2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Europese aanbesteding Architectuursoftware Gemeente Breda
Descripción: Procedure Aanbesteding middels de Europees openbare procedure conform de (gewijzigde) aanbestedingswet 2012. Opdrachtgever De opdrachtgever bij deze aanbesteding is de Gemeente Breda. Voor meer informatie over de Gemeente Breda verwijzen wij u naar de website van de gemeente: www.breda.nl. Gemeente Breda gebruikt een softwareoplossing om haar architectuurlandschap te beschrijven. Dat gebeurt op drie (3) niveaus: 1. Enterprise-architectuur; 2. Domein- en thema-architecturen; 3. Projectarchitecturen. Het doel hiervan is om actueel overzicht te hebben van de huidige situatie en de impact van veranderopgaven inzichtelijk te maken en deze te vertalen in kaders en adviezen voor de uitvoering van deze veranderingen. De enterprise-architectuur bestaat uit principes en modellen die op organisatiebreed niveau de (architecturale) ontwerpkeuzes beschrijven die richtinggevend zijn voor de inrichting van onder meer bedrijfsprocessen, informatiestromen en applicaties. Een domein- en thema-architectuur bestaat uit principes en modellen die ontwerpkeuze beschrijven gerelateerd aan een bepaald deelgebied binnen de organisatie. Dit kan thematisch of domein gericht zijn. De gemeente Breda kent drie bedrijfsdomeinen: - Sociaal Economisch Domein (SED); - Ruimtelijk Economisch Domein (RED); - Bedrijfsvoering en Dienstverlening (BVD). De domein- en thema-architecturen conformeren zich aan de enterprise-architectuur en werken ontwerpkeuzes daaruit verder uit tot een detailniveau dat voor het desbetreffende domein volstaat. De projectarchitectuur beschrijft het architecturale ontwerp en de impact van een voorgesteld project. Hierbij volgt gemeente Breda zo veel mogelijk de gemeentelijke referentiearchitectuur GEMMA (GEMeentelijke Model Architectuur). De hoofdgebruikers zijn zeven (7) architecten met volledige bewerkrechten. In de gemeente Breda is de Configuration Management Database (CMDB) in Topdesk de bronregistratie voor applicatiecomponenten, servers, databases, netwerkcomponenten, etc. Op dit moment zijn er circa 400 applicaties in de CMBD opgenomen. In de nabije toekomst zal dit aantal verdubbelen, omdat er aparte kaarten zullen komen voor acceptatieomgeving en productieomgeving. Daarnaast heeft de gemeente de ambitie om steeds meer datagedreven te werken. Opdracht Gemeente Breda is op zoek naar een leverancier voor het leveren van een Architectuur softwareoplossing. Onderstaand is de ideale situatie geschetst. We willen graag: 1. Een meerjarig contract dat ruimte biedt voor doorontwikkeling zonder dat uitbreiding van de afgenomen functionaliteit leidt tot een gedwongen aanbesteding; 2. Een ICT-prestatie hebben waarin gebruikers eenvoudig hun weg kunnen vinden in grote aantallen objecten en views; 3. Een ICT-prestatie die gebruikers in staat stelt om efficiënt grote aantallen objecten en views te beheren; 4. Een efficiënte ICT-prestatie hebben voor het publiceren van vastgestelde architecturen; 5. Goed onderscheid kunnen maken tussen current- en future-state; 6. Een efficiënt en geautomatiseerd proces hebben om de repository met bronregistraties zoals bijvoorbeeld de CMDB te synchroniseren; 7. De GEMMA-referentie-architectuur kunnen actualiseren zonder impact op de productieomgeving; 8. De mogelijkheid creëren te ontwikkelen richting een meer data-gedreven architectuurfunctie; 9. De ICT-prestatie betreft een cloudapplicatie. 10. Aangaan van een partnerschap met de leverancier dat verder gaat dan alleen softwarelevering. Denk hierbij aan hulp bij het optimaal gebruiken van onze software en invloedmogelijkheden via gebruikersgroepen. De opdracht omvat: - De levering van een architectuursoftware via Software as a Service (SaaS); - Minimaal twee (2) omgevingen: 1) Productieomgeving; 2) Een omgeving voor testdoeleinden of om te experimenteren. - Support voor ondersteuning van gebruikers; - Samenwerkingsdocumentatie: Een vastgesteld contract; - Een vastgesteld Service Level Agreement met aanvullende afspraken en procedures ten aanzien van servicemanagement; - Een verwerkersovereenkomst; - Een optie om aanvullende consultancy af te nemen tegen een vastgesteld tarief; - De levering van een afgestemd implementatieplan met hierin een data-migratieplan; - De levering van kennis en capaciteit om de implementatie en migratie van data uit te voeren; - Het leggen van een geautomatiseerde koppeling met de CMDB in Topdesk, deels geautomatiseerd met het model-DSP binnen I-Navigator en andere mogelijke toekomstige applicaties; - De opleiding van de eindgebruikers inclusief advies voor gebruik op basis van best practices. De beoogde datum voor het operationeel zijn van de oplossing is 1 oktober 2026. Percelen Deze opdracht is niet verdeeld in percelen. Mercell Deze aanbesteding zal uitsluitend en geheel digitaal online worden afgehandeld via het Mercell platform (www.mercell.com). Een uitgebreide instructie met betrekking tot digitaal aanbesteden treft u aan in de Vragenlijsten.
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 72000000 Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
Clasificación adicional (cpv): 72260000 Servicios relacionados con el software
5. Lote
Lote: LOT-0000