See the notice on TED website
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Achiziționare consumabile medicale (131 loturi)
Descripción: Achiziționare consumabile medicale (131 loturi) În cadrul procedurii se vor achiziționa consumabile medicale , în urma defalcării obiectului procedurii de achiziție publică pe 131 loturi, cu respectarea conditiilor prevazute in cadrul Caietului de sarcini. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari in a-11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Identificador interno: 3519879_2025_PAAPD1564495
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 33140000 Material médico fungible
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: SISTEM DE FIXARE FEMURALA LIA CU IMPLANT DE TIP BUTON CU BUCLA AJUSTABILA
Descripción: Conform Caietului de sarcini si Anexa nr. 1 la acesta
Identificador interno: 1
Lote: LOT-0002
Título: SISTEM CU NODURI PENTRU REDUCEREA DISJUNCTIEI ACROMIO-CLAVICULARE ACUTE
Identificador interno: 2
Lote: LOT-0003
Título: SISTEM FARA NODURI PENTRU REDUCEREA DISJUNCTIEI ACROMIO-CLAVICULARE
Identificador interno: 3
Lote: LOT-0004
Título: SISTEM PENTRU FIXAREA SINDESMOZEI TIBIALE
Identificador interno: 4
Lote: LOT-0005
Título: KIT SPECIAL PENTRU BIOTENODEZA DE BICEPS DISTAL
Identificador interno: 5
Lote: LOT-0006
Título: IMPLANT TIP BUTON ANATOMIC PENTRU RETASARE TENDINOASA SAU LIGAMENTARA
Identificador interno: 6
Lote: LOT-0007
Título: SISTEM PENTRU REDUCEREA DEFORMITATII HALLUX-VALGUS
Identificador interno: 7
Lote: LOT-0008
Título: SURUB DE INTERFERENTA DIN PEEK PENTRU LIGAMENTOPLASTIE SAU BIOTENODEZA
Identificador interno: 8
Lote: LOT-0009
Título: SISTEM DE SUTURA DE MENISC CU HARPOANE SPECIALE DIN MATERIAL DE SUTURA
Identificador interno: 9
Lote: LOT-0010
Título: ANCORA UMAR PENTRU RETASARE DE TESUTURI MOI LA OS SPONGIOS
Identificador interno: 10
Lote: LOT-0011
Título: ANCORA UMAR PENTRU RETASARE DE TESUTURI MOI LA OS CORTICAL
Identificador interno: 11
Lote: LOT-0012
Título: ANCORA PENTRU RETASARI TENDOANE/TESUTURI MOI LA OS TIP KNOTLESS
Identificador interno: 12
Lote: LOT-0013
Título: ANCORA PENTRU RETASARI TENDOANE/TESUTURI MOI LA OS, PREINCARCATA CU FIRE DE SUTURA
Identificador interno: 13
Lote: LOT-0014
Título: ANCORA PENTRU BIOTENODEZA BICEPS PROXIMAL
Identificador interno: 14
Lote: LOT-0015
Título: MICROANCORA PENTRU RETASAREA DE TESUTURI MOI LA OS
Identificador interno: 15
Lote: LOT-0016
Título: KIT MPFL
Identificador interno: 16
Lote: LOT-0017
Título: KIT PENTRU MOZAICOPLASTIE
Identificador interno: 17
Lote: LOT-0018
Título: FIRE DE SUTURA ORTOPEDICE
Identificador interno: 18
Lote: LOT-0019
Título: BANDA DE SUTURA ORTOPEDICA
Identificador interno: 19
Lote: LOT-0020
Título: SISTEM DE FIXARE FEMURALA PRIN SUSPENSIE CU BUCLA AJUSTABILA
Identificador interno: 20
Lote: LOT-0021
Título: SISTEM DE FIXARE LIGAMENTARA CU SURUB DE INTERFERENTA BIOINERT
Identificador interno: 21
Lote: LOT-0022
Título: SURUB DE INTERFERENTA PEEK
Identificador interno: 22
Lote: LOT-0023
Título: SISTEM DE SUTURA MENISCALA DE TIP “ALL-INSIDE”
Identificador interno: 23
Lote: LOT-0024
Título: SISTEM DE SUTURA MENISCALA TIP “INSIDE – OUT”
Identificador interno: 24
Lote: LOT-0025
Título: PACHET REATASARE MENISC TRANSTIBIAL
Identificador interno: 25
Lote: LOT-0026
Título: FIR SUTURA PENTRU GREFE LIGAMENTARE
Identificador interno: 26
Lote: LOT-0027
Título: SET IMPLANTURI PENTRU LIGAMENTOPLASTIE LIA “ALL – INSIDE”
Identificador interno: 27
Lote: LOT-0028
Título: ANCORA TITAN PENTRU UMAR
Identificador interno: 28
Lote: LOT-0029
Título: ANCORA DIN FIR DE SUTURA PENTRU INSTABILITATE UMAR
Identificador interno: 29
Lote: LOT-0030
Título: ANCORA DIN FIR DE SUTURA PENTRU COAFA ROTATORIE
Identificador interno: 30
Lote: LOT-0031
Título: BANDA DE SUTURA PENTRU REFACEREA COAFEI ROTATORILOR
Identificador interno: 31
Lote: LOT-0032
Título: SISTEM DE AUGMENTARE LIGAMENTARA TUBULARA
Identificador interno: 32
Lote: LOT-0033
Título: SISTEM DE RANFORSARE A COAFEI ROTATORILOR
Identificador interno: 33
Lote: LOT-0034
Título: IMPLANT DE RANFORSARE/ TENDOANE/LIGAMENTE
Identificador interno: 34
Lote: LOT-0035
Título: ANCORA DIN PEEK KNOTLESS PENTRU COAFA ROTATORIE
Identificador interno: 35
Lote: LOT-0036
Título: MATRICE DE COLAGEN INJECTABILA PENTRU DEFECTE DE CARTILAJ
Identificador interno: 36
Lote: LOT-0037
Título: Manusi sterile pt. coronarografie
Identificador interno: 37
Lote: LOT-0038
Título: Set camp steril angiografic
Identificador interno: 38
Lote: LOT-0039
Título: Camp steril de dimensiuni reduse
Identificador interno: 39
Lote: LOT-0040
Título: Rampa manifold cu 3 cai
Identificador interno: 40
Lote: LOT-0041
Título: Seringa angiografica rotativa
Identificador interno: 41
Lote: LOT-0042
Título: Tub presiune joasa pentru monitorizare presionala
Identificador interno: 42
Lote: LOT-0043
Título: Set perfuzor fara filtru
Identificador interno: 43
Lote: LOT-0044
Título: Set perfuzor cu filtru
Identificador interno: 44
Lote: LOT-0045
Título: Ghid tip exchange
Identificador interno: 45
Lote: LOT-0046
Título: Stent biomimetic pentru angioplastie periferica
Identificador interno: 46
Lote: LOT-0047
Título: Tub prelungitor pentru seringa de perfuzie automata
Identificador interno: 47
Lote: LOT-0048
Título: Ghid diagnostic teflonat
Identificador interno: 48
Lote: LOT-0049
Título: Ghid diagnostic hidrofilic
Identificador interno: 49
Lote: LOT-0050
Título: Cateter angiografie coronariana pentru abord transfemural
Identificador interno: 50
Lote: LOT-0051
Título: Set introductor femural armat
Identificador interno: 51
Lote: LOT-0052
Título: Ghid hidrofilic pentru angioplastie periferica
Identificador interno: 52
Lote: LOT-0053
Título: Cateter cu balon de postdilatare coronariana
Identificador interno: 53
Lote: LOT-0054
Título: Dispozitiv hemostaza radiala
Identificador interno: 54
Lote: LOT-0055
Título: Cateter-ghid pentru angioplastie coronariana
Identificador interno: 55
Lote: LOT-0056
Título: Cateter cu balon de postdilatare artere coronare mari
Identificador interno: 56
Lote: LOT-0057
Título: Dispozitiv protectie antiembolica cerebrala
Identificador interno: 57
Lote: LOT-0058
Título: Set cateter aspiratie trombi intracoronarieni
Identificador interno: 58
Lote: LOT-0059
Título: Cateter cu balon de predilatare coronariana
Identificador interno: 59
Lote: LOT-0060
Título: Ghid hidrofilic polimeric pentru angioplastie coronariana
Identificador interno: 60
Lote: LOT-0061
Título: Ghid extrasuport hidrofilic polimeric pentru angioplastie coronariana
Identificador interno: 61
Lote: LOT-0062
Título: Ghid extrasuport hidrofilic pentru angioplastie coronariana
Identificador interno: 62
Lote: LOT-0063
Título: Set inflator
Identificador interno: 63
Lote: LOT-0064
Título: Cateter cu balon pentru dilatarea arterelor periferice
Identificador interno: 64
Lote: LOT-0065
Título: Stent periferic expandabil pe balon
Identificador interno: 65
Lote: LOT-0066
Título: Stent iliac autoexpandabil
Identificador interno: 66
Lote: LOT-0067
Título: Stent femural autoexpandabil
Identificador interno: 67
Lote: LOT-0068
Título: Stent periferic biomimetic
Identificador interno: 68
Lote: LOT-0069
Título: Stent activ farmacologic coronarian sinusoidal
Identificador interno: 69
Lote: LOT-0070
Título: Stent activ farmacologic coronarian ultrasubtire
Identificador interno: 70
Lote: LOT-0071
Título: Stent graft coronarian
Identificador interno: 71
Lote: LOT-0072
Título: Stent carotidian dublu strat
Identificador interno: 72
Lote: LOT-0073
Título: Ghid aterectomie rotationala
Identificador interno: 73
Lote: LOT-0074
Título: Advancer cu freza pre-conectata pentru aterectomie rotationala
Identificador interno: 74
Lote: LOT-0075
Título: Tub presiune seringa angiomat
Identificador interno: 75
Lote: LOT-0076
Título: Seringa angiomat
Identificador interno: 76
Lote: LOT-0077
Título: Tub prelungitor tip Heidelberg
Identificador interno: 77
Lote: LOT-0078
Título: Patch hemostatic pentru punctie radiala, brahiala si femurala
Identificador interno: 78
Lote: LOT-0079
Título: Microcateter dezobstructii coronariene
Identificador interno: 79
Lote: LOT-0080
Título: 2-PROPANOL PT HPLC
Identificador interno: 80
Lote: LOT-0081
Título: ACETONA (M.L)
Identificador interno: 81
Lote: LOT-0082
Título: ALCOOL METILIC (M.L)
Identificador interno: 82
Lote: LOT-0083
Título: FOLIE/ROLA PARAFILM M
Identificador interno: 83
Lote: LOT-0084
Título: VARFURI PIPETE AUTOMATE CU FILTRU, STERIL 0-200 ul
Identificador interno: 84
Lote: LOT-0085
Título: VARFURI DE PIPETA EPPENDORF 50-1000 MICRO INCOLORE COD 003000.927
Identificador interno: 85
Lote: LOT-0086
Título: KIT DE PREGATIRE A PROBELOR TOXICOLOGICE DE SANGE SI URINA, PT SISTEMUL HPLC-MS/MS, PT IDENTIFICAREA A MIN 110 SUBSTANTE PHIHOACTIVE/DROGURI
Identificador interno: 86
Lote: LOT-0087
Título: FAZA MOBILA APOASA PT METODA TOXICOLOGICA VALIDATA PE SISTEMUL EXISTENT IN LABORATOR
Identificador interno: 87
Lote: LOT-0088
Título: FAZA MOBILA ORGANICA PT METODA TOXICOLOGICA VALIDATA PE SISTEMUL EXISTENT IN LABORATOR
Identificador interno: 88
Lote: LOT-0089
Título: SOLUTIE TUNNING PT HPLC/MS
Identificador interno: 89
Lote: LOT-0090
Título: INSERTURI PT VIALURI DIN STICLA PT HPLC DE 250 uL DE DIMENSIUNE 5.6X30 MM
Identificador interno: 90
Lote: LOT-0091
Título: FILTRU DE INLET PT STICLA DE SOLVENT
Identificador interno: 91
Lote: LOT-0092
Título: COLOANA CROMATOGRAFICA PT HPLC MS
Identificador interno: 92
Lote: LOT-0093
Título: VIALURI(FLACOANE), CERTIFICATE, CU CAPAC FILETAT DE 12 MM, 12X32 MM, VOLUM 2 ML
Identificador interno: 93
Lote: LOT-0094
Título: SUPORT/TAVITA DIN PLASTIC PT FLACOANE(VIALURI) PT 50 VIALURI, DIMENSIUNE 12X30 MM
Identificador interno: 94
Lote: LOT-0095
Título: Fire ghid – JagWire
Identificador interno: 95
Lote: LOT-0096
Título: Sfincterotoame triplu lumen
Identificador interno: 96
Lote: LOT-0097
Título: Precut - Papilotom cuțit de presecționare compatibil cu fir ghid
Identificador interno: 97
Lote: LOT-0098
Título: Balon de extractie biliar –Balon extractor cu triplu lumen pentru indepartarea calculilor biliari
Identificador interno: 98
Lote: LOT-0099
Título: Balon de dilatare esofagial/piloric/biliar cu fir ghid de expansiune integrat
Identificador interno: 99
Lote: LOT-0100
Título: Basket – Trapezoid - Sistem de extracție pietre biliare tip cos 4 fire - Trapezoid
Identificador interno: 100
Lote: LOT-0101
Título: Stent biliar reincarcabil
Identificador interno: 101
Lote: LOT-0102
Título: Sistem de introducere stent compatibil cu stenturile reincarcabile
Identificador interno: 102
Lote: LOT-0103
Título: Stenturi Preincarcare biliare
Identificador interno: 103
Lote: LOT-0104
Título: Sistem de introducere stent cu lungimea de 202 cm
Identificador interno: 104
Lote: LOT-0105
Título: Stent plastic pancreatic
Identificador interno: 105
Lote: LOT-0106
Título: Stenturi Metalice Biliare autoexpandabil
Identificador interno: 106
Lote: LOT-0107
Título: Mâner integrat pentru umflare/litotritie
Identificador interno: 107
Lote: LOT-0108
Título: Ansamblu seringă/gauge și mâner de umflare
Identificador interno: 108
Lote: LOT-0109
Título: Perie citologie pentru caile biliare
Identificador interno: 109
Lote: LOT-0110
Título: Cateter hemostaza bipolar Cateter Gold Probe
Identificador interno: 110
Lote: LOT-0111
Título: Canula cu triplu lumen.
Identificador interno: 111
Lote: LOT-0112
Título: Cateter venos central
Identificador interno: 112
Lote: LOT-0113
Título: Circuit anestezie/Circuit de ventilație
Identificador interno: 113
Lote: LOT-0114
Título: Pungă recoltare urină copii
Identificador interno: 114
Lote: LOT-0115
Título: Sonda Foley 3 căi
Identificador interno: 115
Lote: LOT-0116
Título: Vată medicinală
Identificador interno: 116
Lote: LOT-0117
Título: Set clismă steril
Identificador interno: 117
Lote: LOT-0118
Título: Set paracenteză cu sac colector 8l sau 12l
Identificador interno: 118
Lote: LOT-0119
Título: Sondă nazo – gastrică
Identificador interno: 119
Lote: LOT-0120
Título: Coprorecoltor
Identificador interno: 120
Lote: LOT-0121
Título: Masca NIV TOTAL-FACE UF
Identificador interno: 121
Lote: LOT-0122
Título: Cartus absorbant
Identificador interno: 122
Lote: LOT-0123
Título: SISTEM DE DRENAJ VENTRICULAR EXTERN
Identificador interno: 123
Lote: LOT-0124
Título: CATETER VENTRICULAR IMPLANTABIL
Identificador interno: 124
Lote: LOT-0125
Título: CATETER PERITONEAL IMPLANTABIL
Identificador interno: 125
Lote: LOT-0126
Título: CONECTOR Y
Identificador interno: 126
Lote: LOT-0127
Título: INSTRUMENT CREION MONOPOLAR REUTILIZABIL CU 2 BUTOANE
Identificador interno: 127
Lote: LOT-0128
Título: CABLU MONOPOLAR LAPAROSCOPIC, REUTILIZABIL
Identificador interno: 128
Lote: LOT-0129
Título: CABLU PENSE BIPOLARE LAPAROSCOPIC, REUTILIZABIL
Identificador interno: 129
Lote: LOT-0130
Título: PENSA BIPOLARA TIP BAIONETA COMPATIBILA CU VALLEYLAB FT10
Identificador interno: 130
Lote: LOT-0131
Título: KIT SISTEM IMPLANTABIL PENTRU DRENAJ VENTRICULO-PERITONEAL CU VALVA DE PRESIUNE MEDIE, INALTA SI JOASA
Identificador interno: 131