See the notice on TED website
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Regional anestesi
Descripción: Sortimentet omfattar kanyler och set för spinal-, epidural- och plexusblockader samt tillhörande komponenter. Det inkluderar även sårkatetrar, sprutor, kopplingar och proppar enligt NRFit‑standarden (ISO 80369‑6). Sortimentet rymmer dessutom subkutana venportar med fixeringstillbehör. Även ultraljudsskydd för procedurer inom regional anestesi ingår.
Identificador interno: VF2025-00039
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 33140000 Material médico fungible
Clasificación adicional (cpv): 33141200 Catéteres, 33141220 Cánulas, 33141310 Jeringas, 33141328 Agujas para inyección epidural, 33171300 Bolsas o kits para inyección epidural
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: FFU Generell del
Descripción: Varuförsörjningen genomför en extern remiss på utkast till upphandlingsunderlaget inför upphandling av förbrukningsmaterial Regional anestesi. Sortimentet omfattar kanyler och set för spinal-, epidural- och plexusblockader samt tillhörande komponenter. Det inkluderar även sårkatetrar, sprutor, kopplingar och proppar enligt NRFit‑standarden (ISO 80369‑6). Sortimentet rymmer dessutom subkutana venportar med fixeringstillbehör. Även ultraljudsskydd för procedurer inom regional anestesi ingår.
Identificador interno: 1873834-0
Lote: LOT-0002
Título: Avtalsvillkor och kommersiella villkor
Identificador interno: 1873835-1