420409-2026 - Licitación
España – Servicios de recogida de basuras – L’execució dels serveis de recollida domiciliària de fems i residus sòlids urbans en el terme municipal d’Inca i el seu transport
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: L’execució dels serveis de recollida domiciliària de fems i residus sòlids urbans en el terme municipal d’Inca i el seu transport
Descripción: - Recollida selectiva de residus domèstics generats pels habitatges del municipi d’Inca. - Recollida selectiva de residus assimilables a domèstics procedents de comerços, oficines i altres activitats adherides al servei municipal, incloent-hi les indústries ubicades als polígons industrials d’Inca. - Recollida diferenciada de fraccions: ◦ Fracció de rebuig. ◦ Fracció orgànica (FORM). ◦ Envasos lleugers. ◦ Paper i cartró. ◦ Vidre. - Recollida de residus voluminosos, mobles i aparells elèctrics i electrònics (RAEE), tant en casos d’abandonament a la via pública com quan s’hagi concertat prèviament la seva retirada. - Recollida de residus d’obra menor procedents d’abocaments incontrolats en zones de titularitat municipal. - Gestió de la deixalleria municipal i de les àrees d’aportació vigilades, incloent el seu correcte funcionament i atenció a la ciutadania. - Transport dels residus recollits fins a l’estació de transferència o a les plantes de tractament que designi l’Ajuntament. - Neteja de les zones de recollida porta a porta. - Servei de recollida de residus mitjançant deixalleria mòbil, segons les necessitats establertes pel servei. - Qualsevol altre servei expressament previst en aquest plec o que resulti necessari per a la correcta prestació del servei.
Identificador interno: 10360/2024
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 90511300 Servicios de recogida de basuras
5. Lote
Lote: LOT-0000
Opciones:
Descripción de las opciones: Cada una de les pròrrogues anuals s’acordaran per l’òrgan de contractació i seran obligatoris pel contractista sempre que el seus preavisos es produeixin al manco amb dos mesos d’antelació a la finalització del termini de duració del contracte o de la primera pròrroga. El contractista no tindrà dret a aquestes pròrrogues, essent potestat de l'Ajuntament la seva concessió. En cap cas el contractista podrà denunciar la vigència del contracte, i haurà de sotmetre's i acceptar la pròrroga si no hi ha denúncia de l'administració.