2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Εφαρμογή νέων τεχνολογιών στη διερεύνηση Υποθέσεων Οικονομικών Εγκλημάτων και Προμήθεια έξυπνων λογισμικών Διαχείρισης Καταγγελιών
Descripción: Αντικείμενο του Έργου είναι η ανάπτυξη ενιαίου Συστήματος Διαχείρισης Υποθέσεων (ΣΥΔΥΠ), με την επέκταση της υφιστάμενης υποδομής της Αναθέτουσας, τη λειτουργική ενσωμάτωση της Υποδιεύθυνσης Βορείου Ελλάδος και την εγκατάσταση εξειδικευμένων λογισμικών για την ανάλυση μεγάλου όγκου δεδομένων. Περιλαμβάνονται η προμήθεια πακέτου λογισμικών, η αναβάθμιση του Κύριου και Περιφερειακού Κέντρου Δεδομένων της Αναθέτουσας και η ενίσχυση των υποδομών ΤΠΕ αυτής. Το αντικείμενο της σύμβασης περιγράφεται αναλυτικά στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι της παρούσας και στο τεύχος τεχνικών προδιαγραφών του Παραρτήματος Ι της Διακήρυξης. Ο Ανάδοχος θα πρέπει, πριν την ολοκλήρωση του Έργου, να έχει πραγματοποιήσει εκπαιδεύσεις - σεμινάρια σε προσωπικό της Ελληνικής Αστυνομίας, σύμφωνα με τα περιγραφόμενα στο οικείο κεφάλαιο περί Εκπαιδεύσεων των Τεχνικών Προδιαγραφών του Παραρτήματος Ι. Το αναλυτικό πρόγραμμα εκπαιδεύσεων θα είναι σύμφωνο με το παράρτημα «Σχέδιο Εκπαίδευσης» που θα υποβληθεί με τη Μελέτη Εφαρμογής του Έργου. Προβλέπεται επίσης περίοδος εγγύησης και περίοδος συντήρησης ως δικαίωμα προαίρεσης.
Anuncio anterior: 392815-2025
Identificador interno: Εφαρμογή νέων τεχνολογιών στη διερεύνηση Υποθέσεων Οικονομικών Εγκλημάτων και Προμήθεια έξυπνων λογισμικών Διαχείρισης Καταγγελιών
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Principales características del procedimiento: Ανοικτός Διεθνής Διαγωνισμός Μέσω ΕΣΗΔΗΣ
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Naturaleza complementaria del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 72000000 Servicios TI: consultoría, desarrollo de software, Internet y apoyo
Clasificación adicional (cpv): 30200000 Equipo y material informático, 80533100 Servicios de formación informática
5. Lote
Lote: LOT-0001