2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Lastbil för godstransport
Descripción: Upphandlingen avser köp av en lastbil för godstransport för att användas i utbildningssyfte vid Sunne gymnasieskola Södra Viken. Årsmodell 2024 eller nyare, max 5000mil vid avtalsstart.
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 34130000 Vehículos de motor para el transporte de mercancías
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:137432:Lot:1
617352-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordon för godstransport – Lastbil för godstransport
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lastbil för godstransport
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34130000 Motorfordon för godstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001