2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Opdracht voor de aankoop, levering, installatie en indienststelling van een dynamisch weegsysteem op de beladingsinstallatie van vuilniswagens
Descripción: Deze overheidsopdracht heeft betrekking op de aankoop, levering, installatie en indienststelling van een dynamisch weegsysteem op de beladingsinstallatie van vuilniswagens. Het weegsysteem moet toelaten om het aangeboden afval tijdens het inzamelproces op een betrouwbare, nauwkeurige en reproduceerbare wijze te wegen en de geregistreerde gewichtsgegevens op een correcte manier te koppelen aan de betreffende inzamelgegevens. De opdracht omvat daarbij niet uitsluitend de levering van de vereiste weegcomponenten, maar beoogt de realisatie van een volledig geïntegreerde en bedrijfsklare oplossing op de betrokken voertuigen. De verschillende technische componenten moeten onderling compatibel zijn en op een zodanige wijze worden geïnstalleerd, geconfigureerd en in dienst gesteld dat de gewichtsregistratie op een efficiënte wijze kan worden opgenomen in de bestaande operationele werking van de afvalinzameling. De opdracht kadert binnen de invoering van gewichtsdiftar in het werkingsgebied van de afvalinzamelingsorganisatie. Met de introductie van dit tarificatiesysteem wordt de afvalretributie gedeeltelijk gebaseerd op het effectief aangeboden afvalgewicht. De geregistreerde gewichten vormen hierdoor een essentieel gegeven binnen de verdere administratieve verwerking en tarifering. Een correcte, nauwkeurige, controleerbare en bedrijfszekere gewichtsregistratie is bijgevolg van fundamenteel belang. Het dynamisch weegsysteem moet geschikt zijn voor gebruik tijdens de dagelijkse afvalinzameling en moet toelaten de weging uit te voeren binnen het normale operationele inzamelproces. Hierbij wordt gestreefd naar een systeem dat de continuïteit en efficiëntie van de dienstverlening maximaal ondersteunt en waarbij de impact op de normale werking van de inzamelvoertuigen en de inzamelrondes zoveel mogelijk wordt beperkt. Gelet op het gebruik van de geregistreerde gewichtsgegevens in het kader van de tarifering, dient bijzondere aandacht te worden besteed aan de betrouwbaarheid, nauwkeurigheid, traceerbaarheid en integriteit van de meetgegevens. De aangeboden oplossing dient daarom te bestaan uit een gecertificeerd en geïntegreerd weegsysteem dat voldoet aan de in dit bestek opgenomen technische en functionele vereisten en dat geschikt is voor het beoogde gebruik. Naast de eigenlijke weging is ook een correcte koppeling tussen het geregistreerde gewicht en de bijhorende inzamelgegevens essentieel. Het systeem moet de aanbestedende overheid in staat stellen om over betrouwbare gegevens te beschikken die op een consistente wijze kunnen worden verwerkt binnen het gewichtsdiftarsysteem. Het doel van deze opdracht is bijgevolg het uitrusten van de betrokken voertuigen met een duurzaam, betrouwbaar, nauwkeurig en geïntegreerd dynamisch weegsysteem dat gedurende de dagelijkse exploitatie op een bedrijfszekere wijze kan worden ingezet en dat een efficiënte, transparante en toekomstgerichte uitvoering van het gewichtsdiftarbeleid mogelijk maakt. De aanbestedende overheid beoogt met deze opdracht een oplossing waarbij de verschillende onderdelen en prestaties (waaronder de levering, installatie, integratie, configuratie, ijking en indienststelling) op elkaar zijn afgestemd en samen één coherent en operationeel geheel vormen.
Identificador interno: PPP1MU-193/6128/2026/158
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 42923100 Instrumentos y aparatos de pesar
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: 2026/158_1