762673-2026 - Resultados
Dinamarca – Servicios de arquitectura, construcción, ingeniería e inspección – Engholm Svømmehal - Renovering - Totalrådgiverkontrakt
Anuncio de adjudicación de contrato o concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Engholm Svømmehal - Renovering - Totalrådgiverkontrakt
Descripción: Allerød Kommune udbyder hermed totalrådgiverkontrakt vedrørende projektet "Engholm Svømmehal - Renovering" som omhandler renovering af Engholm Svømmehal, beliggende på adressen Lærkenborg Allé 1A, 3450 Allerød. Den udbudte totalrådgiverkontrakt omfatter teknisk rådgivning og bistand i alle faser fra og med udarbejdelse af dispositions-/projektforslag og frem til gennemførelse af 1-års eftersyn, herunder fuld projektering af det samlede projekt og rådgivning under udførelsen (byggeledelse, fagtilsyn, projektopfølgning mv.). Der henvises til det samlede udbudsmateriale for uddybende beskrivelse af opgaven.
Anuncio anterior: 409689-2026
Identificador interno: 13368
Tipo de procedimiento: Restringido
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 71000000 Servicios de arquitectura, construcción, ingeniería e inspección
Clasificación adicional (cpv): 71300000 Servicios de ingeniería, 71200000 Servicios de arquitectura y servicios conexos, 71500000 Servicios relacionados con la construcción
5. Lote
Lote: LOT-0001
Opciones:
Descripción de las opciones: Der er mulighed for tidsfristforlængelse og tilkøb af ekstraydelser i overensstemmelse med AB-reglerne og tilbudslisten, hvortil der henvises.