2. Procedimiento
Procedimiento
Título: «Ψηφιακό σύστημα διαχείρισης ανθρώπινου δυναμικού και μισθοδοσίας της Α.Α.Δ.Ε.»
Descripción: Το Έργο περιλαμβάνει τη σχεδίαση και ανάπτυξη ή/και την προμήθεια ενός νέου, ολοκληρωμένου Συστήματος Ηλεκτρονικής Διαχείρισης Ανθρώπινου Δυναμικού και Μισθοδοσίας (τακτικών και πρόσθετων αποδοχών) με στόχο τον ψηφιακό μετασχηματισμό και την αναβάθμιση της διοικητικής ικανότητας και λειτουργίας των Υπηρεσιών της Α.Α.Δ.Ε.. Το Σύστημα αυτό συγκεντρώνει όλη την απαιτούμενη λειτουργικότητα και υποστηρίζει την άσκηση των αρμοδιοτήτων της Διεύθυνσης Διαχείρισης Ανθρώπινου Δυναμικού, της Διεύθυνσης Οικονομικής Διαχείρισης και της Διεύθυνσης Προϋπολογισμού και Δημοσιονομικών Αναφορών, προσαρμοζόμενο στις εκάστοτε μεταβολές του νομοθετικού πλαισίου. Μέσω του νέου πληροφοριακού συστήματος θα είναι δυνατή η εισαγωγή και ενημέρωση των απαιτούμενων πληροφοριών και κυρίως η αξιοποίηση τους από διαφορετικές υπηρεσίες (ενιαία βάση πληροφοριών, παροχή έγκαιρης και έγκυρης διοικητικής πληροφόρησης).
Anuncio anterior: 90663-2024
Tipo de procedimiento: Abierto
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 72260000 Servicios relacionados con el software
5. Lote
Lote: LOT-0000
Descripción: Το Έργο περιλαμβάνει τη σχεδίαση και ανάπτυξη ή/και την προμήθεια ενός νέου ολοκληρωμένου Συστήματος Ηλεκτρονικής Διαχείρισης Ανθρώπινου Δυναμικού και Μισθοδοσίας (τακτικών και πρόσθετων αποδοχών) με στόχο τον ψηφιακό μετασχηματισμό και την αναβάθμιση της διοικητικής ικανότητας και λειτουργίας των Υπηρεσιών της Α.Α.Δ.Ε.. Θα συγκεντρώνει όλη την απαιτούμενη λειτουργικότητα και θα υποστηρίζει την άσκηση των αρμοδιοτήτων της Διεύθυνσης Διαχείρισης Ανθρώπινου Δυναμικού, της Διεύθυνσης Οικονομικής Διαχείρισης και της Διεύθυνσης Προϋπολογισμού και Δημοσιονομικών Αναφορών, προσαρμοζόμενο στις εκάστοτε μεταβολές του νομοθετικού πλαισίου. Μέσω του νέου πληροφοριακού συστήματος θα είναι δυνατή η εισαγωγή και ενημέρωση των απαιτούμενων πληροφοριών και κυρίως η αξιοποίηση τους από διαφορετικές υπηρεσίες (ενιαία βάση πληροφοριών, παροχή έγκαιρης και έγκυρης διοικητικής πληροφόρησης). Το Σύστημα θα εξυπηρετεί τις ανάγκες διαχείρισης του προσωπικού της Α.Α.Δ.Ε. (δυναμικού περίπου 12.000 υπαλλήλων) σε όλο το φάσμα του υπηρεσιακού του βίου καθώς και της μισθοδοσίας (τακτικές και πρόσθετες αποδοχές) αυτού, αξιοποιώντας τα υφιστάμενα δεδομένα διαχείρισης προσωπικού και μισθοδοσίας. Θα καλύπτει το σύνολο των αναγκών για την στελέχωση (πρόσληψη, μετάθεση, μετάταξη, απόσπαση), τις υπηρεσιακές μεταβολές του προσωπικού, τις θέσεις ευθύνης, την παρακολούθηση των αδειών, την μισθοδοσία (τακτικές και πρόσθετες αποδοχές), την εκπαίδευση, τη βαθμολογική/μισθολογική εξέλιξη, την αξιολόγηση, την κατάταξη σε περίγραμμα θέσης εργασίας, την πειθαρχική του εικόνα με πλήρως ηλεκτρονικές διαδικασίες με σκοπό τη μείωση του διοικητικού φόρτου και την ενίσχυση της διαφάνειας. Το σύστημα θα αξιοποιήσει και τα υφιστάμενα δεδομένα διαχείρισης προσωπικού (Διαχείρισης Ανθρώπινου Δυναμικού, διαχείρισης υπηρεσιακών ταυτοτήτων, κληρώσεων μελών επιτροπών κ.λπ.), ενώ θα παρέχει μέσω κατάλληλων διασυνδέσεων τις απαιτούμενες πληροφορίες σε άλλα πληροφοριακά συστήματα που λειτουργούν στην ΑΑΔΕ.
Clasificación adicional (cpv): 72267100 Mantenimiento de software de tecnología de la información
Opciones:
Descripción de las opciones: Εκτιμώμενη αξία δικαιώματος προαίρεσης: 307.066,45€ πλέον Φ.Π.Α. 24% 73.695,95€ που αφορά σε προαίρεση συντήρησης και αιτημάτων αλλαγής πέντε (5) ετών μετά το πέρας της εγγυητικής περιόδου, ήτοι 380.762,40€ (τριακόσιες ογδόντα χιλιάδες επτακόσια εξήντα δύο ευρώ και σαράντα λεπτά) συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α. 24%.