753502-2026 - Resultados
Rumanía – Equipo electrónico – Echipamente Bazele Electronicii 3
Anuncio de adjudicación de contrato o concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Echipamente Bazele Electronicii 3
Descripción: Furnizare „Echipamente Bazele Electronicii 3” necesare în cadrul proiectului „Dezvoltarea infrastructurii educaționale a Universității Tehnice din Cluj-Napoca prin reabilitarea și dotare CORP C1 Str. Observatorului nr. 2, municipiul Cluj-Napoca”, conform caietului de sarcini, in vederea dezvoltarii și creșterii capacităților de cercetare, dezvoltare, inovare, digitalizare și adoptarea tehnologiilor avansate. Specificațiile tehnice care indică o anumită origine, sursă, producție, un procedeu special, o marcă de fabrică sau de comerț, un brevet de invenție, o licență de fabricare sunt menționate doar pentru identificarea cu ușurință a tipului de produs și nu are ca efect favorizarea sau eliminarea anumitor operatori economici sau a anumitor produse, aceste specificații vor fi considerate ca având mențiunea ”sau echivalent” cu excepția situației unde se specifică altceva. Se vor achizitiona urmatoarele echipamente: Nr. lot. Denumire Cantitate (bucăți) 1 Kit pentru procesare imagini 1 2 Imprimanta 3D cu tehnologie de printare FDM 1 3 Sistem de dezvoltare aplicații hardware de procesare audio și video 8 4 Kit de învățare transreceptoare radio 8 5 Mașină computerizată și de gravat 1 Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita de depunere ale ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere ale ofertelor este de 18 zile.
Identificador interno: 4288306_2025_PAAPD1540118;si;4288306_2025_PAAPD1540116
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 31710000 Equipo electrónico
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: -Kit pentru procesare imagini
Descripción: Se va achizitiona: Lot 1 – Kit pentru procesare imagini – 1 buc. conform caietului de sarcini
Identificador interno: 1
Lote: LOT-0002
Título: -Imprimanta 3D cu tehnologie de printare FDM
Descripción: Se va achizitiona: Lot 2 – Imprimanta 3D cu tehnologie de printare FDM – 1 buc. conform caietului de sarcini
Identificador interno: 2
Clasificación adicional (cpv): 30232100 Impresoras y trazadores gráficos
Lote: LOT-0003
Título: -Sistem de dezvoltare aplicații hardware de procesare audio și video
Descripción: Se va achizitiona: Lot 3 – Sistem de dezvoltare aplicații hardware de procesare audio și video – 8 buc. conform caietului de sarcini
Identificador interno: 3
Lote: LOT-0004
Título: -Kit de învățare transreceptoare radio
Descripción: Se va achizitiona: Lot 4 – Kit de învățare transreceptoare radio – 8 buc. conform caietului de sarcini
Identificador interno: 4
Lote: LOT-0005
Título: -Mașină computerizată și de gravat
Descripción: Se va achizitiona: Lot 5 – Mașină computerizată și de gravat – 1 buc. conform caietului de sarcini
Identificador interno: 5
Clasificación adicional (cpv): 42962500 Máquinas para grabado