2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Szerverek és op.rendszerek üzemeltetési támogatása
Descripción: Vállalkozási szerződés keretében az FCSM Zrt. szervereinek és operációs rendszereinek üzemeltetési támogatása és eseti feladatok ellátása.
Identificador interno: EKR001185232026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 72261000 Servicios de apoyo al software
5. Lote
Lote: LOT-0001
Descripción: Vállalkozási szerződés keretében az FCSM Zrt. szervereinek és operációs rendszereinek üzemeltetési támogatása és eseti feladatok ellátása. A jelen felhívás feladásának időpontjában meglevő szerverek darabszáma: 138 db. A szerverek mennyiségében ±10% eltérés lehetséges. A működési folyamatokat támogató alap infrastruktúra rendszerek kialakítása, működtetése és folyamatos fejlesztése érdekében az Ajánlatkérő által elvárt feladat egy egységes, helyszíni üzemeltetés támogatási szolgáltatás és távoli rendszermérnöki eszkalációs lehetőség biztosítása. Az üzemeltetés támogatás során az Ajánlattevő a megjelölt kiszolgáló infrastruktúra környezet, közel folyamatos – elvárt SLA melletti - rendelkezésre állását biztosítja, az Ajánlatkérő egyéb területeken üzemeltetést végző szakembereinek (pl. hálózat, alkalmazás, klienstámogatás) további magas szintű szakmai támogatásával. Havi átalánydíjazás keretén belül ellátandó feladatok: - Bejelentések fogadása: Ajánlatkérő a bejelentéseit a hét minden napján 0-24 óráig teheti meg (email alapú 7*24 órában, telefonon 5*8 órában). Rögzítés az Ajánlatkérő ITIL konform jegykezelőjébe történik (felelős hozzárendelés, életciklus menedzsment, priorizálás, SLA figyelés, eszkaláció, ügyfél tájékoztatás) a bejelentések alapján. - Megelőző technológiai karbantartás, proaktív átvizsgálás Ajánlatkérői kérésre történő végzése - Reaktív hibakezelés - Standard változási igény kezelés - Szakmai kompetencia biztosítása - Proaktív szolgáltatások - Szolgáltatási szintek biztosítása - Helyszíni üzemeltetői feladatok: Az Ajánlatkérő 2 fő helyszíni, alap infrastruktúra (HW, virtualizáció, fizikai, virtuális kiszolgálók, szerver operációs rendszerek, alap infrastruktúrához tartozó alkalmazások) üzemeltető biztosítása heti 5*8 órában. - Rendszermérnöki háttértámogatás - Üzemeltetendő alapinfrastruktúra: Linux és Windows alapú fizikai és virtuális (VMware, Hyper-V) szerverek üzemeltelése - Alapinfrastruktúra alkalmazások üzemeltetése, felügyelete, konfigurálása - Meglévő Microsoft SQL szolgáltatások szakértői támogatása - A távfelügyeleti tevékenység működéséhez szükséges Windows szerverek hardver szoftver üzemeltetése, karbantartása. - Az FCSM IRO-val közösen fejlesztési koncepciók kidolgozása. Részvétel az IT architektúra tervezésében (pl. szerverpark, virtualizáció, mentési architektúra, monitoring) kialakításában és felügyeletében. - Második, emelt szintű felhasználói támogatás nyújtása PC és vékonykliens környezet kapcsán. Jelenleg a vékonykliens rendszer HP szervereken fut. A havi szolgáltatási díjba nem tartozó feladatok: A jelen ajánlatkérésnek nem része a jelenleg üzemelő informatikai rendszerben (kiindulási állapot) található hibák, anomáliák automatikus javítása, valamint a kapcsolódó rendszerek működésének módosítása (pl. nyomtatás stb.). Ajánlattevő az üzemeltetési tevékenység során külön díjazás ellenében fejlesztői kapacitást biztosít az Ajánlatkérő oldaláról jelentkező, a rendszerben végrehajtandó változtatási igények tervezéséhez, megvalósításához és beüzemeléséhez. Az ilyen típusú feladatok esetén Ajánlatkérő és Ajánlattevő minden esetben egyedileg egyeztet, és szükség szerint közösen döntenek a feladatok elvégezhetőségéről. Minden esetben Ajánlattevő eseti árajánlata alapján kerül megrendelésre a feladat elvégeztetése Ajánlatkérő részéről. Az eseti árajánlatban az Ajánlattevő által megajánlott fejlesztési óradíjat kell alkalmazni. A részletes műszaki feltételeket a dokumentáció műszaki leírása tartalmazza.
Identificador interno: EKR001185232026/1
Clasificación adicional (cpv): 72100000 Servicios de consultoría en equipo informático
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: EKR001185232026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 72261000 Tarkvara tugiteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: EKR001185232026/1
Täiendav liigitus (cpv): 72100000 Riistvara-alased nõustamisteenused
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: EKR001185232026
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 72261000 Servizi di assistenza software
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Classificazione aggiuntiva (cpv): 72100000 Servizi di consulenza per attrezzature informatiche
2. Procedure
Procedure
Interne identificatiecode: EKR001185232026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 72261000 Softwareondersteuningsdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: EKR001185232026/1
Aanvullende classificatie (cpv): 72100000 Advies inzake hardware
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: EKR001185232026
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 72261000 Softvérové podporné služby
5. Časť
Časť: LOT-0001
Interný identifikátor: EKR001185232026/1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 72100000 Hardvérové konzultačné služby (poradenstvo)
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: EKR001185232026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 72261000 Podporne storitve za programsko opremo
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: EKR001185232026/1
Dodatna klasifikacija (cpv): 72100000 Storitve svetovanja pri strojni opremi