397734-2026 - Kilpailu
Puola – Rakennustöiden valvonta – Pełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad inwestycją pn. „Budowa kompleksu oświatowo – warsztatowego dla Zespołu Szkół Budowlanych w Zakopanem”
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Palvelut
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimiPełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego nad inwestycją pn. „Budowa kompleksu oświatowo – warsztatowego dla Zespołu Szkół Budowlanych w Zakopanem”
Kuvaus1. Przedmiotem przetargu jest wybór wykonawcy, który będzie świadczył na rzecz zamawiającego usługi polegające na pełnieniu obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego w zakresie nadzorowania, kontroli i rozliczania wykonywanych prac projektowych oraz robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa kompleksu oświatowo – warsztatowego dla Zespołu Szkół Budowlanych w Zakopanem”, realizowanego w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zamawiający informuje, że umowna wartość nadzorowanych prac wynosi 34 343 003,41 zł brutto. 2. Zamówienie obejmuje pełnienie funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego w specjalności (branży): − architektonicznej, − konstrukcyjno – budowlanej, − instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych bez ograniczeń, − instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych bez ograniczeń. 3. Szczegółowy zakres rzeczowy robót budowlanych objętych usługą zawiera dokumentacja techniczna udostępniona po adresem internetowym prowadzonych postępowań przetargowych: https://powiat-tatry.ezamawiajacy.pl/pn/powiat-tatry/demand/271020/notice/public/details. 4. W ramach świadczonej usługi będącej przedmiotem zamówienia Wykonawca, zobowiązany jest wykonywać obowiązki przewidziane w przepisach ustawy z dnia 07 lipca 1994 roku – Prawo budowlane (j.t. Dz. U. z 2026 roku, poz. 524) przy wykorzystaniu m.in. uprawnień przewidzianych tymi przepisami, a w szczególności zobowiązany jest do: 1) Reprezentowania Zamawiającego na etapie prac projektowych wszystkich branż realizowanych przez Wykonawcę w szczególności w zakresie: a) weryfikacji dokumentacji projektowej polegającej na analizie rozwiązań projektowych (merytorycznych, funkcjonalnych, materiałowych) przygotowanych przez Wykonawcę pod kątem zgodności z Umową, wymaganiami Zamawiającego (PFU – Program Funkcjonalno – Użytkowy) oraz z obowiązującymi przepisami prawa, b) oceny technicznej rozwiązań polegającej na sprawdzaniu, czy zaproponowane rozwiązania materiałowe i techniczne są optymalne, bezpieczne i zgodne z zasadami wiedzy technicznej, c) nadzoru nad uzgodnieniami w zakresie kontroli procesu uzyskiwania wymaganych uzgodnień, opinii i decyzji administracyjnych (np. pozwolenia na budowę); 2) przestrzegania bieżących instrukcji i wskazówek Zamawiającego oraz informowania Zamawiającego o wszystkich zdarzeniach mających wpływ na realizację nadzorowanych prac projektowych oraz dostrzeżonych uchybieniach w ich realizacji; 3) uczestniczenia na wezwanie Zamawiającego w naradach koordynacyjnych i technicznych organizowanych przez Zamawiającego związanych z realizacją prac projektowych; 4) reprezentowania Zamawiającego na budowie obejmującej roboty realizowane przez Wykonawcę, sprawowania kontroli zgodności ich realizacji z Umową, dokumentacją projektową oraz szczegółowymi specyfikacjami technicznymi, obowiązującymi przepisami oraz zasadami wiedzy technicznej; 5) sprawdzania jakości wykonywanych przez Wykonawcę robót i wbudowanych wyrobów budowlanych, a w szczególności zapobiegania zastosowaniu wyrobów budowlanych wadliwych i niedopuszczonych do stosowania w budownictwie; 6) udziału w przekazaniu terenu budowy, na którym Wykonawca będzie realizował roboty w ramach Umowy; 7) sprawdzania i odbioru robót zrealizowanych przez Wykonawcę lub jego podwykonawcę w tym robót zanikających, a także uczestniczenia w próbach i odbiorach technicznych; 8) przygotowania i udziału w czynnościach tak odbiorów częściowych jak i końcowego wykonanego przez Wykonawcę obiektu budowlanego i przekazania go do użytkowania; 9) potwierdzania zakresu robót (obmiaru) faktycznie wykonanych przez Wykonawcę i jego podwykonawców oraz potwierdzania usunięcia stwierdzonych wad, a także akceptowania w terminie 5 dni roboczych od dnia otrzymania dokumentów, rozliczeń robót objętych zgłoszeniem jako wykonanych przez Wykonawcę; 10) kontrolowania rozliczeń budowy (robót) od strony ilościowej, tzn. w zakresie zgodności faktur wystawionych przez Wykonawcę robót, z tym co rzeczywiście zostało wykonane; 11) pobytu na budowie minimum 3 razy w tygodniu i sporządzania wpisów w dzienniku budowy w odniesieniu do realizowanych robót, obejmujących informacje dotyczące postępu realizowanych robót i ich rodzaju, terminów związanych z rozpoczęciem i zakończeniem danego etapu robót, warunków pogodowych panujących w dniu wpisu, stwierdzonych istotnych okoliczności związanych z realizacją robót mających w szczególności wpływ na ich realizację; Dalsza część opisu przedmiotu niniejszego zamówienia znajduje się poniżej w punkcie 5.1. Część zamówienia: LOT-0001 niniejszego ogłoszenia. 5. Zamawiający nie określa, w odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 58 ust. 4 ustawy pzp. 6. Zamawiający nie określa wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 96 ust. 1 ustawy pzp. 7. Warunki wykonania zamówienia zawarte są w projekcie umowy, który stanowi załącznik nr 8 do przedmiotowej SWZ.
Sisäinen tunnisteZP.272.15.2026
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 71520000 Rakennustöiden valvonta
5. Osa
OsaLOT-0001
Ilmoituksen nimiPełnienie obowiązków inspektora nadzoru inwestorskiego - ZSB
Kuvaus1. W ramach świadczonej usługi będącej przedmiotem zamówienia Wykonawca, zobowiązany jest wykonywać obowiązki przewidziane w przepisach ustawy z dnia 07 lipca 1994 roku – Prawo budowlane przy wykorzystaniu m.in. uprawnień przewidzianych tymi przepisami, a w szczególności zobowiązany jest do: (...) ciąg dalszy opisu przedmiotu zamówienia z punktu 2.1. Procedura niniejszego ogłoszenia: 12) przesyłania drogą elektroniczną sprawozdania z postępu prac do Zamawiającego po zakończeniu każdego tygodnia, w terminie do środy następnego tygodnia; 13) dokumentowania na bieżąco zdjęciami postępu realizowanych robót oraz przekazania tych zdjęć Zamawiającemu na nośniku elektronicznym po zakończeniu realizacji robót przez Wykonawcę. Zdjęcia powinny być ujęte w porządku chronologicznym; 14) niezwłocznego zawiadamiania Zamawiającego o konieczności wykonania robót dodatkowych czy zamiennych w stosunku do robót objętych Umową; 15) bieżącego rozwiązywania problemów technicznych związanych z robotami realizowanymi przez Wykonawcę lub jego podwykonawcę; 16) przestrzegania bieżących instrukcji i wskazówek Zamawiającego oraz informowania Zamawiającego o wszystkich zdarzeniach mających wpływ na realizację nadzorowanych robót oraz dostrzeżonych uchybieniach w realizacji robót budowlanych; 17) uczestniczenia na wezwanie Zamawiającego w naradach koordynacyjnych i technicznych organizowanych przez Zamawiającego; 18) stawiennictwa na każde wezwanie Zamawiającego na terenie budowy objętym robotami realizowanymi przez Wykonawcę; 19) uczestniczenia w okresie gwarancji na pisemne wezwanie Zamawiającego w odbiorach gwarancyjnych zrealizowanych robót; 20) w zakresie badań wykonywanych przez Wykonawcę robót budowlanych: a) zatwierdzania w oparciu o obowiązujące przepisy oraz dokumentację techniczną planu badań, w którym wskazana zostanie ilość i zakres tych badań, b) protokolarnego pobierania w terenie materiałów do badań przy udziale kierownika budowy, 21) sprawdzenia i pisemnego potwierdzenia skompletowanej dokumentacji powykonawczej (operatu kolaudacyjnego) sporządzonej zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz Umową; 22) w przypadku wystąpienia zmian w dokumentacji projektowej (np.: roboty zamienne, dodatkowe) – każdorazowego weryfikowania tych zmian pod kątem ich zgodności z obowiązującymi przepisami i normami oraz postanowieniami Umowy; 23) współdziałania z Zamawiającym w przygotowaniu projektów wyjaśnień dla jednostek współfinansujących oraz monitorujących realizację realizowanych przez Wykonawcę robót budowlanych; 24) współdziałania z Zamawiającym, w tym sporządzania lub zatwierdzania innej dokumentacji z zakresu realizacji robót realizowanych przez Wykonawcę, której obowiązek sporządzenia wynika z umowy o dofinansowanie inwestycji w ustalonych terminach. Pozostałe obowiązki Wykonawcy: 1) informowanie Zamawiającego o przebywaniu na placu budowy osób nie będących pracownikami Wykonawcy bądź którzy nie są jego podwykonawcami zatwierdzonymi przez Zamawiającego; 2) zapewnienie pełnej obsady personalnej zgodnie z zaproponowaną w ofercie. Każda zmiana personelu wymaga akceptacji Zamawiającego; 3) na czas zwolnień lekarskich lub urlopu personelu wymienionego w ofercie zapewni personel zastępczy o wymaganych kwalifikacjach; 4) wykonawca zobowiązany jest do pełnienia obowiązków umownych bez powodowania nieuzasadnionego przestoju w prowadzeniu robót przez Wykonawcę robót; 5) godziny pracy nadzoru muszą być dostosowane do godzin pracy Wykonawcy robót. Ponadto Inspektor nadzoru inwestorskiego ma prawo: 1) wydawać kierownikowi budowy lub kierownikowi robót polecenia, potwierdzone wpisem do dziennika budowy, dotyczące: usunięcia nieprawidłowości lub zagrożeń, wykonania badań, także wymagających odkrycia robót lub elementów zakrytych, oraz przedstawienia ekspertyz dotyczących prowadzonych robót budowlanych i dowodów dopuszczenia do stosowania w budownictwie wyrobów budowlanych; 2) żądać od kierownika budowy lub kierownika robót dokonania poprawek bądź ponownego wykonania wadliwie wykonanych robót, a także wstrzymania dalszych robót budowlanych w przypadku, gdyby ich kontynuacja mogła wywołać zagrożenie bądź spowodować niedopuszczalną niezgodność z projektem, zgłoszeniem robót budowlanych lub warunkami decyzji pozwolenia na budowę.