758852-2026 - Licitación
Grecia – Señales de tráfico luminosas – Υλοποίηση Δράσεων του Marketplace για τον Ψηφιακό Μετασχηματισμό του Δήμου Χίου
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros - Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Υλοποίηση Δράσεων του Marketplace για τον Ψηφιακό Μετασχηματισμό του Δήμου Χίου
Descripción: Αντικείμενο της Σύμβασης είναι η ανάπτυξη και υλοποίηση των Δράσεων του Ψηφιακού Μετασχηματισμού του Δήμου Χίου, οι οποίες περιλαμβάνονται στο Υποέργο 1, με τίτλο: «Υλοποίηση Δράσεων του Marketplace για τον Ψηφιακό Μετασχηματισμό του Δήμου Χίου» της Πράξης: «Δράσεις Ψηφιακού Μετασχηματισμού του Δήμου Χίου», Τα προς προμήθεια είδη κατατάσσονται στους ακόλουθους κωδικούς του Κοινού Λεξιλογίου δημοσίων συμβάσεων (CPV) : 32441200-8, 72212000-4, 48422000-2, 34992100-8, 35125100-7 Η παρούσα σύμβαση υποδιαιρείται ως ακολούθως: ● «Έξυπνες διαβάσεις πεζών και φιλικές προς ΑΜΕΑ, (ΔΡΑΣΗ Νο 4 Market Place)», εκτιμώμενης αξίας 473.201,22 €, πλέον ΦΠΑ 82.558,78 € ● «Οργάνωση Γραφείου Κίνησης και Διαχείριση Δημοτικού Στόλου Οχημάτων (ΔΡΑΣΗ No 8 Market Place)», εκτιμώμενης αξίας 33.940,40 €, πλέον ΦΠΑ 7.688,71 €. ● «Κεντρική ενιαία Πλατφόρμα Διαχείρισης και Συλλογής δεδομένων, δράσεων Ψηφιακού Μετασχηματισμού των ΟΤΑ (ΔΡΑΣΗ No 35 Market Place)», εκτιμώμενης αξίας 111.903,23 €, πλέον ΦΠΑ 26.856,77 €. Οι δράσεις σχετίζονται με την αστική κινητικότητα, τη διαχείριση οχημάτων και τη συγκέντρωση δεδομένων από δράσεις ψηφιακού μετασχηματισμού. Οι τεχνολογικές λύσεις που περιλαμβάνονται έχουν σχεδιαστεί ώστε να αφορούν κυρίως έξυπνα συστήματα υποδομών, τα οποία απαιτούν συνδυασμό ψηφιακών και μηχανικών λύσεων. Προσφορές υποβάλλονται για όλα τα Τμήματα της παρούσης. Στο αντικείμενο της Σύμβασης περιλαμβάνονται εκτός από την προμήθεια και υπηρεσίες συντήρησης και υποστήριξης για την Περίοδο Εγγύησης Καλής Λειτουργίας η οποία ορίζεται κατ’ ελάχιστον σε δύο (2) έτη. Επιπλέον ο Ανάδοχος είναι υποχρεωμένος να εγκαταστήσει και να λειτουργήσει το προσφερόμενο Λογισμικό, σε Δημόσιο Ψηφιακό Κέντρο Δεδομένων το οποίο θα του υποδειχθεί από τον Δήμο. Για τον λόγο αυτό ο Ανάδοχος θα παραδώσει στο Δήμο τις απαιτήσεις των υποδομών για την ορθή λειτουργία της εφαρμογής. Μέχρι την υπόδειξη από το Δήμο, του Ψηφιακού Κέντρου Δεδομένων στο οποίο τελικά θα εγκατασταθεί και θα φιλοξενηθεί η εφαρμογή, ο Ανάδοχος δεσμεύεται να φιλοξενήσει την εφαρμογή, σε εγκατάσταση ευθύνης του ή σε ειδικό κέντρο φιλοξενίας δεδομένων (host center) χωρίς επιπλέον κόστος για το Δήμο. Το μέγιστο χρονικό διάστημα φιλοξενίας από τον Ανάδοχο θα είναι πέντε (5) έτη από την ημερομηνία παράδοσης της εφαρμογής. Σε αυτό το χρονικό διάστημα ο Ανάδοχος υποχρεούται να κάνει μετάπτωση (migration) της εφαρμογής στο Ψηφιακό Κέντρο Δεδομένων που θα του υποδειχθεί. Η εκτιμώμενη αξία της Σύμβασης ανέρχεται στο ποσό των 619.044,84 € μη συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ, ΦΠΑ 117.104,27 € (εκτιμώμενη αξία συμπεριλαμβανομένου ΦΠΑ: 736.149,11 €). Η διάρκεια της σύμβασης ορίζεται ανά Τμήμα, σύμφωνα με όσα περιγράφονται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι της Διακήρυξης, σε (12 μήνες). Αναλυτική περιγραφή του φυσικού και οικονομικού αντικειμένου της σύμβασης δίδεται στο ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ Ι της Διακήρυξης. Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει της βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής.
Identificador interno: Αρ. Πρωτ. Διακήρυξης: ............/....-....-2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Principales características del procedimiento: Η σύμβαση θα ανατεθεί με το κριτήριο της πλέον συμφέρουσας από οικονομική άποψη προσφοράς, βάσει της βέλτιστης σχέσης ποιότητας – τιμής
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 34992100 Señales de tráfico luminosas
Clasificación adicional (cpv): 35125100 Sensores, 48422000 "Suites" de paquetes de software, 72212000 Servicios de programación de software de aplicación, 32441200 Equipo de telemetría y control, 45316000 Trabajos de instalación de sistemas de alumbrado y señalización, 32441300 Sistema de telemática
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: ΤΜΗΜΑ 1: Έξυπνες διαβάσεις πεζών και φιλικές προς ΑΜΕΑ, (ΔΡΑΣΗ Νο 4 Market Place)
Descripción: «Έξυπνες διαβάσεις πεζών και φιλικές προς ΑΜΕΑ, (ΔΡΑΣΗ Νο 4 Market Place)»
Identificador interno: ΤΜΗΜΑ 1
Naturaleza complementaria del contrato: Servicios
Clasificación adicional (cpv): 35125100 Sensores, 32441200 Equipo de telemetría y control, 45316000 Trabajos de instalación de sistemas de alumbrado y señalización
Cantidad: 1 pieza
Lote: LOT-0004
Título: ΤΜΗΜΑ 2: Οργάνωση Γραφείου Κίνησης και Διαχείριση Δημοτικού Στόλου Οχημάτων (ΔΡΑΣΗ No 8 Market Place)
Descripción: «Οργάνωση Γραφείου Κίνησης και Διαχείριση Δημοτικού Στόλου Οχημάτων (ΔΡΑΣΗ No 8 Market Place)»
Identificador interno: ΤΜΗΜΑ 2
Clasificación principal (cpv): 32441300 Sistema de telemática
Clasificación adicional (cpv): 72212000 Servicios de programación de software de aplicación
Lote: LOT-0005
Título: ΤΜΗΜΑ 3: Κεντρική ενιαία Πλατφόρμα Διαχείρισης και Συλλογής δεδομένων, δράσεων Ψηφιακού Μετασχηματισμού των ΟΤΑ (ΔΡΑΣΗ No 35 Market Place)
Descripción: «Κεντρική ενιαία Πλατφόρμα Διαχείρισης και Συλλογής δεδομένων, δράσεων Ψηφιακού Μετασχηματισμού των ΟΤΑ (ΔΡΑΣΗ No 35 Market Place)»
Identificador interno: ΤΜΗΜΑ 3
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 72212000 Servicios de programación de software de aplicación
Clasificación adicional (cpv): 48422000 "Suites" de paquetes de software