See the notice on TED website
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Femtoseconde-lasersysteem met optische parametrische versterker
Descripción: Het Leids Instituut voor Onderzoek in de Natuurkunde (LION) wil een femtoseconde-lasersysteem met een gekoppelde optische parametrische versterker (OPA) aanschaffen voor de nieuwe onderzoeksgroep van dr. G.S.M. Jansen. De groep onderzoekt de wisselwerking tussen licht en materie in heterostructuren en nanostructuren van tweedimensionale (2D) materialen, zoals halfgeleidende overgangsmetaal-dichalcogeniden (TMD's). Daarvoor gebruikt de groep extreem-ultraviolette (EUV) lichtpulsen voor optische spectroscopie en foto-elektronspectroscopie. Het EUV-licht wordt opgewekt door hoge-harmonische generatie (HHG). HHG is een sterk niet-lineair proces met een rendement in de orde van 10-6. De EUV-flux, en daarmee de haalbaarheid van de experimenten, wordt dus vrijwel volledig bepaald door de laser, waarbij met name de pulsenergie en pulsduur relevant zijn. Het systeem drijft twee experimenten aan, die afwisselend worden uitgevoerd. Voor beide experimenten geldt dat typische tijdsopgeloste (‘pump-probe’) metingen over tientallen uren geïntegreerd worden. Stabiliteit van de laser is dus cruciaal. Voor de aanschaf van het femtoseconde-lasersysteem met een gekoppelde optische parametrische versterker wordt de onderhandelingsprocedure toegepast. De redenen zijn uiteengezet in de bijgaande memo. Deze aankondiging is het voornemen kenbaar te maken om de opdracht te gunnen aan Laser 2000 Benelux C.V. Mocht er binnen twintig dagen na deze aankondiging geen bezwaar worden ingediend tegen de voorgenomen gunning, dan zal de Universiteit Leiden tot gunning overgaan.
Tipo de procedimiento: Negociado sin convocatoria de licitación previa
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 38636100 Láseres
Clasificación adicional (cpv): 38000000 Equipo de laboratorio, óptico y de precisión (excepto gafas), 38600000 Instrumentos ópticos, 38636000 Instrumentos ópticos especializados
5. Lote
Lote: LOT-0000
740946-2026 - Vooraankondiging onderhandse gunning
Aankondiging in geval van vrijwillige transparantie vooraf
Leveringen
2. Procedure
Procedure
Type procedure: Onderhandelingsprocedure zonder voorafgaande oproep tot mededinging
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 38636100 Lasers
Aanvullende classificatie (cpv): 38000000 Laboratoriuminstrumenten, optische en precisie-instrumenten (uitgezonderd brillen), 38600000 Optische instrumenten, 38636000 Speciale optische instrumenten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000