2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Achiziție aparatură și echipamente spital
Descripción: Obiectul contractelor îl constituie furnizarea de aparatură și echipamente medicale pentru dotarea structurilor beneficiare ale Spitalului Municipal Salonta, structurată în 6 loturi, inclusiv livrare, instalare, punere în funcțiune, testare și instruirea personalului, conform Caietului de sarcini și anexelor tehnice. Atentie: Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I din Fisa de Date, respectiv cu 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Identificador interno: 4287947/2026/1,11,4,610,12,13,36,37,38,39,40,41,7,18,5,35,9,34,8,20
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 33100000 Equipamiento médico
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: ECHIPAMENTE DE IMAGISTICĂ ECOGRAFICĂ
Descripción: Furnizare, livrare, instalare, punere în funcțiune, testare și instruirea personalului pentru 2 ecografe și 1 ecograf cu sondă vaginală, conform Anexei tehnice aferente Lotului 1 din Caietul de sarcini.
Identificador interno: 1
Clasificación adicional (cpv): 33112200 Unidad de ultrasonidos
Lote: LOT-0002
Título: APARATURĂ BLOC OPERATOR
Descripción: Furnizare, livrare, instalare, punere în funcțiune, testare și instruirea personalului pentru: 2 mese de operații electrice, 2 lămpi scialitice de tavan cu 3 brațe, 1 histeroscop cu accesorii, 1 electrocauter laparoscop și 1 incubator de transport, conform Anexei tehnice aferente Lotului 2.
Identificador interno: 2
Clasificación adicional (cpv): 31524110 Lámparas de quirófano, 33152000 Incubadoras, 33161000 Unidad de electrocirugía, 33162000 Instrumentos y aparatos de quirófano, 33192230 Mesas de operaciones
Lote: LOT-0003
Título: APARATURĂ ATI
Descripción: Furnizare, livrare, instalare, punere în funcțiune, testare și instruirea personalului pentru: 7 sisteme de terapie intensivă, 1 stație centrală de monitorizare, 5 paturi ATI electrice și 2 paturi ATI hidraulice, 2 aparate de anestezie, 1 videolaringoscop, 1 aparat pentru măsurarea gazelor sanguine, 2 defibrilatoare, 6 injectomate și 2 pompe de perfuzie, conform Anexei tehnice aferente Lotului 3.
Identificador interno: 3
Clasificación adicional (cpv): 33170000 Anestesia y reanimación, 33171000 Instrumentos de anestesia y reanimación, 33172100 Aparatos para anestesia, 33182100 Desfibrilador, 33192120 Camas de hospital, 33194100 Instrumentos y aparatos para perfusión, 38434000 Analizadores, 42122419 Bombas de perfusión
Lote: LOT-0004
Título: APARAT DE RADIOGRAFIE MOBILĂ
Descripción: Furnizare, livrare, instalare, punere în funcțiune, testare și instruirea personalului pentru 1 aparat de radiografie mobilă, conform Anexei tehnice aferente Lotului 4.
Identificador interno: 4
Clasificación adicional (cpv): 33111000 Aparatos para radiología
Lote: LOT-0005
Título: APARATE DE MONITORIZARE CARDIACĂ
Descripción: Furnizare, livrare, instalare, punere în funcțiune, testare și instruirea personalului pentru 2 aparate EKG, 1 aparat EKG portabil și 1 cardiotocograf, conform Anexei tehnice aferente Lotului 5.
Identificador interno: 5
Clasificación adicional (cpv): 33123200 Aparatos de electrocardiografía, 33123210 Aparatos de control cardíaco
Lote: LOT-0006
Título: AUTOCLAV
Descripción: Furnizare, livrare, instalare, punere în funcțiune, testare și instruirea personalului pentru 1 autoclav, conform Anexei tehnice aferente Lotului 6.
Identificador interno: 6
Clasificación adicional (cpv): 33191110 Autoclaves