693071-2026 - Licitación
Bélgica – Servicios de consultoría en relaciones públicas – Raamovereenkomst omgevingscommunicatie
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Raamovereenkomst omgevingscommunicatie
Descripción: Stad Hasselt werkt rond uiteenlopende thema’s die de fysieke en maatschappelijke leefomgeving beïnvloeden. Dossiers rond stadsontwikkeling, mobiliteit, infrastructuur, wegenwerken, publieke ruimte, klimaat, energie en duurzaamheid vragen om heldere communicatie, een passende participatieaanpak en een goede afstemming met inwoners, gebruikers en andere stakeholders. Met deze raamovereenkomst wil Stad Hasselt beschikken over gespecialiseerde en flexibel inzetbare expertise om dergelijke dossiers zowel strategisch als creatief en operationeel te ondersteunen. De raamovereenkomst wordt daarom opgedeeld in twee complementaire percelen. Beide percelen hebben betrekking op omgevingscommunicatie rond stedelijke dossiers. Het onderscheid ligt in het niveau van dienstverlening
Identificador interno: PPP0D1-6537/6746/2026-6537
Tipo de procedimiento: Negociado con publicación previa de un anuncio de licitación / licitación con negociación
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 79416200 Servicios de consultoría en relaciones públicas
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: Strategische omgevingscommunicatie
Descripción: Stad Hasselt zoekt een ervaren communicatiepartner voor de strategische begeleiding van stedelijke dossiers die impact hebben op de fysieke en maatschappelijke leefomgeving. Het gaat onder meer om dossiers rond stadsontwikkeling, mobiliteit, infrastructuur, wegenwerken, publieke ruimte, klimaat, energie en duurzaamheid en andere aanverwante beleidsdomeinen. Omgevingscommunicatie omvat in dit perceel de strategische communicatie over ontwikkelingen en veranderingen in de leefomgeving. De focus ligt op het informeren, creëren van begrip, betrokkenheid en draagvlak bij inwoners, gebruikers, stakeholders en andere betrokken doelgroepen. De opdrachtnemer analyseert de maatschappelijke, beleidsmatige, ruimtelijke en communicatieve context en adviseert Stad Hasselt over de meest geschikte communicatie-, participatie-, sensibiliserings- en stakeholderaanpak. De opdrachtnemer beschikt daarbij over aantoonbare ervaring met omgevingscommunicatie en met de specifieke communicatievraagstukken die gepaard gaan met ontwikkelingen en veranderingen in de stedelijke en maatschappelijke leefomgeving. De dienstverlening kan betrekking hebben op een specifieke deelopdracht of op de strategische begeleiding en regie van een volledig traject. Bij dossiers met verhoogde gevoeligheid of maatschappelijke impact brengt de opdrachtnemer doelgroepen, stakeholders, belangen, gevoeligheden en mogelijke weerstand in kaart en ontwikkelt hij een passende strategie. Daarbij bewaakt hij de samenhang tussen communicatie, participatie en stakeholdermanagement en ondersteunt hij Stad Hasselt bij draagvlakcreatie, positionering en waar relevant gedragsverandering. De opdrachtnemer treedt op als strategisch adviseur en procesregisseur en zorgt voor een samenhangende aanpak doorheen alle fasen van het traject. Afbakening: dit perceel richt zich uitsluitend op strategie, advies, strategische conceptontwikkeling en procesregie. De concrete creatieve uitwerking, productie en operationele uitvoering van communicatiemiddelen, campagnes en participatieactiviteiten vallen onder Perceel 2.
Identificador interno: 2026-6537 1_1
Lote: LOT-0002
Título: Creatieve en operationele uitvoering omgevingscommunicatie
Descripción: Stad Hasselt zoekt een creatieve en uitvoeringsgerichte communicatiepartner met aantoonbare ervaring in omgevingscommunicatie voor de concrete uitwerking en uitvoering van omgevingscommunicatie rond stedelijke dossiers. Het gaat om communicatie over ontwikkelingen en veranderingen in de fysieke en maatschappelijke leefomgeving, onder meer rond stadsontwikkeling, mobiliteit, infrastructuur, wegenwerken, publieke ruimte, klimaat, energie, duurzaamheid en andere aanverwante beleidsdomeinen. De opdrachtnemer begrijpt de specifieke context van omgevingscommunicatie en kan informatie over stedelijke dossiers en ontwikkelingen in de leefomgeving vertalen naar begrijpelijke, toegankelijke en activerende communicatie voor inwoners, gebruikers, stakeholders en andere betrokken doelgroepen. De opdrachtnemer vertaalt strategieën, concepten en briefings naar concrete communicatie en communicatieactiviteiten die aansluiten bij de specifieke context, doelgroepen en dynamiek van stedelijke omgevingsdossiers. Dit kan zowel gaan om de uitwerking van een afzonderlijk communicatiemiddel als om de ontwikkeling en uitvoering van een volledige campagne. De dienstverlening kan onder meer bestaan uit creatieve uitwerking van concepten, contentcreatie, grafische en audiovisuele productie, digitale communicatie, campagne-uitvoering en praktische ondersteuning bij participatie- en sensibiliseringstrajecten. De opdrachtnemer kan zowel zelfstandig worden ingezet als in samenwerking met de opdrachtnemer van Perceel 1 of op basis van een door Stad Hasselt aangeleverde strategie, concept of briefing. Afbakening: dit perceel richt zich op de creatieve uitwerking, productie en operationele uitvoering van omgevingscommunicatie. Strategische analyse, strategiebepaling, strategische conceptontwikkeling, strategische stakeholderanalyse en strategische procesregie vallen onder Perceel 1.
Identificador interno: 2026-6537_2