406185-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal - Anuncio de cambios
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
TítuloServicii de proiectare faza SF pentru obiectivele: Lot 1. Pod pe DN 15 km 250+625, jud NT; Pod pe DN 15C km 19+675, jud NT; Pod pe DN 15C km 37+975, jud NT; Pod pe DN 15C km 49+220, jud NT; Pod pe DN 15D km 65+702, jud NT;Lot 2. Pod pe DN 12B km 5+003, jud BC; Pod pe DN 12B km 11+554, jud BC; Pod DN 2 km 201+229 calea 1, jud VN; Pod DN 2 km 201+229 calea 2, jud VN.
DescripciónObiectul prezentului Contract de Servicii este elaborarea Studiului de Fezabilitate pentru urmatoarele obiective: Lot 1 1.Pod pe DN 15 km 250+625, judetul Neamt; 2.Pod pe DN 15C km 19+675, judetul Neamt; 3.Pod pe DN 15C km 37+975, judetul Neamt; 4.Pod pe DN 15C km 49+220, judetul Neamt; 5.Pod pe DN 15D km 65+702, judetul Neamt; Lot 2 1.Pod pe DN 12B km 5+003, judetul Bacau; 2.Pod pe DN 12B km 11+554, judetul Bacau; 3.Pod DN 2 km 201+229 calea 1, judetul Vrancea; 4.Pod DN 2 km 201+229 calea 2, judetul Vrancea, in conformitate cu prevederile Caietului de Sarcini si ale legislatiei in domeniu. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este cu 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016 cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta stabileste un singur termen limita in care va raspunde tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare, dupa cum urmeaza: cu 11 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Termenul de raspuns la clarificari a fost stabilit astfel incat operatorii economici sa aiba o perioada adecvata pentru analizarea documentatiei de atribuire si, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma raspunsurilor oferite de Autoritatea Contractanta.
Identificador interno16054368/2025/2499/S13
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 79314000 Estudio de viabilidad
5. Lote
LoteLOT-0001
TítuloServicii de proiectare faza Studiu de Fezabilitate pentru obiectivele:Lot 1-1.Pod pe DN 15 km 250+625, judetul Neamt 2.Pod pe DN 15C km 19+675, judetul Neamt 3.Pod pe DN 15C km 37+975, judetul Neamt 4.Pod pe DN 15C km 49+220, judetul Neamt 5.Pod pe DN 15D km 65+702, judetul Neamt
DescripciónIn cadrul contractului se vor presta urmatoarele servicii si se vor elabora urmatoarele documente, pentru fiecare obiectiv în parte: • Elaborare Studii de Fezabilitate pentru obiectivele:1.Pod pe DN 15 km 250+625, judetul Neamt; 2.Pod pe DN 15C km 19+675, judetul Neamt; 3.Pod pe DN 15C km 37+975, judetul Neamt; 4.Pod pe DN 15C km 49+220, judetul Neamt; 5.Pod pe DN 15D km 65+702, judetul Neamt, ținând cont de aplicabilitatea în totalitate a legislației în vigoare (norme, normative, standarde, legi, etc.). In conformitate cu prevederile art. 221 din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, si cu respectarea articolului 20 din Contractul de servicii, eventualele modificari care pot interveni in perioada de derulare a contractului se refera la urmatoarele, fara a se limita la acestea: 1. modificari ale partilor contractante, in conditiile prevazute la art. 221 alin. (1) lit. d), punctul (ii); 2. schimbări/ modificări legislative/ normative/ STAS-uri/ norme/ ordine/ instrucțiuni/etc; 3. solicitări ale Autorităților/ Entităților/ Institutiilor ce eliberează avize/ acorduri/ autorizații/ permise sau de alte entități care au atribuțiuni în legătură cu proiectul (MTIC, MFE, Instituții Centrale și/sau Locale, ARR, Beneficiar, MAI, SRI, Verificatori Atestați, etc.); 4. prelungirea termenelor de predare a rapoartelor/livrabilelor (documentelor/documentației); 5. înlocuirea personalului nominalizat de Prestator pentru îndeplinirea contractului; 6. prelungirea duratei contractului 7. înlocuirea/introducerea subcontractanților; Modificarile vor fi realizate ulterior semnarii contractului, in conformitate cu prevederile contractuale, numai in conditiile in care acestea nu reprezinta modificari substantiale in sensul prevederilor art. 221 alin. (7) din Legea nr. 98/2016. Prelungirea Duratei contractului se poate realiza in conformitate cu prevederile articolului 20 din Contractul de servicii. Mai multe informatii se regasesc in Contract.
Identificador interno1
LoteLOT-0002
TítuloServicii de proiectare faza Studiu de Fezabilitate pentru obiectivele:Lot 2- 1.Pod pe DN 12B km 5+003, judetul Bacau 2.Pod pe DN 12B km 11+554, judetul Bacau 3.Pod DN 2 km 201+229 calea 1, judetul Vrancea 4.Pod DN 2 km 201+229 calea 2, judetul Vrancea
DescripciónIn cadrul contractului se vor presta urmatoarele servicii si se vor elabora urmatoarele documente, pentru fiecare obiectiv în parte: • Elaborare Studii de Fezabilitate pentru obiectivele: 1.Pod pe DN 12B km 5+003, judetul Bacau; 2.Pod pe DN 12B km 11+554, judetul Bacau; 3.Pod DN 2 km 201+229 calea 1, judetul Vrancea;4.Pod DN 2 km 201+229 calea 2, judetul Vrancea, ținând cont de aplicabilitatea în totalitate a legislației în vigoare (norme, normative, standarde, legi, etc.). In conformitate cu prevederile art. 221 din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, si cu respectarea articolului 20 din Contractul de servicii, eventualele modificari care pot interveni in perioada de derulare a contractului se refera la urmatoarele, fara a se limita la acestea: 1. modificari ale partilor contractante, in conditiile prevazute la art. 221 alin. (1) lit. d), punctul (ii); 2. schimbări/ modificări legislative/ normative/ STAS-uri/ norme/ ordine/ instrucțiuni/etc; 3. solicitări ale Autorităților/ Entităților/ Institutiilor ce eliberează avize/ acorduri/ autorizații/ permise sau de alte entități care au atribuțiuni în legătură cu proiectul (MTIC, MFE, Instituții Centrale și/sau Locale, ARR, Beneficiar, MAI, SRI, Verificatori Atestați, etc.); 4. prelungirea termenelor de predare a rapoartelor/livrabilelor (documentelor/documentației); 5. înlocuirea personalului nominalizat de Prestator pentru îndeplinirea contractului; 6. prelungirea duratei contractului 7. înlocuirea/introducerea subcontractanților; Modificarile vor fi realizate ulterior semnarii contractului, in conformitate cu prevederile contractuale, numai in conditiile in care acestea nu reprezinta modificari substantiale in sensul prevederilor art. 221 alin. (7) din Legea nr. 98/2016. Prelungirea Duratei contractului se poate realiza in conformitate cu prevederile articolului 20 din Contractul de servicii. Mai multe informatii se regasesc in Contract.
Identificador interno2
406185-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling - Bericht van wijziging van een aankondiging
Diensten
2. Procedure
Procedure
Interne identificatiecode16054368/2025/2499/S13
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79314000 Haalbaarheidsonderzoek
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Interne identificatiecode1
PerceelLOT-0002
Interne identificatiecode2