2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Executie lucrari pentru obiectivul de investiție “Pasaj rutier denivelat suprateran Basarab"
Descripción: Autoritatea contractantă intenționează să achiziționeze execuție lucrări pentru investiția „Pasaj rutier denivelat suprateran Basarab” , proiect finantat din fonduri bugetare. Obligațiile contractului ce urmează a fi atribuit constau în îndeplinirea de către operatorul economic desemnat câștigător, denumit în continuare Antreprenor, a următoarelor activități: • achiziționarea tuturor materialelor și produselor necesare, a tuturor utilajelor, mijloacelor și echipamentelor, necesare pentru execuția lucrărilor; • orice activitate sau lucrare provizorie necesară pentru pregătirea șantierului, sau orice autorizație necesară contractantului de la autoritățile competente pentru executarea lucrărilor și realizarea activităților și lucrărilor temporare; • transportul la șantier a oricăror materiale, utilaje, componente și echipamente de lucru, a oricărui mijloc normal sau extraordinar necesar pentru execuția lucrărilor; • orice testare și testele relevante, așa cum sunt aceste testări și teste solicitate prin legislația și reglementările în domeniul sistemului de asigurare a calității în construcții; • orice consumabile necesare pentru execuția lucrărilor și realizarea testărilor; • întreținerea normală și extraordinară a lucrărilor până la predarea acestora către autoritatea contractantă; • activități și consumabile necesare pentru menținerea șantierului curat și funcțional, demontarea și îndepărtarea oricăror lucrări sau activități provizorii; • pregătirea oricărei documentații necesare contractantului pentru execuția lucrărilor, documentație care include dar nu se limitează la: - Grafice generale de realizare a investiției publice; - Planul calității pentru execuție; - Planul de control al calității; • Documentarea informațiilor necesare pentru Cartea tehnică a construcției, inclusiv documentarea instrucțiunilor de exploatare. • Termenii și condițiile contractului includ și o garanție pentru execuția lucrărilor de minim 3 ani, perioada in care ofertantul declarat castigator trebuie sa asigure activitatile de garantie. Toate activitățile trebuie realizate cu respectarea legislației și a reglementarilor tehnice în vigoare, aplicabile specificului obiectivului de investiții.
Identificador interno: PAAPD
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Obras
Clasificación principal (cpv): 45262600 Trabajos de construcción especializados diversos
5. Lote
Lote: LOT-0000
Título: Default lot
Descripción: Investitia vizeaza reparatii si remedieri necesare efectuarii receptiei la terminarea lucrarilor la pasajul rutier denivelat suprateran Basarab conform concluziilor si recomandarilor expertizei tehnice din 2023, actualizata in 2025. Obiectivul se afla in zona de Nord-Vest a municipiului Bucuresti, se suprapune cu Soseaua Grozavesti-Soseaua Orhideelor-Bulevardul Nicolae Titulescu. Pasajul denivelat care face obiectul prezentei documentatii are urmatoarele functiuni principale: • Subtraversarea căilor ferate din zona Gării de Nord–Basarab, • Subtraversarea râului Dâmbovița. • Circulația rutieră pe câte două fire de circulație pe sens și relațiile de circulație cu: Calea Plevnei, Calea Giulești, Calea Griviței, Șoseaua Grozăvești, zona comercială Orhideea. • Circulația tramvaielor pe pasaje și rampe, • circulația tramvaielor pe pasajul Hobanat, • un acces facil de la stația de tramvai de pe podul principal la tramă stradală și la metrou.
Identificador interno: 1
Clasificación adicional (cpv): 44430000 Blindaje, 45233252 Trabajos de pavimentación de calles, 45233253 Trabajos de pavimentación de caminos peatonales, 45261310 Colocación de vierteaguas, 45310000 Trabajos de instalación eléctrica, 45316200 Instalación de equipo de señalización, 45442300 Obras de protección de superficies, 98316000 Servicios de teñido
452096-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Ehitustööd
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnusPAAPD
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusEhitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45262600 Mitmesugused eriehitustööd
5. Osa
OsaLOT-0000
PealkiriDefault lot
Sisemine tunnus1
Täiendav liigitus (cpv): 44430000 Soomusplaadid, 45233252 Tänavate pindamistööd, 45233253 Jalgteede pindamistööd, 45261310 Katuseplekkide paigaldustööd, 45310000 Elektripaigaldustööd, 45316200 Signalisatsiooniseadmete paigaldamine, 45442300 Pinnakaitsetööd, 98316000 Värvimine
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: PAAPD
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Būvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45262600 Dažādi būvamatniecības darbi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Nosaukums: Default lot
Iekšējais identifikators: 1
Papildu klasifikācija (cpv): 44430000 Bruņu plātnes, 45233252 Ielu seguma būvdarbi, 45233253 Gājēju celiņu seguma būvdarbi, 45261310 Skārdnieka darbi, 45310000 Elektrības vadu instalācijas darbi, 45316200 Signālierīču uzstādīšana, 45442300 Virsmas aizsardzības nodrošināšanas darbi, 98316000 Krāsošanas pakalpojumi
2. Procedure
Procedure
Interne identificatiecode: PAAPD
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45262600 Diverse gespecialiseerde bouwwerkzaamheden
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne identificatiecode: 1
Aanvullende classificatie (cpv): 44430000 Pantserplaatbekleding, 45233252 Wegdekwerkzaamheden voor straten, 45233253 Wegdekwerkzaamheden voor voetpaden, 45261310 Aanbrengen van slabben, 45310000 Aanleg van elektriciteit, 45316200 Installeren van signalisatie-uitrusting, 45442300 Werkzaamheden voor oppervlakbescherming, 98316000 Diensten voor textielverven
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Obras
Classificação principal (cpv): 45262600 Diversas construções especializadas
Classificação adicional (cpv): 44430000 Blindagem, 45233252 Pavimentação de ruas, 45233253 Pavimentação de vias para peões, 45261310 Construção de cobre-juntas, 45310000 Obras de instalação eléctrica, 45316200 Instalação de equipamento de sinalização, 45442300 Obras de protecção de superfícies, 98316000 Serviços de tinturaria
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: PAAPD
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 45262600 Diverse lucrări specializate de construcţii
5. Lot
Lot: LOT-0000
Titlu: Default lot
Identificator intern: 1
Clasificare suplimentară (cpv): 44430000 Plăci de armătură, 45233252 Lucrări de îmbrăcare a străzilor, 45233253 Lucrări de îmbrăcare a trotuarelor, 45261310 Lucrări de hidroizolare, 45310000 Lucrări de instalaţii electrice, 45316200 Instalare de echipament de semnalizare, 45442300 Lucrări de protecţie a suprafeţelor, 98316000 Servicii de vopsitorie
452096-2026 - Javni razpis
Romunija – Razna gradbena dela specialnih strok – Executie lucrari pentru obiectivul de investiție “Pasaj rutier denivelat suprateran Basarab"
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Gradnje
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikatorPAAPD
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaGradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45262600 Razna gradbena dela specialnih strok
5. Sklop
SklopLOT-0000
NaslovDefault lot
Notranji identifikator1
Dodatna klasifikacija (cpv): 44430000 Armirana obloga, 45233252 Dela na zgornjem ustroju ulic, 45233253 Dela na zgornjem ustroju pešpoti, 45261310 Obžiganje, 45310000 Elektroinštalacijska dela, 45316200 Inštalacija naprav za signalizacijo, 45442300 Dela, povezana s površinsko zaščito, 98316000 Storitve nanosa barve