577783-2026 - Notificación previa de adjudicación directa
Países Bajos – Servicios de laboratorio de investigación – Resistentie tegen Rodenticiden
Anuncio de transparencia previa voluntaria
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
TítuloResistentie tegen Rodenticiden
DescripciónResistentie bij ratten en huismuizen tegen rodenticiden op basis van anticoagulantia is een groot probleem. Uit het onderzoek van 2022 blijkt dat bij 38 procent van de onderzochte huismuizen resistentie wordt waargenomen, en bij de bruine rat 17 procent. In het onderzoek uit 2012 was dit 25 procent. Het advies van de onderzoekers is daarom om niet alleen voor ratten maar ook voor de huismuis de monitoring naar resistentie voort te zetten. Omdat het een van de meest risicovolle biociden is, zijn beleid en regels gericht op minimaal en deskundig gebruik van deze middelen noodzakelijk. Sinds 2024 moeten bedrijven conform IPM werken, en in 2027 staat een regelingswijziging t.b.v. IPM gebruik gepland. Nu vijf jaar na dato van het vorige onderzoek, en na de landelijke introductie van IPM, is het een goed moment om het onderzoek te herhalen. €139000
Tipo de procedimientoNegociado sin convocatoria de licitación previa
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 73111000 Servicios de laboratorio de investigación
5. Lote
LoteLOT-0000
Identificador interno1