See the notice on TED website
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: Sädesuojaseinät
Kuvaus: Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialue (Pohde) pyytää tarjoustanne tarjouspyynnön mukaisista sädesuojaseinistä. Tarjouspyyntö on jaettu neljään osa-alueeseen: 1. Liikuteltavat sädesuojaseinät 2mm lyijyvastaavuudella 2. OPTIO Liikuteltavat sädesuojaseinät 1 mm lyijyvastaavuudella 3. OPTIO Liikuteltavat sädesuojaseinät 0,5 mm lyijyvastaavuudella 4. Korkeusmuunneltava sädesuojaseinä Osa-alueessa 1 pyydetään myös asennushintaa, mikäli kerralla tilattavien seinien määrä on 5 tai enemmän. Tätä pienemmät tilausmäärät asennetaan käyttökuntoon Tilaajan toimesta. Osa-alueet 2 ja 3 ovat OPTIOITA. Tällä hetkellä näille tuotteille ei ole budjetoitua tarvetta mutta näiden hinta kysytään ja niitä hankitaan tarvittaessa. Ilmoitetuissa hankintamäärissä on mukana OYS Tulevaisuuden sairaalan hankinnat. Tarjoaja voi valita mihin osa-alueisiin haluaa jättää tarjouksen. Jokaiselle osa-alueelle valitaan yksi toimittaja. Hankintapäätöksen perusteena on yksinomaan hinta. Hankinnan kohde yksityiskohtaisemmin ja sitä koskevat vaatimukset on kuvattu tarjouspyynnössä. Sopimus sädesuojaseinistä tehdään 4 vuoden ajaksi, sopimuskausi 15.4.2024 - 14.4.2028. Tarjoaja sitoutuu tarjouksen jättäessään kaikkiin tämän tarjouspyynnön sekä sen liitteiden ehtoihin.
Sisäinen tunniste: 164044
Menettelyn tyyppi: Avoin
Menettelyn tärkeimmät piirteet: Mikäli saaduista tarjouksista yksikään ei vastaa tarjouspyyntöä hankintayksikön edellyttämällä tavalla taikka olosuhteet tarjouskilpailun aikana muuttuvat sellaisiksi, että hankintayksikkö ei voi hyödyntää tarjouskilpailun tuloksia, hankintayksikkö voi keskeyttää hankintamenettelyn osittain tai kokonaan. Tarjouksen tekemisestä, esittelystä tai muusta menettelyyn osallistumisesta ei makseta tarjoajille korvausta. Tarjousasiakirjat ovat saatavissa suomen kielellä. Tarjous on laadittava suomen kielellä. Hankintapäätöksestä ilmoitetaan hankintalain mukaisesti sähköisesti. Voittaneen tarjoajan on pyydettäessä toimitettava alle 12 kuukautta vanha rikosrekisteriote (hankintamenettelyote) kahden (2) viikon sisällä hankintapäätöksen tiedoksisaamisesta osoitteeseen : Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialue Konsernipalvelut / Hankintapalvelut Sirpa Sankala PL 11, 90029 POHDE Mikäli rikosrekisteriote halutaan palautettavan, siitä tulee mainita rikosrekisteriotteen toimituksen yhteydessä. Muussa tapauksessa se hävitetään heti tarkistuksen jälkeen. Vaihtoehtoisesti rikosrekisteriotteen voi käydä näyttämässä paikan päällä tai esittää Teams-palaverissa, jolloin siitä tulee sopia aika etukäteen. Rikosrekisteriotteet on toimitettava seuraavista henkilöistä: • ehdokas tai tarjoaja itse (yhteisösakko); • osakeyhtiön pää- tai toimitusjohtaja; • osakeyhtiön varatoimitusjohtaja; • yhteisön hallituksen puheenjohtaja; • yhteisön hallituksen nimenkirjoittajat; • yhtiön prokuristit; • yhdistyksen puheenjohtaja; • yksityinen elinkeinonharjoittaja; • avoimen yhtiön yhtiömiehet; • kommandiittiyhtiön vastuunalainen yhtiömies.
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33151400 Sädehoitotarvikkeet
5. Osa
Osa: LOT-0001
Ilmoituksen nimi: Liikuteltavat sädesuojaseinät, lyijyvastaavuus 2 mm Pb
Kuvaus: Liikuteltavat sädesuojaseinät lyijyvastaavuudella 2 mm Pb. Osa-alueessa pyydetään hinta myös asennukselle.
Sisäinen tunniste: 1
Osa: LOT-0002
Ilmoituksen nimi: Korkeusmuunneltava sädesuojaseinä
Kuvaus: Sädesuojaseinä alaslaskettavalla yläosalla.
Sisäinen tunniste: 4
Osa: LOT-0003
Ilmoituksen nimi: OPTIO Liikuteltavat sädesuojaseinät, lyijyvastaavuus 1 mm Pb
Kuvaus: Liikuteltavat sädesuojaseinät 1 mm lyijyvastaavuudella. Osa-alue on optio, jolle ei tässä vaiheessa ole budjetoituja käyttömääriä.
Sisäinen tunniste: 2
Osa: LOT-0004
Ilmoituksen nimi: OPTIO Liikuteltavat sädesuojaseinät, lyijyvastaavuus 0,5 mm Pb
Kuvaus: Liikuteltavat sädesuojaseinät 0,5 mm lyijyvastaavuudella. Osa-alue on optio, jolle ei tässä vaiheessa ole budjetoituja käyttömääriä.
Sisäinen tunniste: 3