450973-2026 - Kilpailu
Puola – Tomografialaitteet – Dostawa tomografu komputerowego wraz z wykonaniem czynności niezbędnych do jego prawidłowego montażu, instalacji i uruchomienia na potrzeby Zakładu Diagnostyki Obrazowej Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, mieszczącego się w lokalizacji przy ulicy Wyspiańskiego 21.
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä - Ilmoituksen muutos
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimiDostawa tomografu komputerowego wraz z wykonaniem czynności niezbędnych do jego prawidłowego montażu, instalacji i uruchomienia na potrzeby Zakładu Diagnostyki Obrazowej Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, mieszczącego się w lokalizacji przy ulicy Wyspiańskiego 21.
KuvausPrzedmiotem zamówienia jest dostawa 1 sztuki tomografu komputerowego wraz z jego transportem, montażem, instalacją i uruchomieniem, przeprowadzeniem testów akceptacyjnych, szkoleniem wyznaczonych przez Zamawiającego pracowników. Zadanie jest realizowane dla potrzeb Zakładu Diagnostyki Obrazowej Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, zlokalizowanego przy ul. Wyspiańskiego 21.
Sisäinen tunnisteDZP.271.41.2026
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäkyllä
Perustelu nopeutetun menettelyn käytölleZamawiający - Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej jest podmiotem leczniczym realizującym świadczenia zdrowotne, w tym wysokospecjalistyczne świadczenia onkologiczne. Tomografia komputerowa stanowi jedno z podstawowych narzędzi diagnostycznych wykorzystywanych w procesie rozpoznawania chorób nowotworowych, kwalifikacji do leczenia, oceny skuteczności zastosowanej terapii oraz długoterminowego monitorowania stanu zdrowia pacjentów onkologicznych, w tym pacjentów pozostających pod obserwacją po zakończeniu leczenia. Dotychczas eksploatowany przez Zamawiającego tomograf komputerowy Revolution EVO, nr seryjny RE36A1700293YC, uległ poważnej awarii technicznej. W toku diagnostyki przeprowadzonej przez autoryzowany serwis producenta stwierdzono nieprawidłowości związane z pracą gantry urządzenia, objawiające się występowaniem bardzo głośnych dźwięków podczas rotacji gantry oraz przerywaniem procesu skanowania. Analiza logów systemowych wykazała błędy układu axial drive, a stan urządzenia został określony jako niesprawny. Jednocześnie serwis wskazał konieczność przeprowadzenia dalszych czynności diagnostycznych i naprawczych. Ponadto, Zamawiający wskazuje, iż już wcześniej występowały zakłócenia pracy urządzenia obejmujące m.in. częściowe wygaszenie gantry, brak działania laserów pozycjonujących, brak możliwości prawidłowej pracy lampy oraz ograniczenie funkcjonalności stołu pacjenta, co wymagało interwencji serwisowych. W związku z zaistniałą awarią tomograf został wyłączony z użytkowania i nie jest obecnie wykorzystywany do wykonywania badań diagnostycznych. Awaria miała charakter nagły, niezależny od Zamawiającego i niemożliwy do przewidzenia. W ocenie Zamawiającego wszystkie przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych zostały spełnione. Po pierwsze, wystąpił stan pilnej potrzeby udzielenia zamówienia wynikający z konieczności zapewnienia ciągłości realizacji świadczeń zdrowotnych wykonywanych przez Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, w szczególności świadczeń diagnostycznych realizowanych z wykorzystaniem tomografii komputerowej. Po drugie, okoliczności uzasadniające pilną potrzebę mają charakter obiektywny, pozostają niezależne od Zamawiającego i nie mogły zostać przewidziane na etapie planowania postępowania. Potrzeba udzielenia zamówienia jest bezpośrednio związana z nagłą awarią tomografu komputerowego, koniecznością wyłączenia urządzenia z użytkowania, przeprowadzeniem postępowania likwidacji szkody przez ubezpieczyciela oraz koniecznością czasowego zabezpieczenia ciągłości świadczeń zdrowotnych poprzez dzierżawę urządzenia zastępczego. Zamawiający nie doprowadził do powstania opisanej sytuacji własnym działaniem lub zaniechaniem. Potrzeba udzielenia zamówienia jest następstwem nagłej awarii urządzenia diagnostycznego oraz czasu niezbędnego do przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego przez ubezpieczyciela, co pozostawało poza zakresem wpływu Zamawiającego. Po trzecie, skrócenie terminu składania ofert jest obiektywnie uzasadnione. Zachowanie podstawowego terminu przewidzianego w art. 138 ust. 1 Pzp prowadziłoby do wydłużenia okresu korzystania przez Zamawiającego z tomografu dzierżawionego, generującego koszty około 65 000,00 zł netto miesięcznie, a także mogłoby skutkować koniecznością przeprowadzenia kolejnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w celu dalszego zabezpieczenia dostępu do urządzenia zastępczego. Prowadziłoby to do nieefektywnego gospodarowania środkami publicznymi oraz zwiększałoby ryzyko zakłócenia ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych. Powyższe okoliczności, pozostające poza wpływem Zamawiającego, należy rozpatrywać łącznie z koniecznością zapewnienia ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych oraz czasowym charakterem dzierżawy urządzenia zastępczego, co uzasadnia skorzystanie z możliwości skrócenia terminu składania ofert przewidzianej w art. 138 ust. 2 ust
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33115000 Tomografialaitteet
5. Osa
OsaLOT-0001
Ilmoituksen nimiDostawa tomografu komputerowego wraz z montażem, instalacją, uruchomieniem na potrzeby Zakładu Diagnostyki Obrazowej Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku - Białej
KuvausPrzedmiotem zamówienia jest dostawa 1 sztuki tomografu komputerowego wraz z jego transportem, montażem, instalacją, uruchomieniem, przeprowadzeniem testów akceptacyjnych, szkoleniem wyznaczonych przez Zamawiającego pracowników. Zadanie jest realizowane dla potrzeb Zakładu Diagnostyki Obrazowej Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, zlokalizowanego przy ul. Wyspiańskiego 21.
Sisäinen tunnisteZadanie nr 1
Optiot
Optioiden kuvausZamawiający stosownie do treści art. 441 ust. 1 ustawy Pzp wskazuje, że może skorzystać z prawa opcji w przypadku zaistnienia konieczności demontażu obecnie użytkowanego przez Zamawiającego tomografu komputerowego Revolution EVO oraz jego zagospodarowania i utylizacji zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, na własny koszt i ryzyko. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić dokumenty potwierdzające zgodne z prawem zagospodarowanie lub unieszkodliwienie urządzenia. Zakres prawa opcji obejmuje dodatkowe zamówienie obejmujące demontaż, wyniesienie, transport, zagospodarowanie lub unieszkodliwienie obecnie użytkowanego tomografu komputerowego Revolution EVO, producenta GE HealthCare, numer fabryczny: RE36A1700293YC, który uległ awarii krytycznej. Realizacja prawa opcji dokonywana jest poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy pisemnego oświadczenia, przesłanego na adres e-mail Wykonawcy - określającego zakres dodatkowego zamówienia. Realizacja (uruchomienie) prawa opcji (zakresu opcjonalnego zamówienia) nie stanowi zmiany warunków umowy i nie wymaga zawarcia aneksu do umowy.
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: DZP.271.41.2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: tá
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 33115000 Tomography devices
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aitheantóir inmheánach: Zadanie nr 1
Roghanna:
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: DZP.271.41.2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: jā
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 33115000 Tomogrāfijas iekārtas
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iekšējais identifikators: Zadanie nr 1
Iespējas:
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno: DZP.271.41.2026
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: sim
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 33115000 Aparelhos para tomografia
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: Zadanie nr 1
Opções:
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: DZP.271.41.2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: da
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 33115000 Aparate de tomografie
5. Lot
Lot: LOT-0001
Identificator intern: Zadanie nr 1
Opțiuni:
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: DZP.271.41.2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: da
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33115000 Naprave za tomografijo
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: Zadanie nr 1
Možnosti: