2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Ontwerpen en uitvoeren Project Dynamisering Zeereep Boschplaat Terschelling
Descripción: De overeenkomst omvat voorbereidende werkzaamheden (uitvoering van onderzoeken, het voorbereiden en uitvoeren van vergunningsaanvragen inclusief de daarvoor benodigde onderzoeken), ontwerpwerkzaamheden (nadere uitwerking van het ontwerp tot een uitvoeringsgereed ontwerp), alsook de realisatie van de maatregelen: de aanleg van kerven en een washover met als doel het herstellen van een robuust en veerkrachtig ecosysteem in de zeereep op de Boschplaat van het eiland Terschelling. De aanbesteder is voornemens de opdracht te verlenen in de vorm van een design & construct contract, verdeeld over twee fasen met als voorwaarden de UAV-GC 2025. Het project heeft tot doel om de uitwisseling tussen Noordzee kustzone en Waddenzee gebied te verbeteren en versterken door het herintroduceren van dynamische processen op de Boschplaat van Terschelling. Dynamiek in de Zeereep is onderdeel van de PAGW Grote Overgangen Waddenzee. Door het faciliteren van natuurlijke verstuiving en overstroming krijgt het gebied weer het vermogen om mee te groeien met de zeespiegelstijging, is er sprake van ecologische verjonging, krijgen vogels meer ruimte en wordt actief gewerkt aan de voedselbeschikbaarheid voor flora en fauna, inclusief vissen. Daarmee blijft het gebied behouden en aantrekkelijk voor huidige en toekomstige generaties. Op deze wijze wordt invulling gegeven aan het doelbereik voor PAGW: ‘Toekomstbestendige grote wateren waarin goede ecologische waterkwaliteit en hoogwaardige natuur samengaan met een krachtige economie’. In nauw overleg met alle stakeholders is voorgesteld om op een aantal locaties op de Boschplaat de oorspronkelijk aanwezige natuurlijke processen van verstuiving en overstroming te herstellen teneinde de natuurlijke dynamiek te vergroten en het gebied meer klimaat-adaptief in te richten. Dit wordt gerealiseerd door de het aanbrengen van de maatregelen: een viertal kerven in de zeereepduinen en de aanleg van een washovercomplex (overstromingsvlakte).
Identificador interno: P25-229
Tipo de procedimiento: Restringido
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Obras
Clasificación principal (cpv): 45112000 Trabajos de excavación y movimiento de tierras
Clasificación adicional (cpv): 71320000 Servicios de diseño técnico, 71330000 Servicios diversos de ingeniería
5. Lote
Lote: LOT-0000
Título: D&C Dynamisering Zeereep Boschplaat Terschelling
Descripción: 2-fasenovereenkomst onder UAVgc
Identificador interno: 1