See the notice on TED website
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Executia de lucrari la obiectivul: „MODERNIZARE SI REABILITARE DJ 562 - GEMENI – DN 56A – (OBARSIA DE CAMP) – INTERSECTIE CU DJ 562 CU DN 56A DN56B+ DJ 564 – INTERSECTIE DJ 562 (SCAPAU) INTERSECTIE 562 A (PATULELE) INTERSECTIE DN 56A (N. BALCESCU )”
Descripción: Autoritatea contractanta intentioneaza sa atribuie contractul cu obiectul: Executia de lucrari la obiectivul „MODERNIZARE SI REABILITARE DJ 562 - GEMENI – DN 56A – (OBARSIA DE CAMP) – INTERSECTIE CU DJ 562 CU DN 56A DN56B+ DJ 564 – INTERSECTIE DJ 562 (SCAPAU) INTERSECTIE 562 A (PATULELE) INTERSECTIE DN 56A (N. BALCESCU )”, lotizat dupa cum urmeaza: Lot 1: DJ 562 (Gemeni - Darvari - Obarsia de Camp pana la intersectia cu DN 56 A) - Km.3+288 – 16+029 , Lungimea traseului este de 12,741 km. Valoarea estimata lei fara TVA – 35.111.569,09. Lot 2: DJ 564 Nicolae Balcescu (Intersectie cu DN 56A)-Viasu-Patulele-Danceu – km.0 + 020 – 12+784, Lungimea traseului este de 12,425 km ; Valoare estimată totala aferenta Lot 2 (lei fara TVA) – 39.997.920,93. Lot 3 : DJ 564 : Danceu (km.11+800) – Jiana – Scapau (intersectie cu DJ 562, km.25+778), Lungimea traseului este de 12,973 km; Valoare estimată totala aferenta Lot 3 (lei fara TVA) – 34.293.709,16. Lot 4 : DJ 562 :Devesel(Intersectie cu DN 56B)- Scapau -Intersectie cu DN 56A, Lungimea traseului este de 12,670 km; Valoare estimată totala aferenta Lot 4 (lei fara TVA) – 39.264.347,41. 1. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (1) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, termenul limita pana la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este de 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. 2. In conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea 98/2016, cu modificarile si completarile ulterioare, Autoritatea Contractanta va raspunde, in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare, cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Identificador interno: 4337344/2023/1
Finalidad
Naturaleza del contrato: Obras
Clasificación principal (cpv): 45233120 Trabajos de construcción de carreteras
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: DJ 562 (Gemeni - Darvari - Obarsia de Camp pana la intersectia cu DN 56 A) - Km.3+288 – 16+029
Descripción: Lot 1: DJ 562 (Gemeni - Darvari - Obarsia de Camp pana la intersectia cu DN 56 A) - Km.3+288 – 16+029 , Lungimea traseului este de 12,741 km. Valoarea estimata lei fara TVA – 35.111.569,09 din care: Cap 1. Cheltuieli pentru obtinerea si amenajarea terenului: 1.009.599,260 lei, din care: - Cap.1.2 Cheltuieli ptr. Amenajarea terenului: 252.164,040 lei; - Cap. 1.3 Cheltuieli ptr. Protectia mediului si aducerea terenului la starea initiala: 478.157,650 lei; - Cap. 1.4 Cheltuieli ptr. Relocarea/protectia utilitatilor: 279.277,570 lei; Cap 4. Cheltuieli pentru investitia de baza: 34.005.099,410 lei din care: - Cap.4.1 Cheltuieli ptr. Constructii si insalatii : 33.602.924,070 lei; - Cap. 4.2 Cheltuieli ptr. Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionele: 15.054,640 lei; - Cap. 4.5 Cheltuieli ptr. Dotari: 387.120,700 lei; Cap 5. Cheltuieli pentru Organizarea de santier: Cap. 5.1.1 Lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier: 96.870,420 lei
Identificador interno: 1
Lote: LOT-0002
Título: DJ 564 Nicolae Balcescu (Intersectie cu DN 56A)-Viasu-Patulele-Danceu – km.0 + 020 – 12+784
Descripción: Lot 2: DJ 564 Nicolae Balcescu (Intersectie cu DN 56A)-Viasu-Patulele-Danceu – km.0 + 020 – 12+784, Lungimea traseului este de 12,425 km ; Valoare estimată totala aferenta Lot 2 (lei fara TVA) – 39.997.920,93 din care: Cap 1. Cheltuieli pentru obtinerea si amenajarea terenului: 911.190,600 lei, din care: - Cap. 1.2 Cheltuieli ptr. Amenajarea terenului: 218.649,480 lei; - Cap. 1.3 Cheltuieli ptr. Protectia mediului si aducerea terenului la starea initiala: 303.285,830 lei; - Cap. 1.4 Cheltuieli ptr. Relocarea/protectia utilitatilor: 389.255,290 lei; Cap 4. Cheltuieli pentru investitia de baza: 38.989.859,910 lei din care: - Cap. 4.1 Cheltuieli ptr. Constructii si insalatii : 37.944.204,030 lei; - Cap. 4.2 Cheltuieli ptr. Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionele: 39.142,060 lei; - Cap. 4.5 Cheltuieli ptr. Dotari: 1.006.513,820 lei; Cap 5. Cheltuieli pentru Organizarea de santier: Cap. 5.1.1 Lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier: 96.870,420 lei;
Identificador interno: 2
Lote: LOT-0003
Título: DJ 564 Danceu (km.11+800) – Jiana – Scapau (intersectie cu DJ 562, km.25+778)
Descripción: Lot 3 : DJ 564 Danceu (km.11+800) – Jiana – Scapau (intersectie cu DJ 562, km.25+778), Lungimea traseului este de 12,973 km Valoare estimată totala aferenta Lot 3 (lei fara TVA) – 34.293.709,16 din care: Cap 1. Cheltuieli pentru obtinerea si amenajarea terenului: 930.586,940 lei, din care: - Cap. 1.2 Cheltuieli ptr. Amenajarea terenului: 227.051,980 lei; - Cap. 1.3 Cheltuieli ptr. Protectia mediului si aducerea terenului la starea initiala: 314.279,670 lei; - Cap. 1.4 Cheltuieli ptr. Relocarea/protectia utilitatilor: 389.255,290 lei; Cap 4. Cheltuieli pentru investitia de baza: 33.266.251,800 lei din care: - Cap. 4.1 Cheltuieli ptr. Constructii si insalatii : 32.220.595,920 lei; - Cap. 4.2 Cheltuieli ptr. Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionele: 39.142,060 lei; - Cap. 4.5 Cheltuieli ptr. Dotari: 1.006.513,820 lei; Cap 5. Cheltuieli pentru Organizarea de santier: Cap. 5.1.1 Lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier: 96.870,420 lei;
Identificador interno: 3
Lote: LOT-0004
Título: DJ 562 Devesel(Intersectie cu DN 56B)- Scapau -Intersectie cu DN 56A
Descripción: Lot 4 : DJ 562 Devesel(Intersectie cu DN 56B)- Scapau -Intersectie cu DN 56A, Lungimea traseului este de 12,670 km; Valoare estimată totala aferenta Lot 4 (lei fara TVA) – 39.264.347,41 din care: Cap 1. Cheltuieli pentru obtinerea si amenajarea terenului: 968.319,380 lei, din care: - Cap.1.2 Cheltuieli ptr. Amenajarea terenului: 222.625,420 lei; - Cap. 1.3 Cheltuieli ptr. Protectia mediului si aducerea terenului la starea initiala: 449.682,200 lei; - Cap. 1.4 Cheltuieli ptr. Relocarea/protectia utilitatilor: 296.011,760 lei; Cap 4. Cheltuieli pentru investitia de baza: 38.199.157,610 lei din care: - Cap. 4.1 Cheltuieli ptr. Constructii si insalatii : 37.475.242,000 lei; - Cap. 4.2 Cheltuieli ptr. Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionele: 27.098,350 lei; - Cap. 4.5 Cheltuieli ptr. Dotari: 696.817,260 lei; Cap 5. Cheltuieli pentru Organizarea de santier: Cap. 5.1.1 Lucrari de constructii si instalatii aferente organizarii de santier: 96.870,420 lei;
Identificador interno: 4