756296-2026 - Licitación
Hungría – Servicios de reparación y mantenimiento – Munkagépek eszközeinek kopásállóság növelése
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Munkagépek eszközeinek kopásállóság növelése
Descripción: Vállalkozási keretszerződés alapján Ajánlatkérő mérnökségein található saját tulajdonú, idős, speciális eszközeinek speciális alkatrészeinek, a fokozott igénybevétel valamit az élettartam növelése érdekében kopásállóság növelő speciális technológia alkalmazása. Tervezetten 174 darab eszközön tervezetten 4.424.000 mm2 hegesztendő felület (kopásálló, keményfém felrakóhegesztés). A szerződés keretösszege nettó 300.000.000, - Ft. Ajánlatkérő a keretösszeg 90 %-ára vállal lehívási kötelezettséget. Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárásokban az alkalmasság és a kizáró okok igazolásának, valamint a közbeszerzési műszaki leírás meghatározásának módjáról szóló 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltak alapján felhívja Ajánlattevők figyelmét, hogy a konkrét gyártmányra, típusra történő hivatkozás esetén minden esetben odaértendő a „vagy azzal egyenértékű” kifejezés. Ajánlatkérő a műszaki paramétereket kizárólag olyan szabványra vagy műszaki előírásra hivatkozással határozza meg – a közbeszerzés tárgyának egyértelmű és közérthető meghatározása érdekében –, amelyeket jogszabályba foglaltak, vagy jogszabályi felhatalmazáson alapulnak. Ajánlatkérő rögzíti, hogy jelen dokumentációban megnevezett szabvánnyal vagy műszaki előírásokkal egyenértékű teljesítést is elfogad. Részletes előírásokat és paramétereket a műszaki leírás és a szerződéstervezet tartalmazza.
Identificador interno: EKR001669732026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Principales características del procedimiento: Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárást a Kbt. 81. §-a szerinti uniós nyílt közbeszerzési eljárás szabályai szerint folytatja le.
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 50000000 Servicios de reparación y mantenimiento
5. Lote
Lote: LOT-0001
Descripción: Vállalkozási keretszerződés alapján Ajánlatkérő mérnökségein található saját tulajdonú, idős, speciális eszközeinek speciális alkatrészeinek, a fokozott igénybevétel valamit az élettartam növelése érdekében kopásállóság növelő speciális technológia alkalmazása. A szerződés keretösszege nettó 300.000.000, - Ft. Ajánlatkérő a keretösszeg 90 %-ára vállal lehívási kötelezettséget. Ajánlatkérő az országos közutak kezelésének szabályozásáról szóló 6/1998. (III. 11.) KHVM rendeletben meghatározott alapvető útfenntartási feladataihoz szükséges, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. (a továbbiakban: Ajánlatkérő) mérnökségein található saját tulajdonú, idős, de továbbra is működésben tartott speciális munkagépek (pl. STRAVOSTROJ vibro úthenger, ZIL hómaró, gréder, aszfaltkeverő valamint SKODA LIAZ és TÁTRA tgk speciális alkatrészei és adapterei), amelyek meghatározó szerepet töltenek be a mindennapi üzemeltetésben. Ugyanakkor ezen berendezések alkatrész-utánpótlása jellemzően csak egyedi gyártással biztosítható. Ennek érdekében olyan megbízható, technológiailag felkészült partner bevonása szükséges, aki modern és korszerű eljárások alkalmazásával képes az elhasználódott vagy hiányzó alkatrészek pótlására ill. a fokozott igénybevétel valamit az élettartam növelése érdekében a meghatározott alkatrészeken, kopásállóság növelő speciális technológiát alkalmazni. Ajánlatkérő a konkrét munkákra vonatkozó részletes műszaki előírásokat – szükség esetén – az eseti munkára történő felkéréskor adja meg. A részletes műszaki leírásban foglalt minden további munkát az ajánlatban megadott egységáron szükséges elvégezni. Ajánlatkérő a közbeszerzési eljárásokban az alkalmasság és a kizáró okok igazolásának, valamint a közbeszerzési műszaki leírás meghatározásának módjáról szóló 321/2015. (X. 30.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Kr.) 46. § (3) bekezdésében foglaltak alapján felhívja Ajánlattevők figyelmét, hogy a konkrét gyártmányra, típusra történő hivatkozás esetén minden esetben odaértendő a „vagy azzal egyenértékű” kifejezés. Részletes előírásokat és paramétereket a műszaki leírás és a szerződéstervezet tartalmazza.
Identificador interno: EKR001669732026/1
Clasificación principal (cpv): 50230000 Servicios de reparación, mantenimiento y servicios asociados relacionados con carreteras y otros equipos