2. Procedimiento
Procedimiento
Título: NAJEM DŁUGOTERMINOWY NA OKRES 48 MIESIĘCY SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO Z ZABUDOWĄ TYPU ŚMIECIARKA - JEDNOKOMOROWA
Descripción: Przedmiotem zamówienia jest najem długoterminowy na okres 48 miesięcy: jednego fabrycznie nowego pojazdu ciężarowego typu śmieciarka trzyosiowa, jednokomorowa, z urządzeniem załadowczym tylnym, kompletnego i gotowego do eksploatacji, z opcją wykupu. Zamawiający przewiduje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, polegające na możliwości nabycia pojazdu po upływie okresu najmu za cenę wykupu wskazaną w ofercie, na warunkach określonych w § 4 ust. 3 wzoru umowy. Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego; w przypadku nieskorzystania z niego Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. Podwozie oraz zabudowa muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2026 r. Pojazd nie może być prototypem. Wykonawca odpowiada za prawidłowy dobór, montaż i współpracę podwozia, zabudowy oraz wyposażenia, a także za zgodność pojazdu skompletowanego z wymaganiami dopuszczenia do ruchu. Pojazd skompletowany musi spełniać przepisy dotyczące dopuszczenia do ruchu oraz wymagania bezpieczeństwa właściwe dla zabudowy i urządzenia załadowczego w dacie wprowadzenia do obrotu / oddania do użytkowania. Wykonawca odpowiada za współpracę wszystkich układów, w szczególności przystawki mocy, sterowania silnikiem, hydrauliki i zabezpieczeń stopni. Montaż systemów telematycznych z wykorzystaniem przygotowanych przyłączy, zgodnie z wytycznymi producentów podwozia i zabudowy, nie może powodować utraty gwarancji. Wykonawca przekaże warunki prawidłowego podłączenia tych systemów Ze względu na ograniczenia ilości wprowadzonych znaków pełny zakres opisu przedmiotu zamówienia jest zawarty w SWZ i załącznikach.
Identificador interno: ZIN.260.15.2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: sí
Justificación del procedimiento acelerado: Zgodnie z art. 138 ust. 2 Pzp, Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1 cytowanego artykułu, jednak nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1. Opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o ile wstępne ogłoszenie informacyjne zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, i zostało zamieszczone w profilu nabywcy na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, 2. Jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenia terminu składania ofert jest uzasadnione. W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 w przeprowadzeniu postępowania przetargowego i skrócił termin składania ofert. Czynność skrócenia terminu podyktowana jest charakterem zamówienia i sposobem jego realizacji. Przedmiotem zamówienia jest najem długoterminowy samochodu specjalistycznego – śmieciarki, niezbędnego do realizacji zadań związanych z odbiorem i transportem odpadów komunalnych. Potrzeba sprawnego przeprowadzenia postępowania wynika ze zbliżającego się terminu zakończenia obowiązującej umowy najmu pojazdu, która wygasa z dniem 31 grudnia 2026 r. W związku z powyższym Zamawiający zobowiązany jest do podjęcia odpowiednio wczesnych działań zmierzających do zapewnienia dostępności kolejnego pojazdu, tak aby od początku 2027 r. możliwe było nieprzerwane wykonywanie zadań związanych z odbiorem i transportem odpadów komunalnych. Należy podkreślić, że zapewnienie ciągłości dostępu do pojazdu specjalistycznego ma istotne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Ewentualna przerwa w dostępności śmieciarki mogłaby negatywnie wpłynąć na terminową realizację obowiązków Zamawiającego w tym zakresie. Weryfikacja przez Wykonawców niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia nie jest czasochłonna, a przygotowanie oferty przetargowej wraz z wymaganymi załącznikami jest procesem krótkotrwałym. Zamawiający decydując się na skrócenie terminu przeznaczonego na składanie ofert kieruje się chęcią udzielenia niniejszego zamówienia w trybie konkurencyjnym. Przesłanki wcześniej wymienionej podstawy prawnej wskazują, iż zastosowanie tego przepisu służy jedynie skróceniu terminów w postępowaniu przetargowym, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym, co w sposób całkowity pokrywa się z intencjami Zamawiającego. Mając powyższe na uwadze, skrócenie terminu na składanie ofert jest w pełni zasadne i zgodne z wymogami i obowiązkami nałożonymi przez Ustawę Prawo zamówień publicznych.
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 34144510 Vehículos para desperdicios
5. Lote
Lote: LOT-0001
Descripción: Przedmiotem zamówienia jest najem długoterminowy na okres 48 miesięcy: jednego fabrycznie nowego pojazdu ciężarowego typu śmieciarka trzyosiowa, jednokomorowa, z urządzeniem załadowczym tylnym, kompletnego i gotowego do eksploatacji, z opcją wykupu. Zamawiający przewiduje prawo opcji, o którym mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp, polegające na możliwości nabycia pojazdu po upływie okresu najmu za cenę wykupu wskazaną w ofercie, na warunkach określonych w § 4 ust. 3 wzoru umowy. Skorzystanie z prawa opcji jest uprawnieniem Zamawiającego; w przypadku nieskorzystania z niego Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia. Podwozie oraz zabudowa muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2026 r. Pojazd nie może być prototypem. Wykonawca odpowiada za prawidłowy dobór, montaż i współpracę podwozia, zabudowy oraz wyposażenia, a także za zgodność pojazdu skompletowanego z wymaganiami dopuszczenia do ruchu. Pojazd skompletowany musi spełniać przepisy dotyczące dopuszczenia do ruchu oraz wymagania bezpieczeństwa właściwe dla zabudowy i urządzenia załadowczego w dacie wprowadzenia do obrotu / oddania do użytkowania. Wykonawca odpowiada za współpracę wszystkich układów, w szczególności przystawki mocy, sterowania silnikiem, hydrauliki i zabezpieczeń stopni. Montaż systemów telematycznych z wykorzystaniem przygotowanych przyłączy, zgodnie z wytycznymi producentów podwozia i zabudowy, nie może powodować utraty gwarancji. Wykonawca przekaże warunki prawidłowego podłączenia tych systemów. Ze względu na ograniczenia ilości wprowadzonych znaków pełny zakres opisu przedmiotu zamówienia jest zawarty w SWZ i załącznikach.