See the notice on TED website
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Przysucha w roku 2027
Descripción: Przedmiotem planowanego zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Przysucha w roku 2027. Przedmiot zamówienia zostanie podzielony na pięć pakietów: 1 Pakiet - leśnictwo Borkowice i Promień; 2 Pakiet - leśnictwo Skłoby i Aleksandrów; 3 Pakiet - leśnictwo Drzewica i Stefanów; 4 Pakiet - leśnictwo Rawicz i Puszcza; 5 Pakiet - leśnictwo Zapniów i Kurzacze. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP , w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy 50 % wartości niniejszego zamówienia. Planowana data rozpoczęcia i zakończenia realizacji umowy: 01.01.2027 r. – 31.12.2027 r. Zamawiający przewiduje udzielanie części zamówień w trybie przetargu nieograniczonego oraz części zamówień w ramach dynamicznego systemu zakupów. Niniejsze wstępne ogłoszenie informacyjne służy skróceniu terminu składania ofert w odniesieniu do zamówień planowanych do udzielenia w trybie przetargu nieograniczonego. Zakres przewidziany do udzielania w ramach dynamicznego systemu zakupów będzie objęty odrębną procedurą prowadzoną zgodnie z art. 316–324 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Identificador interno: SA.270.2.1.2026
Tipo de procedimiento: Otro procedimiento de una sola etapa
Principales características del procedimiento: Tryb postępowania: przetarg nieograniczony Podstawa prawna – art. 129 ust. 1 pkt 1) w zw. z art. 129 ust. 2 oraz art. 132 - 139 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 793 z późn. zm.).
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 77200000 Servicios forestales
Clasificación adicional (cpv): 77210000 Servicios de explotación forestal, 77211000 Servicios relacionados con la explotación forestal, 77211100 Servicios de producción maderera, 77211200 Transporte de madera en el interior del bosque, 77211300 Servicios de deforestación, 77211400 Servicios de tala de árboles, 77211500 Servicios de mantenimiento de árboles, 77211600 Siembra de árboles, 77230000 Servicios relacionados con la silvicultura, 77231000 Servicios de gestión forestal, 77231200 Servicios de control de plagas forestales, 77231600 Servicios de repoblación forestal, 90511300 Servicios de recogida de basuras, 75251120 Servicios de extinción de incendios forestales, 45342000 Instalación de barandillas
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: Pakiet I - leśnictwa: Borkowice i Promień,
Descripción: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2026 r. poz. 663 z późn. zm. – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz utrzymania obiektów (turystycznych, dróg leśnych, miejsc postoju pojazdów) do wykonania na terenie Nadleśnictwa Przysucha w roku 2027.Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w zdaniu poprzednim nie przekroczy wartości 50 % wartości niniejszego zamówienia.
Identificador interno: Pakiet I - leśnictwa: Borkowice i Promień, SA.270.2.1.2026
Clasificación adicional (cpv): 77210000 Servicios de explotación forestal, 77211000 Servicios relacionados con la explotación forestal, 77211100 Servicios de producción maderera, 77211200 Transporte de madera en el interior del bosque, 77211300 Servicios de deforestación, 77211400 Servicios de tala de árboles, 77211500 Servicios de mantenimiento de árboles, 77211600 Siembra de árboles, 77230000 Servicios relacionados con la silvicultura, 77231000 Servicios de gestión forestal, 77231200 Servicios de control de plagas forestales, 77231600 Servicios de repoblación forestal, 75251120 Servicios de extinción de incendios forestales, 45342000 Instalación de barandillas, 90511300 Servicios de recogida de basuras
Opciones:
Descripción de las opciones: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji kosztorysu ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w kosztorysie ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Lote: LOT-0006
Título: Pakiet II - leśnictwa: Skłoby i Aleksandrów,
Identificador interno: Pakiet II - leśnictwa: Skłoby i Aleksandrów, SA.270.2.1.2026
Lote: LOT-0007
Título: Pakiet III - leśnictwa: Drzewica i Stefanów,
Identificador interno: Pakiet III - leśnictwa: Drzewica i Stefanów, SA.270.2.1.2026
Lote: LOT-0008
Título: Pakiet IV - leśnictwa: Rawicz i Puszcza,
Identificador interno: Pakiet IV - leśnictwa: Rawicz i Puszcza, SA.270.2.1.2026
Lote: LOT-0009
Título: Pakiet V - leśnictwa: Zapniów i Kurzacze,
Identificador interno: Pakiet V - leśnictwa: Zapniów i Kurzacze, SA.270.2.1.2026