See the notice on TED website
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Sukcesywne dostawy środków barwiących do urządzeń drukujących.
Descripción: Przedmiotem zamówienia są: Sukcesywne dostawy środków barwiących do urządzeń drukujących. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia tj. charakterystykę, wymagania i liczbę określonego rodzaju asortymentu zawarto w załącznikach: załącznik nr 1 do formularza ofertowego, w załączniku nr 6 do SWZ (opis przedmiotu zamówienia - OPZ) oraz w załączniku nr 2 do SWZ (projektowane postanowienia umowy - PPU). Zamawiający deklaruje zamówienie materiałów do urządzeń drukujących objętych umową na minimalną wartość 50 % wartości przedmiotu umowy brutto. Zamawiający przewiduje zastosowanie procedury, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp, tzw. „procedury odwróconej”, tzn. Zamawiający może najpierw dokonać badania i oceny ofert, a następnie dokonać kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia. Klauzula informacyjna RODO została zawarta w Rozdziale II SWZ. Wykonawca będzie związany ofertą do dnia: 27.09.2026 r. Zamawiający nie przewiduje prawa opcji. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje, iż wybór najkorzystniejszej oferty zostanie poprzedzony aukcją elektroniczną (art. 308 ust. 1 ustawy Pzp). Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. Zamawiający nie określa wymagań w zakresie zatrudnienia osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt. 2 Pzp. Postępowanie nie jest prowadzone w celu zawarcia umowy ramowej. Zamawiający nie przewiduje wizji lokalnej lub sprawdzenia dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy PZP. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Zamawiający nie przewiduje udzielania zaliczek na poczet wykonania zamówienia. W odniesieniu do warunku określonego w art. 100 ust. 1 ustawy Pzp dotyczącego dostępności dla osób niepełnosprawnych, o których mowa w Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/24/UE z dnia 26 lutego 2014 r. w sprawie zamówień publicznych (Dz. U. UE. L 94/65 z 28 marca 2014 r.), Zamawiający informuje, że brak jest specyficznych wymagań w zakresie dostępności opisanego przedmiotu zamówienia dla osób niepełnosprawnych. Wymagania w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy (art. 95 ustawy Pzp). Czynności związane z realizacją zamówienia nie polegają na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 277, 807, 1423, 1661 i z 2026 r. poz. 25). Zgodnie z art. 310 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 30125100 Cartuchos de tóner
Clasificación adicional (cpv): 30125120 Tóner para fotocopiadoras, 30192112 Tinta para impresoras, 30192113 Cartuchos de tinta
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: Część 1
Descripción: Część 1: obejmuje dostawę środków barwiących do urządzeń drukujących w ilościach i minimalnych parametrach określonych w załączniku nr 1 do formularza ofertowego (załącznik nr 1 do SWZ) oraz w załączniku nr 1 do Projektowanych postanowień umowy dla części 1 postępowania. Termin realizacji - 12 miesięcy licząc od daty zawarcia umowy, z tym zastrzeżeniem, że w przypadku wyczerpania się środków finansowych przewidzianych na jej realizację, tj. wartości przedmiotu umowy brutto, o której mowa w § 3 ust. 1 PPU, przed upływem tego okresu, umowa ulega automatycznemu rozwiązaniu z dniem wyczerpania tych środków. Umowa obowiązuje ponadto w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji. Dostawy odbywać się będą sukcesywnie, na podstawie zamówień jednostkowych (Zleceń dostawy) składanych przez Zamawiającego. 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących zalecanych przez producenta urządzeń. 2) Materiały eksploatacyjne muszą być rozpoznawalne przez urządzenia drukujące i nie wywołujące pojawiania się negatywnych komunikatów na wyświetlaczu urządzenia lub stronach testowych, kompatybilne ze sprzętem, do którego zostały zamówione, nie powodujące ograniczeń funkcji i możliwości sprzętu oraz zapewniające pełną kompatybilność z oprogramowaniem urządzenia. 3) W czasie eksploatacji dostarczonych materiałów równoważnych, w oprogramowaniu monitorująco-zarządzającym urządzenia i/lub na urządzeniu, do którego zainstalowany zostanie dany materiał eksploatacyjny nie może pojawić się żaden inny komunikat, niż taki, który pojawi się w przypadku zainstalowania sprawnego, oryginalnego materiału eksploatacyjnego. 4) Wszystkie zaoferowane materiały przeznaczone do danego modelu urządzenia muszą pochodzić od tego samego producenta materiałów. 5) Zamawiający nie dopuszcza zaoferowania produktów startowych. 6) W przypadku materiałów eksploatacyjnych w których producent zamieścił kod regionu, Zamawiający oczekuje dostarczenia materiałów zgodnych z kodem regionu dedykowanym dla Polski. 7) W nawiązaniu do art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Ponadto, należy przyjąć, że wszystkim takim odniesieniom towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 8) Przez produkt oryginalny Zamawiający rozumie produkt oferowany przez producenta urządzeń drukujących. 9) Pod pojęciem produkt równoważny Zamawiający rozumie produkt: • kompatybilny z urządzeniem do którego był zamówiony, • o parametrach takich samych lub lepszych (wydajność tonera, jakoś wydruku) w stosunku do oryginału produkowanego przez producenta urządzenia, ilość uzyskanych kopii/pojemność nie może być mniejsza niż przy używaniu oryginałów; • w przypadku, gdy produkt oryginalny posiada wbudowany układ scalony, który monitoruje proces druku i zużycie atramentu/tonera, produkt równoważny winien posiadać analogiczny element. Zamawiający uzna produkt za równoważny, gdy Wykonawca udowodni, iż oferowany produkt równoważny posiada pojemność tonera/tuszu oraz wydajność taką samą bądź lepszą w stosunku do produktu oryginalnego produkowanego przez producenta urządzenia. W przypadku zaoferowania produktów równoważnych, wraz z ofertą należy złożyć dokumenty zawierające informacje o parametrach dot. pojemności i wydajności takich samych bądź lepszych w stosunku do oryginału produkowanego przez producenta urządzenia bądź będącego na jego licencji, w celu wykazania ich równoważności. Zaoferowane produkty winny być produktami fabrycznie nowymi. 10) Pod pojęciem „fabrycznie nowe” Zamawiający rozumie produkty: a) wykonane z nowych elementów; b) nie są regenerowane tj. wszystkie elementy produktu muszą być fabrycznie nowe; c) bez śladów uszkodzenia; d) w oryginalnych opakowaniach producenta z widocznym logo, symbolem produktu i terminem przydatności do użytku; e) posiadają na opakowaniu indywidualny kod tonera (typ, model) wraz z nazwą urządzenia, do którego są przeznaczone. Nie dopuszcza się białych opakowań bez logo producenta, oznaczeń w postaci naklejki lub produktów w opakowaniach nie pochodzących od producenta wskazanego w ofercie; f) posiadają na produkcie indywidualny kod producenta umożliwiający jednoznaczną identyfikację oraz wszelkie zabezpieczenia stosowane przez producenta np. hologramy czy naklejki identyfikacyjne; g) żaden element produktu nie pochodzi z procesu recyklingu; h) posiadające wszelkie zabezpieczenia szczelności zbiorników z tonerem; i) nie były poddawane procesowi ponownego napełniania; j) nie powodują uszkodzenia urządzeń, w których będą eksploatowane; k) nie powodują utraty gwarancji producenta urządzenia lub utraty przez Zamawiającego uprawnień wynikających z tytułu gwarancji serwisowych; l) nie powodują ograniczeń funkcji i możliwości urządzeń oraz jakości wydruku wyspecyfikowanych w warunkach technicznych producenta urządzeń.
Lote: LOT-0002
Título: Część 2
Descripción: Część 2: obejmuje dostawę środków barwiących do urządzeń drukujących w ilościach i minimalnych parametrach określonych w załączniku nr 1 do formularza ofertowego (załącznik nr 1 do SWZ) oraz w załączniku nr 1 do Projektowanych postanowień umowy dla części 2 postępowania. Termin realizacji - 12 miesięcy licząc od daty zawarcia umowy, z tym zastrzeżeniem, że w przypadku wyczerpania się środków finansowych przewidzianych na jej realizację, tj. wartości przedmiotu umowy brutto, o której mowa w § 3 ust. 1 PPU, przed upływem tego okresu, umowa ulega automatycznemu rozwiązaniu z dniem wyczerpania tych środków. Umowa obowiązuje ponadto w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji. Dostawy odbywać się będą sukcesywnie, na podstawie zamówień jednostkowych (Zleceń dostawy) składanych przez Zamawiającego. 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących zalecanych przez producenta urządzeń. 2) Materiały eksploatacyjne muszą być rozpoznawalne przez urządzenia drukujące i nie wywołujące pojawiania się negatywnych komunikatów na wyświetlaczu urządzenia lub stronach testowych, kompatybilne ze sprzętem, do którego zostały zamówione, nie powodujące ograniczeń funkcji i możliwości sprzętu oraz zapewniające pełną kompatybilność z oprogramowaniem urządzenia. 3) W czasie eksploatacji dostarczonych materiałów równoważnych, w oprogramowaniu monitorująco-zarządzającym urządzenia i/lub na urządzeniu, do którego zainstalowany zostanie dany materiał eksploatacyjny nie może pojawić się żaden inny komunikat, niż taki, który pojawi się w przypadku zainstalowania sprawnego, oryginalnego materiału eksploatacyjnego. 4) Wszystkie zaoferowane materiały przeznaczone do danego modelu urządzenia muszą pochodzić od tego samego producenta materiałów. 5) Zamawiający nie dopuszcza zaoferowania produktów startowych. 6) W przypadku materiałów eksploatacyjnych w których producent zamieścił kod regionu, Zamawiający oczekuje dostarczenia materiałów zgodnych z kodem regionu dedykowanym dla Polski. 7) W nawiązaniu do art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Ponadto, należy przyjąć, że wszystkim takim odniesieniom towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 8) Przez produkt oryginalny Zamawiający rozumie produkt oferowany przez producenta urządzeń drukujących. 9) Pod pojęciem produkt równoważny Zamawiający rozumie produkt: • kompatybilny z urządzeniem do którego był zamówiony, • o parametrach takich samych lub lepszych (wydajność tonera, jakoś wydruku) w stosunku do oryginału produkowanego przez producenta urządzenia, ilość uzyskanych kopii/pojemność nie może być mniejsza niż przy używaniu oryginałów; • w przypadku, gdy produkt oryginalny posiada wbudowany układ scalony, który monitoruje proces druku i zużycie atramentu/tonera, produkt równoważny winien posiadać analogiczny element. Zamawiający uzna produkt za równoważny, gdy Wykonawca udowodni, iż oferowany produkt równoważny posiada pojemność tonera/tuszu oraz wydajność taką samą bądź lepszą w stosunku do produktu oryginalnego produkowanego przez producenta urządzenia. W przypadku zaoferowania produktów równoważnych, wraz z ofertą należy złożyć dokumenty zawierające informacje o parametrach dot. pojemności i wydajności takich samych bądź lepszych w stosunku do oryginału produkowanego przez producenta urządzenia bądź będącego na jego licencji, w celu wykazania ich równoważności. Zaoferowane produkty winny być produktami fabrycznie nowymi. 10) Pod pojęciem „fabrycznie nowe” Zamawiający rozumie produkty: a) wykonane z nowych elementów; b) nie są regenerowane tj. wszystkie elementy produktu muszą być fabrycznie nowe; c) bez śladów uszkodzenia; d) w oryginalnych opakowaniach producenta z widocznym logo, symbolem produktu i terminem przydatności do użytku; e) posiadają na opakowaniu indywidualny kod tonera (typ, model) wraz z nazwą urządzenia, do którego są przeznaczone. Nie dopuszcza się białych opakowań bez logo producenta, oznaczeń w postaci naklejki lub produktów w opakowaniach nie pochodzących od producenta wskazanego w ofercie; f) posiadają na produkcie indywidualny kod producenta umożliwiający jednoznaczną identyfikację oraz wszelkie zabezpieczenia stosowane przez producenta np. hologramy czy naklejki identyfikacyjne; g) żaden element produktu nie pochodzi z procesu recyklingu; h) posiadające wszelkie zabezpieczenia szczelności zbiorników z tonerem; i) nie były poddawane procesowi ponownego napełniania; j) nie powodują uszkodzenia urządzeń, w których będą eksploatowane; k) nie powodują utraty gwarancji producenta urządzenia lub utraty przez Zamawiającego uprawnień wynikających z tytułu gwarancji serwisowych; l) nie powodują ograniczeń funkcji i możliwości urządzeń oraz jakości wydruku wyspecyfikowanych w warunkach technicznych producenta urządzeń.
Lote: LOT-0003
Título: Część 3
Descripción: Część 3: obejmuje dostawę środków barwiących do urządzeń drukujących w ilościach i minimalnych parametrach określonych w załączniku nr 1 do formularza ofertowego (załącznik nr 1 do SWZ) oraz w załączniku nr 1 do Projektowanych postanowień umowy dla części 3 postępowania. Termin realizacji - 12 miesięcy licząc od daty zawarcia umowy, z tym zastrzeżeniem, że w przypadku wyczerpania się środków finansowych przewidzianych na jej realizację, tj. wartości przedmiotu umowy brutto, o której mowa w § 3 ust. 1 PPU, przed upływem tego okresu, umowa ulega automatycznemu rozwiązaniu z dniem wyczerpania tych środków. Umowa obowiązuje ponadto w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji. Dostawy odbywać się będą sukcesywnie, na podstawie zamówień jednostkowych (Zleceń dostawy) składanych przez Zamawiającego. 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących zalecanych przez producenta urządzeń. 2) Materiały eksploatacyjne muszą być rozpoznawalne przez urządzenia drukujące i nie wywołujące pojawiania się negatywnych komunikatów na wyświetlaczu urządzenia lub stronach testowych, kompatybilne ze sprzętem, do którego zostały zamówione, nie powodujące ograniczeń funkcji i możliwości sprzętu oraz zapewniające pełną kompatybilność z oprogramowaniem urządzenia. 3) W czasie eksploatacji dostarczonych materiałów równoważnych, w oprogramowaniu monitorująco-zarządzającym urządzenia i/lub na urządzeniu, do którego zainstalowany zostanie dany materiał eksploatacyjny nie może pojawić się żaden inny komunikat, niż taki, który pojawi się w przypadku zainstalowania sprawnego, oryginalnego materiału eksploatacyjnego. 4) Wszystkie zaoferowane materiały przeznaczone do danego modelu urządzenia muszą pochodzić od tego samego producenta materiałów. 5) Zamawiający nie dopuszcza zaoferowania produktów startowych. 6) W przypadku materiałów eksploatacyjnych w których producent zamieścił kod regionu, Zamawiający oczekuje dostarczenia materiałów zgodnych z kodem regionu dedykowanym dla Polski. 7) W nawiązaniu do art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Ponadto, należy przyjąć, że wszystkim takim odniesieniom towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 8) Przez produkt oryginalny Zamawiający rozumie produkt oferowany przez producenta urządzeń drukujących. 9) Pod pojęciem produkt równoważny Zamawiający rozumie produkt: • kompatybilny z urządzeniem do którego był zamówiony, • o parametrach takich samych lub lepszych (wydajność tonera, jakoś wydruku) w stosunku do oryginału produkowanego przez producenta urządzenia, ilość uzyskanych kopii/pojemność nie może być mniejsza niż przy używaniu oryginałów; • w przypadku, gdy produkt oryginalny posiada wbudowany układ scalony, który monitoruje proces druku i zużycie atramentu/tonera, produkt równoważny winien posiadać analogiczny element. Zamawiający uzna produkt za równoważny, gdy Wykonawca udowodni, iż oferowany produkt równoważny posiada pojemność tonera/tuszu oraz wydajność taką samą bądź lepszą w stosunku do produktu oryginalnego produkowanego przez producenta urządzenia. W przypadku zaoferowania produktów równoważnych, wraz z ofertą należy złożyć dokumenty zawierające informacje o parametrach dot. pojemności i wydajności takich samych bądź lepszych w stosunku do oryginału produkowanego przez producenta urządzenia bądź będącego na jego licencji, w celu wykazania ich równoważności. Zaoferowane produkty winny być produktami fabrycznie nowymi. 10) Pod pojęciem „fabrycznie nowe” Zamawiający rozumie produkty: a) wykonane z nowych elementów; b) nie są regenerowane tj. wszystkie elementy produktu muszą być fabrycznie nowe; c) bez śladów uszkodzenia; d) w oryginalnych opakowaniach producenta z widocznym logo, symbolem produktu i terminem przydatności do użytku; e) posiadają na opakowaniu indywidualny kod tonera (typ, model) wraz z nazwą urządzenia, do którego są przeznaczone. Nie dopuszcza się białych opakowań bez logo producenta, oznaczeń w postaci naklejki lub produktów w opakowaniach nie pochodzących od producenta wskazanego w ofercie; f) posiadają na produkcie indywidualny kod producenta umożliwiający jednoznaczną identyfikację oraz wszelkie zabezpieczenia stosowane przez producenta np. hologramy czy naklejki identyfikacyjne; g) żaden element produktu nie pochodzi z procesu recyklingu; h) posiadające wszelkie zabezpieczenia szczelności zbiorników z tonerem; i) nie były poddawane procesowi ponownego napełniania; j) nie powodują uszkodzenia urządzeń, w których będą eksploatowane; k) nie powodują utraty gwarancji producenta urządzenia lub utraty przez Zamawiającego uprawnień wynikających z tytułu gwarancji serwisowych; l) nie powodują ograniczeń funkcji i możliwości urządzeń oraz jakości wydruku wyspecyfikowanych w warunkach technicznych producenta urządzeń.
Lote: LOT-0004
Título: Część 4
Descripción: Część 4: obejmuje dostawę środków barwiących do urządzeń drukujących w ilościach i minimalnych parametrach określonych w załączniku nr 1 do formularza ofertowego (załącznik nr 1 do SWZ) oraz w załączniku nr 1 do Projektowanych postanowień umowy dla części 4 postępowania. Termin realizacji - 12 miesięcy licząc od daty zawarcia umowy, z tym zastrzeżeniem, że w przypadku wyczerpania się środków finansowych przewidzianych na jej realizację, tj. wartości przedmiotu umowy brutto, o której mowa w § 3 ust. 1 PPU, przed upływem tego okresu, umowa ulega automatycznemu rozwiązaniu z dniem wyczerpania tych środków. Umowa obowiązuje ponadto w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji. Dostawy odbywać się będą sukcesywnie, na podstawie zamówień jednostkowych (Zleceń dostawy) składanych przez Zamawiającego. 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących zalecanych przez producenta urządzeń. 2) Materiały eksploatacyjne muszą być rozpoznawalne przez urządzenia drukujące i nie wywołujące pojawiania się negatywnych komunikatów na wyświetlaczu urządzenia lub stronach testowych, kompatybilne ze sprzętem, do którego zostały zamówione, nie powodujące ograniczeń funkcji i możliwości sprzętu oraz zapewniające pełną kompatybilność z oprogramowaniem urządzenia. 3) W czasie eksploatacji dostarczonych materiałów równoważnych, w oprogramowaniu monitorująco-zarządzającym urządzenia i/lub na urządzeniu, do którego zainstalowany zostanie dany materiał eksploatacyjny nie może pojawić się żaden inny komunikat, niż taki, który pojawi się w przypadku zainstalowania sprawnego, oryginalnego materiału eksploatacyjnego. 4) Wszystkie zaoferowane materiały przeznaczone do danego modelu urządzenia muszą pochodzić od tego samego producenta materiałów. 5) Zamawiający nie dopuszcza zaoferowania produktów startowych. 6) W przypadku materiałów eksploatacyjnych w których producent zamieścił kod regionu, Zamawiający oczekuje dostarczenia materiałów zgodnych z kodem regionu dedykowanym dla Polski. 7) W nawiązaniu do art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Ponadto, należy przyjąć, że wszystkim takim odniesieniom towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 8) Przez produkt oryginalny Zamawiający rozumie produkt oferowany przez producenta urządzeń drukujących. 9) Pod pojęciem produkt równoważny Zamawiający rozumie produkt: • kompatybilny z urządzeniem do którego był zamówiony, • o parametrach takich samych lub lepszych (wydajność tonera, jakoś wydruku) w stosunku do oryginału produkowanego przez producenta urządzenia, ilość uzyskanych kopii/pojemność nie może być mniejsza niż przy używaniu oryginałów; • w przypadku, gdy produkt oryginalny posiada wbudowany układ scalony, który monitoruje proces druku i zużycie atramentu/tonera, produkt równoważny winien posiadać analogiczny element. Zamawiający uzna produkt za równoważny, gdy Wykonawca udowodni, iż oferowany produkt równoważny posiada pojemność tonera/tuszu oraz wydajność taką samą bądź lepszą w stosunku do produktu oryginalnego produkowanego przez producenta urządzenia. W przypadku zaoferowania produktów równoważnych, wraz z ofertą należy złożyć dokumenty zawierające informacje o parametrach dot. pojemności i wydajności takich samych bądź lepszych w stosunku do oryginału produkowanego przez producenta urządzenia bądź będącego na jego licencji, w celu wykazania ich równoważności. Zaoferowane produkty winny być produktami fabrycznie nowymi. 10) Pod pojęciem „fabrycznie nowe” Zamawiający rozumie produkty: a) wykonane z nowych elementów; b) nie są regenerowane tj. wszystkie elementy produktu muszą być fabrycznie nowe; c) bez śladów uszkodzenia; d) w oryginalnych opakowaniach producenta z widocznym logo, symbolem produktu i terminem przydatności do użytku; e) posiadają na opakowaniu indywidualny kod tonera (typ, model) wraz z nazwą urządzenia, do którego są przeznaczone. Nie dopuszcza się białych opakowań bez logo producenta, oznaczeń w postaci naklejki lub produktów w opakowaniach nie pochodzących od producenta wskazanego w ofercie; f) posiadają na produkcie indywidualny kod producenta umożliwiający jednoznaczną identyfikację oraz wszelkie zabezpieczenia stosowane przez producenta np. hologramy czy naklejki identyfikacyjne; g) żaden element produktu nie pochodzi z procesu recyklingu; h) posiadające wszelkie zabezpieczenia szczelności zbiorników z tonerem; i) nie były poddawane procesowi ponownego napełniania; j) nie powodują uszkodzenia urządzeń, w których będą eksploatowane; k) nie powodują utraty gwarancji producenta urządzenia lub utraty przez Zamawiającego uprawnień wynikających z tytułu gwarancji serwisowych; l) nie powodują ograniczeń funkcji i możliwości urządzeń oraz jakości wydruku wyspecyfikowanych w warunkach technicznych producenta urządzeń.
Lote: LOT-0005
Título: Część 5
Descripción: Część 5: obejmuje dostawę środków barwiących do urządzeń drukujących w ilościach i minimalnych parametrach określonych w załączniku nr 1 do formularza ofertowego (załącznik nr 1 do SWZ) oraz w załączniku nr 1 do Projektowanych postanowień umowy dla części 5 postępowania. Termin realizacji - 12 miesięcy licząc od daty zawarcia umowy, z tym zastrzeżeniem, że w przypadku wyczerpania się środków finansowych przewidzianych na jej realizację, tj. wartości przedmiotu umowy brutto, o której mowa w § 3 ust. 1 PPU, przed upływem tego okresu, umowa ulega automatycznemu rozwiązaniu z dniem wyczerpania tych środków. Umowa obowiązuje ponadto w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji. Dostawy odbywać się będą sukcesywnie, na podstawie zamówień jednostkowych (Zleceń dostawy) składanych przez Zamawiającego. 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa materiałów eksploatacyjnych do urządzeń drukujących zalecanych przez producenta urządzeń. 2) Materiały eksploatacyjne muszą być rozpoznawalne przez urządzenia drukujące i nie wywołujące pojawiania się negatywnych komunikatów na wyświetlaczu urządzenia lub stronach testowych, kompatybilne ze sprzętem, do którego zostały zamówione, nie powodujące ograniczeń funkcji i możliwości sprzętu oraz zapewniające pełną kompatybilność z oprogramowaniem urządzenia. 3) W czasie eksploatacji dostarczonych materiałów równoważnych, w oprogramowaniu monitorująco-zarządzającym urządzenia i/lub na urządzeniu, do którego zainstalowany zostanie dany materiał eksploatacyjny nie może pojawić się żaden inny komunikat, niż taki, który pojawi się w przypadku zainstalowania sprawnego, oryginalnego materiału eksploatacyjnego. 4) Wszystkie zaoferowane materiały przeznaczone do danego modelu urządzenia muszą pochodzić od tego samego producenta materiałów. 5) Zamawiający nie dopuszcza zaoferowania produktów startowych. 6) W przypadku materiałów eksploatacyjnych w których producent zamieścił kod regionu, Zamawiający oczekuje dostarczenia materiałów zgodnych z kodem regionu dedykowanym dla Polski. 7) W nawiązaniu do art. 101 ust. 4 ustawy Pzp, jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Ponadto, należy przyjąć, że wszystkim takim odniesieniom towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 8) Przez produkt oryginalny Zamawiający rozumie produkt oferowany przez producenta urządzeń drukujących. 9) Pod pojęciem produkt równoważny Zamawiający rozumie produkt: • kompatybilny z urządzeniem do którego był zamówiony, • o parametrach takich samych lub lepszych (wydajność tonera, jakoś wydruku) w stosunku do oryginału produkowanego przez producenta urządzenia, ilość uzyskanych kopii/pojemność nie może być mniejsza niż przy używaniu oryginałów; • w przypadku, gdy produkt oryginalny posiada wbudowany układ scalony, który monitoruje proces druku i zużycie atramentu/tonera, produkt równoważny winien posiadać analogiczny element. Zamawiający uzna produkt za równoważny, gdy Wykonawca udowodni, iż oferowany produkt równoważny posiada pojemność tonera/tuszu oraz wydajność taką samą bądź lepszą w stosunku do produktu oryginalnego produkowanego przez producenta urządzenia. W przypadku zaoferowania produktów równoważnych, wraz z ofertą należy złożyć dokumenty zawierające informacje o parametrach dot. pojemności i wydajności takich samych bądź lepszych w stosunku do oryginału produkowanego przez producenta urządzenia bądź będącego na jego licencji, w celu wykazania ich równoważności. Zaoferowane produkty winny być produktami fabrycznie nowymi. 10) Pod pojęciem „fabrycznie nowe” Zamawiający rozumie produkty: a) wykonane z nowych elementów; b) nie są regenerowane tj. wszystkie elementy produktu muszą być fabrycznie nowe; c) bez śladów uszkodzenia; d) w oryginalnych opakowaniach producenta z widocznym logo, symbolem produktu i terminem przydatności do użytku; e) posiadają na opakowaniu indywidualny kod tonera (typ, model) wraz z nazwą urządzenia, do którego są przeznaczone. Nie dopuszcza się białych opakowań bez logo producenta, oznaczeń w postaci naklejki lub produktów w opakowaniach nie pochodzących od producenta wskazanego w ofercie; f) posiadają na produkcie indywidualny kod producenta umożliwiający jednoznaczną identyfikację oraz wszelkie zabezpieczenia stosowane przez producenta np. hologramy czy naklejki identyfikacyjne; g) żaden element produktu nie pochodzi z procesu recyklingu; h) posiadające wszelkie zabezpieczenia szczelności zbiorników z tonerem; i) nie były poddawane procesowi ponownego napełniania; j) nie powodują uszkodzenia urządzeń, w których będą eksploatowane; k) nie powodują utraty gwarancji producenta urządzenia lub utraty przez Zamawiającego uprawnień wynikających z tytułu gwarancji serwisowych; l) nie powodują ograniczeń funkcji i możliwości urządzeń oraz jakości wydruku wyspecyfikowanych w warunkach technicznych producenta urządzeń.
415736-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario - Avviso di rettifica
Forniture
2. Procedura
Procedura
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 30125100 Cartucce di toner
Classificazione aggiuntiva (cpv): 30125120 Toner per fotocopiatrici, 30192112 Fonti di inchiostro per stampanti, 30192113 Cartucce di inchiostro
5. Lotto
LottoLOT-0001
TitoloCzęść 1
LottoLOT-0002
TitoloCzęść 2
LottoLOT-0003
TitoloCzęść 3
LottoLOT-0004
TitoloCzęść 4
LottoLOT-0005
TitoloCzęść 5
2. Procedūra
Procedūra
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 30125100 Tonera kasetne
Papildu klasifikācija (cpv): 30125120 Fotokopētāju toneris, 30192112 Krāsu padeves avoti drukas iekārtām, 30192113 Tintes kasetnes
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Nosaukums: Część 1
Daļa: LOT-0002
Nosaukums: Część 2
Daļa: LOT-0003
Nosaukums: Część 3
Daļa: LOT-0004
Nosaukums: Część 4
Daļa: LOT-0005
Nosaukums: Część 5
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 30125100 Cartuşe de toner
Clasificare suplimentară (cpv): 30125120 Toner pentru fotocopiatoare, 30192112 Cerneală pentru imprimante, 30192113 Cartuşe de cerneală
5. Lot
Lot: LOT-0001
Titlu: Część 1
Lot: LOT-0002
Titlu: Część 2
Lot: LOT-0003
Titlu: Część 3
Lot: LOT-0004
Titlu: Część 4
Lot: LOT-0005
Titlu: Część 5