2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Rozbudowa układu drogowego wraz z budową linii tramwajowej od Pętli Brynów do planowanej Pętli Kostuchna oraz budową węzła przesiadkowego "Kostuchna"
Descripción: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowie układu drogowego wraz z budową linii tramwajowej od pętli Brynów do planowanej pętli Kostuchna wraz z budową węzła przesiadkowego Kostuchna. Na przedmiot zamówienia składa się zakres tramwajowy realizowany przez Spółkę Tramwaje Śląskie S.A oraz zakres drogowy realizowany przez Miasto Katowice w imieniu i na rzecz którego działa Spółka Katowickie Inwestycje S.A., zgodnie z pkt IV.1 SWZ. Wykonanie robót budowlanych w zakresie tramwajowym realizowanym przez Spółkę Tramwaje Śląskie S.A współfinansowane jest przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 w ramach zadania pn. „Skomunikowanie południowych dzielnic Katowic z centrum miasta i Aglomeracji poprzez rozbudowę układu drogowego wraz z budową linii tramwajowej od Pętli Brynów do Pętli Kostuchna” w ramach Projektu pn.: „Modernizacja i rozwój infrastruktury tramwajowej w Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii – Etap II”. Wykonanie robót budowlanych realizowanych przez Miasto Katowice w zakresie budowy węzła przesiadkowego „Kostuchna” realizowane jest w ramach Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027, priorytet: FENX.03 Transport Miejski, działanie FENX 03.01 Transport miejski. Projekt Mobilna Metropolia - Katowicki System Zintegrowanych Węzłów Przesiadkowych - "Węzeł Kostuchna". W ramach zamówienia wykonawca zobowiązany jest do: 1)Budowy dwutorowej linii tramwajowej wraz z siecią trakcyjną i zasilaniem; 2)Budowy trójkąta torowego w rejonie skrzyżowania z ul. Cegielnia Murcki; 3)Budowy pętli tramwajowej przy ul. Bażantów; 4)Rozbudowy ul. Rzepakowej; 5)Rozbudowy skrzyżowania z ul. Kolejową; 6)Budowy nowej ulicy od skrzyżowania z ul. Kolejową do ul. Ziołowej (ul. Noworzepakowa) wraz z parkingiem przy Górnośląskim Centrum Medycznym; 7)Rozbudowy ul. Ziołowej wraz z pętlą autobusową; 8)Rozbudowy ul. Cegielnia Murcki; 9)Budowy węzła przesiadkowego i pętli autobusowej w rejonie ul. Bażantów i Radockiego 10)Przebudowy ul. Radockiego; 11)Przebudowy ul. Bażantów; 12)Budowy centrum przesiadkowego „Kostuchna”; 13)Budowy zatok autobusowych przy ul. Bażantów; 14)Budowy podstacji trakcyjnej Jarzębinowa i podstacji trakcyjnej Radockiego; 15)Przebudowy urządzeń sterowania ruchem kolejowym; 16)Budowy i przebudowy chodników i dróg dla rowerów; 17)Budowy pasów medialnych (integracyjnych) w rejonie peronu przystankowego i przejść dla pieszych; 18)Wykonania elementów oznakowania organizacji ruchu; 19)Wykonania elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego; 20)Budowy i przebudowy oświetlenia; 21)Budowy kanału technologicznego; 22)Budowy monitoringu wizyjnego; 23)Budowy sygnalizacji świetlnej; 24)Budowy i przebudowy sieci kanalizacji deszczowej; 25)Budowy i przebudowy sieci elektroenergetycznych nN, SN i WN; 26)Budowy, przebudowy lub zabezpieczenia sieci telekomunikacyjnych; 27)Budowy, przebudowy lub zabezpieczenia sieci kanalizacyjnych sanitarnych i wodociągowych 28)Budowy i przebudowy sieci ciepłowniczych, 29)Budowy i przebudowy sieci gazowych niskiego, średniego i średniego podwyższonego ciśnienia; 30)Budowa budynków socjalno-technicznych; 31)Budowa przyłączy sanitarnych; 32)Budowa wiat rowerowych; 33)Budowy obiektów inżynierskich (w tym wiadukt kolejowy, przepusty - przejścia dla zwierząt pod projektowaną ulicą i linią tramwajową, most nad ciekiem); 34)Budowy murów oporowych; 35)Budowy stacji zasilania autobusów elektrycznych; 36)Budowy ekranów akustycznych; 37)Przebudowy/likwidacji kolidujących ogrodzeń; 38)Wykonania prac pod nadzorem przyrodniczym osób specjalizujących się w prowadzeniu prac terenowych i identyfikacji szaty roślinnej oraz gatunków fauny z dziedzin: botaniki, dendrologii, herpetologii, chiropterologii, ornitologii, entomologii, teriologii w odniesieniu do całości zapisów decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji; 39) Wycinki kolidujących drzew i krzewów w niezbędnym zakresie; 40) Nasadzenia drzew i krzewów; 41) Doprowadzenia przyległego terenu do odpowiedniego stanu po zakończeniu robót. Zakres zamówienia nie obejmuje budowy drogi na odcinku od ul. Cegielnia Murcki do ul. Bażantów przy włączeniu do ul. Radockiego (wzdłuż wschodniej krawędzi DDR), która stanowi odrębny etap i realizowana będzie w ramach odrębnego zamówienia. ASPEKTY SPOŁECZNE: Rozbudowa układu drogowego wraz z budową linii tramwajowej od pętli Brynów do planowanej pętli Kostuchna wraz z budową węzła przesiadkowego Kostuchna wpłynie na poprawę skomunikowania terenów objętych inwestycją oraz sąsiadujących z inwestycją, z centrum miasta. Okres gwarancji jakości i rękojmi za wady - Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji jakości za wykonany przedmiot umowy wynosił 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego. Ponadto Zamawiający wymaga, aby okres rękojmi za wady był równy okresowi gwarancji jakości. Warunki gwarancji i rękojmi określone zostały w Załączniku nr 8 do SWZ– projektowane postanowienia umowy. 2.Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa: -Dokumentacja projektowa - Załącznik nr 9 do SWZ; -Szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót - Załącznik nr 10 do SWZ; -Przedmiary robót - Załącznik nr 11 do SWZ; -Formularze kosztorysów ofertowych - Załącznik nr 11A do SWZ; -Szczegółowy opis realizacji przedmiotu zamówienia dla zakresu drogowo-sieciowego - Załącznik nr 12A do SWZ; -Szczegółowy opis realizacji przedmiotu zamówienia dla zakresu tramwajowego - Załącznik nr 12B do SWZ; -Wytyczne dla tablic informacyjnych - Załącznik nr 13 do SWZ; -Wzór tabliczki informacyjnej formatu A3 - Załącznik nr 14 do SWZ; -Wytyczne KW dot. dok. Powykonawczej - Załącznik nr 15 do SWZ; -Wytyczne MZUiM Katowice - Załącznik nr 16 do SWZ; -Wykaz dowodów DSNH - Załącznik nr 17 do SWZ; -Decyzje, pozwolenia - Załącznik nr 18 do SWZ; -Pismo ZTM - Załącznik nr 19 do SWZ; -Dokumentacja informacyjna – infrastruktura ZZM - Załącznik nr 20 do SWZ;
Identificador interno: KISA/DZP/PN/13/2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Principales características del procedimiento: Zamawiający zastosuje procedurę wskazaną w art. 139 ust. 1 uPzp (tzw. „procedura odwrócona”). Procedura ta polega na tym, że Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Finalidad
Naturaleza del contrato: Obras
Clasificación principal (cpv): 45220000 Obras de ingeniería y trabajos de construcción
Clasificación adicional (cpv): 45234121 Obras tranviarias, 45233200 Trabajos diversos de pavimentación, 45231400 Trabajos de construcción de líneas de conducción eléctrica, 45232410 Obras de saneamiento, 45231300 Trabajos de construcción de tuberías para agua y aguas residuales, 45110000 Trabajos de demolición de inmuebles y movimiento de tierras, 45221100 Trabajos de construcción para puentes, 45316000 Trabajos de instalación de sistemas de alumbrado y señalización, 45210000 Trabajos de construcción de inmuebles, 34922100 Marcas viales
5. Lote
Lote: LOT-0001
426761-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord - Paranduse teade
Ehitustööd
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnusKISA/DZP/PN/13/2026
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusEhitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45220000 Insenertehnilised tööd ja ehitustööd
Täiendav liigitus (cpv): 45234121 Trammiteetööd, 45233200 Mitmesugused pindamistööd, 45231400 Elektriliinide ehitustööd, 45232410 Kanalisatsioonitööd, 45231300 Vee- ja kanalisatsioonitorustike ehitustööd, 45110000 Ehitiste lammutus- ja purustustööd ja pinnase eemaldamistööd, 45221100 Sillaehitustööd, 45316000 Valgustus- ja signalisatsioonisüsteemide paigaldamine, 45210000 Hoonete ehitustööd, 34922100 Teemärgised
5. Osa
OsaLOT-0001
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: KISA/DZP/PN/13/2026
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure: Zamawiający zastosuje procedurę wskazaną w art. 139 ust. 1 uPzp (tzw. „procedura odwrócona”). Procedura ta polega na tym, że Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Objet
Nature principale du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 45220000 Ouvrages d'art et de génie civil
Nomenclature complémentaire (cpv): 45234121 Ouvrages pour le tramway, 45233200 Travaux de revêtement divers, 45231400 Travaux de construction de lignes électriques, 45232410 Travaux d'assainissement, 45231300 Travaux de construction de conduites d'eau et de canalisations d'eaux usées à grande distance, 45110000 Travaux de démolition de bâtiments et travaux de terrassement, 45221100 Travaux de construction de ponts, 45316000 Travaux d'installation de systèmes d'illumination et de signalisation, 45210000 Travaux de construction de bâtiments, 34922100 Marquage routier
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: KISA/DZP/PN/13/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45220000 Roboty inżynieryjne i budowlane
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45234121 Roboty w zakresie kolei tramwajowej, 45233200 Roboty w zakresie różnych nawierzchni, 45231400 Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych, 45232410 Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej, 45231300 Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków, 45110000 Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne, 45221100 Roboty budowlane w zakresie budowy mostów, 45316000 Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych, 45210000 Roboty budowlane w zakresie budynków, 34922100 Oznakowanie drogowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
426761-2026 - Concurso
Polónia – Obras de engenharia civil e construção de estruturas – Rozbudowa układu drogowego wraz z budową linii tramwajowej od Pętli Brynów do planowanej Pętli Kostuchna oraz budową węzła przesiadkowego "Kostuchna"
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal - Anúncio de alteração
Obras
2. Procedimento
Procedimento
Identificador internoKISA/DZP/PN/13/2026
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoObras
Classificação principal (cpv): 45220000 Obras de engenharia civil e construção de estruturas
Classificação adicional (cpv): 45234121 Obras relacionadas com vias para eléctricos, 45233200 Obras diversas de pavimentação, 45231400 Construção de linhas para o transporte de electricidade, 45232410 Obras de construção de sistemas colectores, 45231300 Construção de condutas para água e águas residuais, 45110000 Demolição e destruição de edifícios e movimento de terras, 45221100 Construção de pontes, 45316000 Instalação de sistemas de iluminação e de sinalização, 45210000 Construção de edifícios, 34922100 Marcações rodoviárias
LoteLOT-0001