477634-2026 - Licitación
Polonia – Trabajos de construcción de tuberías para agua y aguas residuales – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Przyłęki, Prądki i Ciele w Gminie Białe Błota - etap I część I
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Obras
2. Procedimiento
Procedimiento
TítuloBudowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Przyłęki, Prądki i Ciele w Gminie Białe Błota - etap I część I
DescripciónPostępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, o którym mowa w art. 132 ustawy Prawo zamówień publicznych zwanej dalej „ustawą Pzp". 5.1.Nazwa zadania nadana przez Zamawiającego: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Przyłęki, Prądki i Ciele w Gminie Białe Błota – etap I część I Przedmiotem zamówienia jest budowa kanalizacji sanitarnej systemu grawitacyjno-ciśnieniowego w miejscowości Przyłęki, Prądki i Ciele, gm. Białe Błota, powiat bydgoski, województwo kujawsko-pomorskie wraz ze studniami rewizyjnymi, studniami rewizyjnymi napowietrzająco-odpowietrzającymi, studniami rozprężnymi, przyłączami kanalizacyjnymi. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z możliwością prowadzenia negocjacji. Specyfikację Warunków Zamówienia oraz wszelkie dokumenty stanowiące jej załączniki Zamawiający udostępnia na stronie dedykowanej platformy zakupowej pod linkiem http://platformazakupowa.pl/pn/bialeblota Zamawiający dopuszcza zmiany umowy wyłącznie w zakresie wskazanym w projekcie umowy, stanowiącym integralną część SWZ. 5.3. Specyfikacja Warunków Zamówienia zwana jest dalej „SWZ" lub „Specyfikacją". 5.4. Opis przedmiotu zamówienia. Szczegółowo przedmiot zamówienia oraz warunki umowy zostały opisane w tomach II i III niniejszego SWZ. Wymagane parametry techniczne zostały podane w dokumentacji projektowej oraz STWiOR. 5.5. Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych. Zakres i charakter robót objętych zamówieniem narzuca konieczność ujęcia jej w ramach jednego zadania z uwagi na szczególny charakter prac. Zadania wymagają sprawnej koordynacji robót pomiędzy brygadami, podziałem sprzętu i materiałów. Podział robót na części wiązałby się z nadmiernymi trudnościami technicznymi, wydłużonym czasem realizacji i zwiększonymi kosztami wykonania zadania. Organizacja robót musi odbywać się w ramach jednej firmy by zapewnić sprawną realizację zadania. 5.6. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 5.7. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu, w tym w szczególności, ustawie Kodeks cywilny i ustawie Prawo zamówień publicznych. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania robót budowlanych zgodnie z prawem polskim, w szczególności z przepisami techniczno - budowlanymi, przepisami dotyczącymi samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz przepisami dotyczącymi wyrobów, materiałów stosowanych w budownictwie. 5.8. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp. 5.9. Zamawiający nie wymaga od Wykonawców przeprowadzenia przed złożeniem oferty wizji lokalnej, o której mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp. Zamawiający zaleca przeprowadzenie wizji lokalnej miejsc, gdzie będą prowadzone roboty budowlane objęte niniejszym zamówieniem celem sprawdzenia warunków placu budowy oraz warunków związanych z wykonaniem prac będących przedmiotem niniejszego postępowania oraz celem uzyskania jakichkolwiek dodatkowych informacji koniecznych i przydatnych do wyceny oferty. 5.10. Wymagania zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia zostały określone w dalszej części SWZ. Powyższe wymagania określają w szczególności: a) Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia, b) Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób, c) uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących wszystkie prace fizyczne związane z wykonywaniem wszystkich czynności objętych zamówieniem i opisanych w OPZ, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy: pracownik/monter instalacji sieci kanalizacyjnej, brygadzista, pomocnik, operator koparki, operator koparko-ładowarki, operator zagęszczarki, kierowca samochodu ciężarowego, osoby, które wykonują czynności bezpośrednio związane z wykonywaniem robót, czyli tzw. pracownicy fizyczni. Obowiązek, o którym mowa w zdaniu poprzednim nie dotyczy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane. Sposób weryfikacji zatrudnienia osób wykonujących pracę w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcji z tytułu niespełnienia tych wymagań, określone zostały w projekcie umowy, stanowiącym integralną część SWZ. 5.11. Zamawiający nie określa wymagań, o których mowa w art. 96 ust. 2 ustawy Pzp. 5.12. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 5.13. Zamawiający wymaga, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, aby przedmiot zamówienia został zrealizowany z uwzględnieniem wymagań w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych. 5.14. Zamawiający nie wymaga składania z ofertą katalogów elektronicznych 5.15. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. 5.16. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych. 5.17. PODWYKONAWSTWO I CZĘŚCI KLUCZOWE ZAMÓWIENIA:a) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. b) Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. c) Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców, jeśli są znane, zgodnie z pkt 10.7 IDW....
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoObras
Clasificación principal (cpv): 45231300 Trabajos de construcción de tuberías para agua y aguas residuales
Clasificación adicional (cpv): 45100000 Trabajos de preparación del terreno, 45111200 Trabajos de explanación y limpieza del terreno, 45112500 Trabajos de movimiento de tierras, 45231000 Trabajos de construcción de tuberías, líneas de comunicación y líneas de conducción eléctrica, 45232410 Obras de saneamiento, 45233142 Trabajos de reparación de carreteras, 45340000 Trabajos de instalación de barandillas, pasamanos y dispositivos de seguridad
5. Lote
LoteLOT-0001
DescripciónPrzedmiotem zamówienia jest budowa kanalizacji sanitarnej systemu grawitacyjno-ciśnieniowego w miejscowości Przyłęki, Prądki i Ciele, gm. Białe Błota, powiat bydgoski, województwo kujawsko-pomorskie wraz ze studniami rewizyjnymi, studniami rewizyjnymi napowietrzająco-odpowietrzającymi, studniami rozprężnymi, przyłączami kanalizacyjnymi. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z możliwością prowadzenia negocjacji. Specyfikację Warunków Zamówienia oraz wszelkie dokumenty stanowiące jej załączniki Zamawiający udostępnia na stronie dedykowanej platformy zakupowej pod linkiem http://platformazakupowa.pl/pn/bialeblota
Opciones
Descripción de las opcionesZamówienie nie obejmuje prawa opcji. Zamawiający nie przewiduje wznowienia.
477634-2026 - Mise en concurrence
Pologne – Travaux de construction de conduites d'eau et de canalisations d'eaux usées à grande distance – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Przyłęki, Prądki i Ciele w Gminie Białe Błota - etap I część I
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Travaux
2. Procédure
Procédure
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéTravaux
Nomenclature principale (cpv): 45231300 Travaux de construction de conduites d'eau et de canalisations d'eaux usées à grande distance
Nomenclature complémentaire (cpv): 45100000 Travaux de préparation de chantier, 45111200 Travaux de préparation et de dégagement de chantier, 45112500 Travaux de terrassement, 45231000 Travaux de construction de pipelines, de lignes de communications et de lignes électriques, 45232410 Travaux d'assainissement, 45233142 Travaux de réparation de routes, 45340000 Travaux d'installation de clôtures, de garde-corps et de dispositifs de sécurité
5. Lot
LotLOT-0001
Options
477634-2026 - Mededinging
Polen – Bouwen van pijpleidingen voor water en afvalwater – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Przyłęki, Prądki i Ciele w Gminie Białe Błota - etap I część I
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Werken
2. Procedure
Procedure
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractWerken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45231300 Bouwen van pijpleidingen voor water en afvalwater
Aanvullende classificatie (cpv): 45100000 Bouwrijp maken van terreinen, 45111200 Bouwrijp maken en ruimen van bouwterreinen, 45112500 Grondverzet, 45231000 Aanleg van pijpleidingen, communicatielijnen en elektriciteitsleidingen, 45232410 Waterzuiveringswerkzaamheden, 45233142 Herstellen van wegen, 45340000 Plaatsen van hekken en leuningen en beveiligingsuitrusting
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Opties
477634-2026 - Concurso
Polónia – Construção de condutas para água e águas residuais – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Przyłęki, Prądki i Ciele w Gminie Białe Błota - etap I część I
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoObras
Classificação principal (cpv): 45231300 Construção de condutas para água e águas residuais
Classificação adicional (cpv): 45100000 Preparação dos locais para construção, 45111200 Preparação e limpeza dos locais para construção, 45112500 Movimento de terras, 45231000 Construção de condutas de longa distância e de linhas para comunicação e transporte de energia, 45232410 Obras de construção de sistemas colectores, 45233142 Reparação de estradas, 45340000 Instalação de vedações, barreiras de protecção e equipamento de segurança
Opções
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45231300 Gradbena dela na cevovodih za vodo in odplake
Dodatna klasifikacija (cpv): 45100000 Pripravljalna dela na gradbiščih, 45111200 Pripravljalna dela na gradbiščih in čiščenje gradbišča, 45112500 Zemeljska dela, 45231000 Gradbena dela na cevovodih, komunikacijskih in električnih vodih, 45232410 Kanalizacijski objekti, 45233142 Popravila cest, 45340000 Inštalacija ramp, ograj in zaščitne opreme
Kraj izvajanja
Podregija države (NUTS): Bydgosko-Toruński (PL613)
Država: Poljska
Splošne informacije