See the notice on TED website
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: ACHIZITIONARE DE SOLUTII PENTRU PERFUZII, SOLUTII DE GLUCOZA, ANTITROMBOTICE
Descripción: LOT 1 - Natrii hydrogeni carbonas, Sol perf 84 mg/ml, Fl x100ml LOT 2 - Kalii chloridum, Conc pt sol perf 74,56 mg/ml, Fl x100ml LOT 3 - Natrii chloridum, Conc pt sol perf 58,5 mg/ml, Fl x 100ml LOT 4 - Natrii chloridum, Sol perf 9 mg/ml, Fl x500ml (PE) LOT 5 - Natrii chloridum, Sol perf 9 mg/ml, Fl x250ml (PE) LOT 6 - Natrii chloridum, Sol perf 9 mg/ml, Fl sau punga x1000ml LOT 7 - Natrii chloridum, Sol perf 9 mg/ml, Fl sau punga x2000ml LOT 8 - Mannitolum, Sol perf 150 mg/ml, Fl x250ml LOT 9 - Combinatii (sol pt adm iv implicate in balanta hidroelectrolitica; clorura de sodiu, clorura de potasiu, clorura de calciu, lactat de sodiu), Sol perf, Fl x500ml (PE) LOT 10 - Combinatii (sol pt adm iv implicate in balanta hidroelectrolitica; clorura de sodiu, clorura de potasiu, clorura de calciu,) Sol perf, Fl x500ml (PE) LOT 11 - Combinatii(solutii implicate in balanta hidroelectrolitica; clorura de sodiu, clorura de potasiu, clorura de magneziu, clorura de calciu, acetat de sodiu, acid L-malic), Sol perf, Fl x 500 ml (PE) LOT 12 - Gelatinum, Sol perf 4g/100ml, Fl x 500 ml(PE) LOT 13 - Diverse (apa pentru preparate injectabile), Solvent pentru uz parenteral, Flx500ml(PE) LOT 14 - Apa pentru preparate injectabile, Solv pentru uz parenteral, Fiole x 10 ml LOT 15 - Natrii chloridum, Solv pentru uz parenteral 9 mg/ml, Fiole x 10 ml LOT 16 - Glucosum, Sol perf 50 mg/ml, Fl x500ml (PE) LOT 17 - Glucosum, Sol perf 100 mg/ml, Fl x500ml (PE) LOT 18 - Glucosum, Sol inj 3300mg/10ml, Fiole x 10 ml LOT 19 - Paracetamolum, Sol perf 10mg/ml, Fl x100ml LOT 20 - Linezolidum, Sol perf 2mg/ml, Punga x 300ml LOT 21 - Amikacinum, Sol inj 500 mg/2ml, Fl LOT 22 - Vancomicinum, Pulb pt sol perf, 1000 mg, Fl LOT 23 - Vancomicinum, Pulb pt sol perf, 500 mg, Fl LOT 24 - Metronidazolum, Compr 250 mg, Compr LOT 25 - Alimente de baut preparate pentru scopuri medicale speciale, utilizat in regimul dietetic al malnutritiei induse de boala (diferite arome), continut energetic 400kcal/200ml, continut in proteine 16g/200ml, continut energetic din carbohidrati 22%, Fl x200ml LOT 26 - Heparinum, Sol inj 5000/ml, Flx5ml LOT 27 - Enoxaparinum, Sol inj 4000UI (40mg) /0,4 ml, Seringa preumpluta LOT 28 - Enoxaparinum, Sol inj 4000UI (40mg) /0,4 ml, Seringa preumpluta LOT 29 - Enoxaparinum, Sol inj 6000UI (60 mg) /0,6 ml,Seringa preumpluta LOT 30 - Enoxaparinum, Sol inj 8000UI (80mg) /0,8 ml, Seringa preumpluta
Identificador interno: 3
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 33692400 Soluciones para perfusiones
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: Natrii hydrogeni carbonas, Sol perf 84 mg/ml, Fl x100ml
Descripción: Natrii hydrogeni carbonas, Sol perf 84 mg/ml, Fl x100ml CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 1000 fl, cantitate maxima 2000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 100 fl, cantitate maxima 1000 fl
Identificador interno: 1
Lote: LOT-0002
Título: Kalii chloridum, Conc pt sol perf 74,56 mg/ml, Fl x100ml
Descripción: Kalii chloridum, Conc pt sol perf 74,56 mg/ml, Fl x100ml CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 1000 fl, cantitate maxima 2000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 100 fl, cantitate maxima 1000 fl
Identificador interno: 2
Lote: LOT-0003
Título: Natrii chloridum, Conc pt sol perf 58,5 mg/ml, Fl x 100ml
Descripción: Natrii chloridum, Conc pt sol perf 58,5 mg/ml, Fl x 100ml CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 500 fl, cantitate maxima 1000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 50 fl, cantitate maxima 500 fl
Lote: LOT-0004
Título: Natrii chloridum, Sol perf 9 mg/ml, Fl x500ml (PE)
Descripción: Natrii chloridum, Sol perf 9 mg/ml, Fl x500ml (PE) CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 20000 fl, cantitate maxima 40000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 2000 fl, cantitate maxima 20000 fl
Identificador interno: 4
Lote: LOT-0005
Título: Natrii chloridum, Sol perf 9 mg/ml, Fl x250ml (PE)
Descripción: Natrii chloridum, Sol perf 9 mg/ml, Fl x250ml (PE) CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 10000 fl, cantitate maxima 20000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 1000 fl, cantitate maxima 10000 fl
Identificador interno: 5
Lote: LOT-0006
Título: Natrii chloridum, Sol perf 9 mg/ml, Fl sau punga x1000ml
Descripción: Natrii chloridum, Sol perf 9 mg/ml, Fl sau punga x1000ml CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 1000 fl, cantitate maxima 2000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 100 fl, cantitate maxima 1000 fl
Identificador interno: 6
Lote: LOT-0007
Título: Natrii chloridum, Sol perf 9 mg/ml, Fl sau punga x2000ml
Descripción: Natrii chloridum, Sol perf 9 mg/ml, Fl sau punga x2000ml CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 1000 fl, cantitate maxima 2000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 100 fl, cantitate maxima 1000 fl
Identificador interno: 7
Lote: LOT-0008
Título: Mannitolum, Sol perf 150 mg/ml, Fl x250ml
Descripción: Mannitolum, Sol perf 150 mg/ml, Fl x250ml CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 500 fl, cantitate maxima 1000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 50 fl, cantitate maxima 500 fl
Identificador interno: 8
Lote: LOT-0009
Título: Combinatii (sol pt adm iv implicate in balanta hidroelectrolitica; clorura de sodiu, clorura de potasiu, clorura de calciu, lactat de sodiu), Sol perf, Fl x500ml (PE)
Descripción: Combinatii (sol pt adm iv implicate in balanta hidroelectrolitica; clorura de sodiu, clorura de potasiu, clorura de calciu, lactat de sodiu), Sol perf, Fl x500ml (PE) CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 15000 fl, cantitate maxima 30000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 1500 fl, cantitate maxima 15000 fl
Identificador interno: 9
Lote: LOT-0010
Título: Combinatii (sol pt adm iv implicate in balanta hidroelectrolitica; clorura de sodiu, clorura de potasiu, clorura de calciu,) Sol perf, Fl x500ml (PE)
Descripción: Combinatii (sol pt adm iv implicate in balanta hidroelectrolitica; clorura de sodiu, clorura de potasiu, clorura de calciu,) Sol perf, Fl x500ml (PE) CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 15000 fl, cantitate maxima 30000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 1500 fl, cantitate maxima 15000 fl
Identificador interno: 10
Lote: LOT-0011
Título: Combinatii(solutii implicate in balanta hidroelectrolitica; clorura de sodiu, clorura de potasiu, clorura de magneziu, clorura de calciu, acetat de sodiu, acid L-malic), Sol perf, Fl x 500 ml (PE)
Descripción: Combinatii(solutii implicate in balanta hidroelectrolitica; clorura de sodiu, clorura de potasiu, clorura de magneziu, clorura de calciu, acetat de sodiu, acid L-malic), Sol perf, Fl x 500 ml (PE) CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 10000 fl, cantitate maxima 20000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 1000 fl, cantitate maxima 10000 fl
Identificador interno: 11
Lote: LOT-0012
Título: Gelatinum, Sol perf 4g/100ml, Fl x 500 ml(PE)
Descripción: Gelatinum, Sol perf 4g/100ml, Fl x 500 ml(PE) CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 1000 fl, cantitate maxima 2000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 100 fl, cantitate maxima 1000 fl
Identificador interno: 12
Lote: LOT-0013
Título: Diverse (apa pentru preparate injectabile), Solvent pentru uz parenteral, Flx500ml(PE)
Descripción: Diverse (apa pentru preparate injectabile), Solvent pentru uz parenteral, Flx500ml(PE) CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 1000 fl, cantitate maxima 2000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 100 fl, cantitate maxima 1000 fl
Identificador interno: 13
Lote: LOT-0014
Título: Apa pentru preparate injectabile, Solv pentru uz parenteral, Fiole x 10 ml
Descripción: Apa pentru preparate injectabile, Solv pentru uz parenteral, Fiole x 10 ml CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 400 fiole, cantitate maxima 800 fiole Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 40 fiole, cantitate maxima 400 fiole
Identificador interno: 14
Lote: LOT-0015
Título: Natrii chloridum, Solv pentru uz parenteral 9 mg/ml, Fiole x 10 ml
Descripción: Natrii chloridum, Solv pentru uz parenteral 9 mg/ml, Fiole x 10 ml CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 1000 fiole, cantitate maxima 2000 fiole Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 100 fiole, cantitate maxima 1000 fiole
Identificador interno: 15
Lote: LOT-0016
Título: Glucosum, Sol perf 50 mg/ml, Fl x500ml (PE)
Descripción: Glucosum, Sol perf 50 mg/ml, Fl x500ml (PE) CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 3000 fl, cantitate maxima 6000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 300 fl, cantitate maxima 3000 fl
Identificador interno: 16
Clasificación principal (cpv): 33692700 Soluciones de glucosa
Lote: LOT-0017
Título: Glucosum, Sol perf 100 mg/ml, Fl x500ml (PE)
Descripción: Glucosum, Sol perf 100 mg/ml, Fl x500ml (PE) CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 6000 fl, cantitate maxima 12000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 600 fl, cantitate maxima 6000 fl
Identificador interno: 17
Lote: LOT-0018
Título: Glucosum, Sol inj 3300mg/10ml, Fiole x 10 ml
Descripción: Glucosum, Sol inj 3300mg/10ml, Fiole x 10 ml CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 200 fiole, cantitate maxima 400 fiole Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 20 fiole, cantitate maxima 200 fiole
Identificador interno: 18
Lote: LOT-0019
Título: Paracetamolum, Sol perf 10mg/ml, Fl x100ml
Descripción: Paracetamolum, Sol perf 10mg/ml, Fl x100ml CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 15000 fl, cantitate maxima 30000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 1500 fl, cantitate maxima 15000 fl
Identificador interno: 19
Clasificación principal (cpv): 33661000 Medicamentos para el sistema nervioso
Lote: LOT-0020
Título: Linezolidum, Sol perf 2mg/ml, Punga x 300ml
Descripción: Linezolidum, Sol perf 2mg/ml, Punga x 300ml CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 2000 fl, cantitate maxima 4000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 200 fl, cantitate maxima 2000 fl
Identificador interno: 20
Clasificación principal (cpv): 33631400 Antibióticos y quimioterápicos para uso en dermatología
Lote: LOT-0021
Título: Amikacinum, Sol inj 500 mg/2ml, Fl
Descripción: Amikacinum, Sol inj 500 mg/2ml, Fl CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 2000 fl, cantitate maxima 4000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 200 fl, cantitate maxima 2000 fl
Identificador interno: 21
Lote: LOT-0022
Título: Vancomicinum, Pulb pt sol perf, 1000 mg, Fl
Descripción: Vancomicinum, Pulb pt sol perf, 1000 mg, Fl CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 2000 fl, cantitate maxima 4000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 200 fl, cantitate maxima 2000 fl
Identificador interno: 22
Lote: LOT-0023
Título: Vancomicinum, Pulb pt sol perf, 500 mg, Fl
Descripción: Vancomicinum, Pulb pt sol perf, 500 mg, Fl CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 2000 fl, cantitate maxima 4000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 200 fl, cantitate maxima 2000 fl
Identificador interno: 23
Lote: LOT-0024
Título: Metronidazolum, Compr 250 mg
Descripción: Metronidazolum, Compr 250 mg CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 3000 fl, cantitate maxima 6000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 300 fl, cantitate maxima 3000 fl
Identificador interno: 24
Lote: LOT-0025
Título: Alimente de baut preparate pentru scopuri medicale speciale, utilizat in regimul dietetic al malnutritiei induse de boala (diferite arome), continut energetic 400kcal/200ml, continut in proteine 16g/200ml, continut energetic din carbohidrati 22%, Fl x200ml
Descripción: Alimente de baut preparate pentru scopuri medicale speciale, utilizat in regimul dietetic al malnutritiei induse de boala (diferite arome), continut energetic 400kcal/200ml, continut in proteine 16g/200ml, continut energetic din carbohidrati 22%, Fl x200ml CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 6000 fl, cantitate maxima 12000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 600 fl, cantitate maxima 6000 fl
Identificador interno: 25
Lote: LOT-0026
Título: Heparinum, Sol inj 5000/ml, Flx5ml
Descripción: Heparinum, Sol inj 5000/ml, Flx5ml CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 2000 fl, cantitate maxima 4000 fl Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 200 fl, cantitate maxima 2000 fl
Identificador interno: 26
Clasificación principal (cpv): 33141550 Heparina
Lote: LOT-0027
Título: Enoxaparinum, Sol inj 2000UI (20mg) /0,2 ml, Seringa preumpluta
Descripción: Enoxaparinum, Sol inj 2000UI (20mg) /0,2 ml, Seringa preumpluta CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 3000 seringi, cantitate maxima 6000 seringi Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 300 seringi, cantitate maxima 3000 seringi
Identificador interno: 27
Clasificación principal (cpv): 33621100 Antitrombóticos
Lote: LOT-0028
Título: Enoxaparinum, Sol inj 4000UI (40mg) /0,4 ml, Seringa preumplut
Descripción: Enoxaparinum, Sol inj 4000UI (40mg) /0,4 ml, Seringa preumpluta CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 12000 seringi, cantitate maxima 24000 seringi Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 1200 seringi, cantitate maxima 12000 seringi
Identificador interno: 28
Lote: LOT-0029
Título: Enoxaparinum, Sol inj 6000UI (60 mg) /0,6 ml,Seringa preumpluta
Descripción: Enoxaparinum, Sol inj 6000UI (60 mg) /0,6 ml,Seringa preumpluta CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 3000 seringi, cantitate maxima 6000 seringi Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 300 seringi, cantitate maxima 3000 seringi
Identificador interno: 29
Lote: LOT-0030
Título: Enoxaparinum, Sol inj 8000UI (80mg) /0,8 ml, Seringa preumpluta
Descripción: Enoxaparinum, Sol inj 8000UI (80mg) /0,8 ml, Seringa preumpluta CANTITATEA ESTIMATĂ CARE AR PUTEA FI SOLICITATĂ PE DURATA ÎNTREGULUI ACORD CADRU - cantitate minima 3000 seringi, cantitate maxima 6000 seringi Cantitatea estimată care ar putea face obiectul unui singur contract subsecvent - cantitate minima 300 seringi, cantitate maxima 3000 seringi
Identificador interno: 30