2. Procedimiento
Procedimiento
Título: WGA ERD Verzekering 1 jaar
Descripción: Waterschap Scheldestromen is voornemens om per 1 januari 2027 een overeenkomst aan te gaan met Loyalis Verzekeringen N.V. voor het aanbieden van een verzekering ten behoeve van het Eigenrisicodragerschap Werkhervatting Gedeeltelijk Arbeidsgeschikten (WGA ERD). Met deze verzekering worden de financiële risico’s die voortvloeien uit het eigenrisicodragerschap voor de WGA afgedekt. De verzekering omvat tevens dienstverlening en ondersteuning op het gebied van claimbehandeling, re-integratie, verzuimondersteuning en risicobeheersing. De overeenkomst wordt afgesloten voor een periode van één (1) jaar, van 1 januari 2027 tot en met 31 december 2027. De geraamde waarde van de overeenkomst bedraagt circa € 150.000 exclusief btw. Grondslag Waterschap Scheldestromen bevindt zich momenteel in een fase waarin de toekomstige inrichting van het WGA-risico wordt heroverwogen. In de loop van 2027 zullen verschillende scenario’s worden onderzocht en beoordeeld, waaronder voortzetting van het eigenrisicodragerschap, het zelf dragen van het financiële risico zonder verzekering en een eventuele terugkeer naar het publieke bestel. De nu voorgenomen overeenkomst heeft daarom nadrukkelijk het karakter van een tijdelijke overbrugging. Motivering van de voorgenomen contractering Voor de periode vanaf 1 januari 2027 bestaat uitsluitend behoefte aan een tijdelijke verzekeringsoplossing voor de duur van één jaar. Na afloop van deze periode verwacht Waterschap Scheldestromen een definitieve keuze te kunnen maken over de wijze waarop het WGA-risico structureel wordt georganiseerd. Daarnaast is de markt voor WGA Eigenrisicodragerverzekeringen beperkt. Het aantal verzekeraars dat bereid en in staat is deze specifieke verzekering aan te bieden aan organisaties zoals Waterschap Scheldestromen is gering. Hierdoor wordt slechts beperkte mededinging verwacht. Zoals ook uit de door Mercer uitgevoerde marktanalyse blijkt, betreft dit een gespecialiseerde markt met een beperkt aantal potentiële aanbieders. Gelet op: de beperkte looptijd van één jaar; de relatief beperkte opdrachtwaarde van circa € 150.000 exclusief btw; het tijdelijke overbruggingskarakter van de overeenkomst; de beperkte markt voor WGA Eigenrisicodragerverzekeringen; acht Waterschap Scheldestromen het doorlopen van een volledige aanbestedingsprocedure niet proportioneel. De inspanning, doorlooptijd en transactiekosten die gepaard gaan met een aanbestedingsprocedure staan naar het oordeel van het waterschap niet in redelijke verhouding tot de aard, omvang en duur van de voorgenomen overeenkomst. Loyalis is op dit moment de verzekeraar van Waterschap Scheldestromen en kan de verzekeringsdekking en bijbehorende dienstverlening zonder onderbreking voortzetten gedurende de overgangsperiode. Hierdoor blijft de continuïteit van dekking en ondersteuning gewaarborgd terwijl het waterschap zijn strategische heroverweging afrondt. Om die reden maakt Waterschap Scheldestromen gebruik van een vrijwillige transparantie vooraf. Met deze bekendmaking wordt de markt op transparante wijze geïnformeerd over het voornemen om de overeenkomst rechtstreeks met Loyalis Verzekeringen N.V. aan te gaan. Marktpartijen die menen eveneens in staat te zijn de gevraagde dienstverlening te leveren en bezwaar hebben tegen deze voorgenomen contractering, worden uitgenodigd dit binnen de gestelde termijn kenbaar te maken. Marktwerking en vervolg Deze overeenkomst heeft een tijdelijk karakter en is niet bedoeld als structurele uitsluiting van marktwerking. Waterschap Scheldestromen zal gedurende 2027 een integrale afweging maken over de toekomstige inrichting van het WGA-risico. Indien daarbij blijkt dat een aanbestedingsprocedure op dat moment passend en doelmatig is, zal voor een toekomstige contractering opnieuw worden beoordeeld op welke wijze mededinging kan worden toegepast.
Tipo de procedimiento: Negociado sin convocatoria de licitación previa
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 66000000 Servicios financieros y de seguros
Clasificación adicional (cpv): 66512000 Servicios de seguros de accidentes y de enfermedad
5. Lote
Lote: LOT-0000
Opciones:
Descripción de las opciones: Geen