2. Menetlus
Menetlus
Pealkiri: NADBUDOWA LĄDOWISKA DLA ŚMIGŁOWCÓW PRZY SZPITALNYM ODDZIALE RATUNKOWYM W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. J. K. ŁUKOWICZA W CHOJNICACH
Kirjeldus: 1. Przedmiotem zamówienia jest NADBUDOWA LĄDOWISKA DLA ŚMIGŁOWCÓW PRZY SZPITALNYM ODDZIALE RATUNKOWYM W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. J. K. ŁUKOWICZA W CHOJNICACH • Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa załączona do SWZ. • Obowiązkowa wizja lokalna zgodnie z zasadami opisanymi w rozdziale V SWZ. 4. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od Wykonawcy obejmują: 1) Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: 2) art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, 3) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, 4) art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. a ustawy Pzp oraz lit. b ustawy Pzp, dotyczącej ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę aresztu, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 2) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy p.z.p., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 12.07.2023 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 1616), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - Załącznik nr 7 do SWZ, 3) Oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp, e) art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy Pzp, dotyczących ukarania za wykroczenie, za które wymierzono karę ograniczenia wolności lub karę grzywny, f) art. 109 ust. 1 pkt 2 lit. c ustawy Pzp . - Załącznik nr 5 do SWZ. 4) Oświadczenia Wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o którym mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U. L 111/1 z 8.4.2022) oraz art. 7 ust. 1 pkt 1-3 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2025 r., poz. 514). - Załącznik nr 5 do SWZ - Załącznik nr 6 do SWZ (jeżeli dotyczy). 5) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy p.z.p., sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji, W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu: 6) Wykaz robót budowlanych w wymienionych w rozdziale VIII. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ust. 4 podpunkt a) wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów – inne odpowiednie dokumenty - załącznik nr 8 do SWZ. 7) Wykaz usług wymienionych w rozdziale VIII. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ust. 4 podpunkt b) wraz z podaniem ich, wartości brutto, przedmiotu, daty wykonania oraz podmiotów, na rzecz których dokumentacja projektowa została wykonana lub jest wykonywana, oraz załączeniem dowodów określających, czy ta usługa projektowa została wykonana lub jest wykonywana należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń okresowych lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wydane nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu- załącznik nr 10 do SWZ. 8) Wykaz osób, wymienionych w roz. VIII. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ust. 4 podpunkt c) wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami – załącznik nr 9 do SWZ. 5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej składa dokumenty szczegółowo opisane w rozdziale X pkt 5 SWZ
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Lepingu täiendav olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 45000000 Ehitustööd
Täiendav liigitus (cpv): 45111200 Ehitusplatsi ettevalmistus- ja puhastustööd, 45235111 Lennuväljade sillutamisega seotud ehitustööd, 45340000 Aedade, piirete ja ohutusseadmete paigaldustööd, 45112700 Maastikukujundustööd, 45110000 Ehitiste lammutus- ja purustustööd ja pinnase eemaldamistööd, 45112710 Haljasalade maastikukujundustööd, 45233290 Teemärkide paigaldamine, 45311000 Elektrijuhtmete ja -seadmete paigaldustööd, 71314100 Elektriteenused, 34928500 Tänavavalgustusseadmed, 34968000 Lennujaama õhuseiresüsteem ja valgustussüsteem, 45233200 Mitmesugused pindamistööd, 34922100 Teemärgised
5. Osa
Osa: LOT-0001
Kirjeldus: 1. Przedmiotem zamówienia jest NADBUDOWA LĄDOWISKA DLA ŚMIGŁOWCÓW PRZY SZPITALNYM ODDZIALE RATUNKOWYM W SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. J. K. ŁUKOWICZA W CHOJNICACH • Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi dokumentacja projektowa załączona do SWZ. • Obowiązkowa wizja lokalna zgodnie z zasadami opisanymi w rozdziale V SWZ. Do Wykonawcy będzie należeć m.i. : 1) Opracowanie Projektu Budowlanego oraz wykonanie nadbudowy lądowiska dla śmigłowców ratunkowych przy SOR w SZPITALU SPECJALISTYCZNYM IM. J. K. ŁUKOWICZA W CHOJNICACH Zadanie obejmuje wykonanie prac budowlano – instalacyjnych, w tym : a) Wykonanie niezbędnych robót rozbiórkowych istniejącej infrastruktury, b) wykonanie nasypu pod płytę lądowiska oraz budowa drogi dojazdowej i powierzchni utwardzonych, c) wykonanie oznakowania płyty i terenu lądowiska, d) wykonanie systemu zasilania i sterowania instalacjami lądowiska, e) wykonanie oznakowania dziennego i nocnego lądowiska, f) wykonanie oświetlenia nawigacyjnego lądowiska wraz z sieciami elektroenergetycznymi, g) instalacje świetlnego wskaźnika ścieżki schodzenia oraz oprawy identyfikacyjnej, h) instalację naziemnego wskaźnika kierunku wiatru, i) instalację układu sterowania i monitoringu, umożliwiającą załączanie systemów oświetlenia i pomocy nawigacyjnych z Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz podgląd terenu lądowiska, j) instalację systemu radiokontrolera, umożliwiającą załączanie systemów oświetlenia i pomocy nawigacyjnych z pokładu śmigłowca. k) wykonanie ogrodzenia, 2) Opracowanie niezbędnej dokumentacji formalnej i uzyskanie nie później, niż na dzień odbioru końcowego, wszelkich niezbędnych decyzji administracyjnych i pozwoleń formalnych umożliwiających eksploatację i użytkowanie lądowiska (Zamawiający udzieli dla przedstawiciela Wykonawcy stosownego pełnomocnictwa), w tym: a) opracowanie Instrukcji Operacyjnej Lądowiska i uzgodnienie w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym oraz w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej; b) opracowanie Planu Ratowniczego Lądowiska i uzgodnienie w Lotniczym Pogotowiu Ratunkowym; c) uzyskanie Decyzji Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego o wpisie lądowiska do ewidencji lądowisk prowadzonej przez Urząd Lotnictwa Cywilnego; d) uzyskanie Pozytywnego Protokołu Kontroli Lądowiska przez Służby Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i w porozumieniu z Zamawiającym zorganizowanie oraz skoordynowanie szkolenia personelu technicznego i medycznego Zamawiającego z obsługi lądowiska. Nie dokonano podziału przedmiotu zamówienia na części. Zamawiający, działając zgodnie z zasadą efektywnego wydatkowania środków oraz biorąc pod uwagę specyfikę realizacji robót, informuje, że zamówienie nie zostało podzielone na części. Przedmiotowe zamówienie ma charakter spójnej inwestycji wymagającej koordynacji zależnych od siebie wielobranżowych robót. Ponadto ewentualny podział zamówienia na części groziłby generowaniem nadmiernych trudności technicznych i organizacyjnych np. związanych z potrzebą skoordynowania działań wielu wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia, dodatkowych nadzorów i zwiększenia kosztów całej inwestycji. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia,nie zostały mu przyznane.
Lepingu täiendav olemus: Teenused
Täiendav liigitus (cpv): 45111200 Ehitusplatsi ettevalmistus- ja puhastustööd, 45235111 Lennuväljade sillutamisega seotud ehitustööd, 45233200 Mitmesugused pindamistööd, 45340000 Aedade, piirete ja ohutusseadmete paigaldustööd, 45112700 Maastikukujundustööd, 45110000 Ehitiste lammutus- ja purustustööd ja pinnase eemaldamistööd, 45112710 Haljasalade maastikukujundustööd, 45233290 Teemärkide paigaldamine, 45311000 Elektrijuhtmete ja -seadmete paigaldustööd, 34968000 Lennujaama õhuseiresüsteem ja valgustussüsteem, 34928500 Tänavavalgustusseadmed, 34922100 Teemärgised, 71314100 Elektriteenused
Täiendavad hankevõimalused:
Täiendavate hankevõimaluste kirjeldus: Zamawiający nie przewiduje możliwości zastosowania Prawa Opcji.
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Lucrări
Natura suplimentară a contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 45000000 Lucrări de construcţii
Clasificare suplimentară (cpv): 45111200 Lucrări de pregătire şi de degajare a şantierului, 45235111 Lucrări de pavare de aerodromuri, 45340000 Lucrări de instalare de garduri, de balustrade şi de dispozitive de siguranţă, 45112700 Lucrări de arhitectură peisagistică, 45110000 Lucrări de demolare de clădiri şi de terasament, 45112710 Lucrări de arhitectură peisagistică a spaţiilor verzi, 45233290 Instalare de indicatoare rutiere, 45311000 Lucrări de cablare şi conexiuni electrice, 71314100 Servicii de energie electrică, 34928500 Echipament de iluminat stradal, 34968000 Sistem de supraveghere şi sistem de iluminat pentru aeroport, 45233200 Diverse lucrări de îmbrăcare, 34922100 Marcaje rutiere
5. Lot
Lot: LOT-0001
Natura suplimentară a contractului: Servicii
Clasificare suplimentară (cpv): 45111200 Lucrări de pregătire şi de degajare a şantierului, 45235111 Lucrări de pavare de aerodromuri, 45233200 Diverse lucrări de îmbrăcare, 45340000 Lucrări de instalare de garduri, de balustrade şi de dispozitive de siguranţă, 45112700 Lucrări de arhitectură peisagistică, 45110000 Lucrări de demolare de clădiri şi de terasament, 45112710 Lucrări de arhitectură peisagistică a spaţiilor verzi, 45233290 Instalare de indicatoare rutiere, 45311000 Lucrări de cablare şi conexiuni electrice, 34968000 Sistem de supraveghere şi sistem de iluminat pentru aeroport, 34928500 Echipament de iluminat stradal, 34922100 Marcaje rutiere, 71314100 Servicii de energie electrică
Opțiuni: