obiectivelor proiectului. 3. Procedura de atribuire se va finaliza prin încheierea unui contract de achiziție publică de produse între ofertantul câştigător şi Inspectoratului Teritorial al Poliţiei de Frontieră Timişoara, iar contractul se va derula pe o perioadă de maxim 3 luni de la data semnării sale de către ultima parte. 4. Prețul produsului ofertat va fi exprimat fără tva în lei în condiția franco - beneficiar. Prețul propus de operatorii economici prin ofertă nu poate fi modificat pe perioada derulării contractului și trebuie să includă toate cheltuielile (de transport, etc.). 5. Nu se acceptă oferte alternative. 6. Achiziţia contribuie la îndeplinirea obiectivelor Poliţiei de Frontieră Române în vederea asigurării suportului logistic necesar desfăşurării activităţilor specifice la nivelul Inspectoratului Teritorial al Poliţiei de Frontieră Timişoara. Achiziția produselor va duce la eficientizarea proceselor de desfășurare a activităților, la utilizarea eficientă a resurselor umane, materiale și financiare, precum și la îmbunătățirea calității rezultatelor echipei de proiect în cadrul Autorității Contractante. În același timp, vehiculele vor ajuta instituția să îndeplinească obiectivele proiectului „Safer climate within the Romanian-Serbian border area”, program Interreg VIII România-Serbia, asigurând conformitatea cu cerințele de mobilitate și logistică impuse de progresul tehnico-științific pentru eficientizarea activităților necesare implementării proiectului. Achiziția acestor autovehicule este parte integrată a modernizării infrastructurii instituției, contribuind la eficientizarea activității inspectoratului. 7. Administrarea contractului se va face după cum urmează: - Serviciul Logistic – Compartimentul Tehnic
Identificador interno1
396320-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus4250638_2026_PAAPD1605389
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 34100000 Mootorsõidukid
5. Osa
OsaLOT-0000
PealkiriDefault lot
Sisemine tunnus1
396320-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne4250638_2026_PAAPD1605389
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 34100000 Véhicules à moteur
5. Lot
LotLOT-0000
TitreDefault lot
Identifiant interne1