Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Rakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45233124 Runkoteiden rakennustyöt
Lisäluokitus (cpv): 45233120 Tienrakennustyöt, 45233129 Poikkiteiden rakennustyöt, 45233150 Liikennemeluntorjunta, 45233162 Pyöräteiden rakennustyöt
Suorituspaikka
Maaryhmittely (NUTS): Timiş (RO424)
Maa: Romania
Lisätiedot: Municipiul Timisoara, sectorul cuprins între Bd. 16 Decembrie 1989 (parțial) si Calea Șagului (parțial)
462407-2026 - Mise en concurrence
Roumanie – Travaux de construction d'artères de grande circulation – Execuție lucrări aferente proiectului „CORIDOR DE MOBILITATE „MAGISTRALA VERDE” ÎN TIMIȘOARA – BD. 16 DECEMBRIE 1989 – CALEA ȘAGULUI ” - Cod SMIS 356962
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Travaux
2. Procédure
Procédure
TitreExecuție lucrări aferente proiectului „CORIDOR DE MOBILITATE „MAGISTRALA VERDE” ÎN TIMIȘOARA – BD. 16 DECEMBRIE 1989 – CALEA ȘAGULUI ” - Cod SMIS 356962
DescriptionÎn baza contractului vor fi executate lucrări aferente proiectului „CORIDOR DE MOBILITATE „MAGISTRALA VERDE” ÎN TIMIȘOARA – BD. 16 DECEMBRIE 1989 – CALEA ȘAGULUI ” - Cod SMIS 356962, finanțat prin Programul Regional Vest 2021-2027, in conformitate cu cerințele documentației de atribuire. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet, tuturor solicitarilor de clarificare/informatii suplimentare, in a 12-a zi înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor, in conditiile in care solicitarile se vor adresa cu cel putin 22 zile înainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor. Clarificarile depuse dupa acest termen nu vor mai fi luate in considerare.
Identifiant interne14756536_2026_PAAPD1627467
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéTravaux
Nomenclature principale (cpv): 45233124 Travaux de construction d'artères de grande circulation
5. Lot
LotLOT-0000
TitreDefault lot
DescriptionÎn baza contractului vor fi executate lucrări aferente proiectului „CORIDOR DE MOBILITATE „MAGISTRALA VERDE” ÎN TIMIȘOARA – BD. 16 DECEMBRIE 1989 – CALEA ȘAGULUI ” - Cod SMIS 356962, finanțat prin Programul Regional Vest 2021-2027, in conformitate cu cerințele documentației de atribuire. Lucrările vor include modernizarea și reabilitarea infrastructurii rutiere, amenajarea benzilor dedicate transportului public, realizarea pistelor pentru biciclete și a trotuarelor, instalarea și modernizarea sistemelor de semnalizare rutieră, relocarea și refacerea rețelei de iluminat public, precum și lucrări edilitare conexe. De asemenea, proiectul prevede montarea de mobilier urban și amenajarea spațiilor publice aferente traseului, cu scopul de a asigura o mobilitate urbană integrată, sigură și sustenabilă. Lungimea totală a traseului este de aproximativ 2,5 km, pe Bd. 16 Decembrie 1989 (parțial) și Calea Șagului (parțial). Lungimea traseului proiectat este de 2.439,97 m. Suprafață parte carosabilă = 53.872 mp; Lungime totală piste de biciclete (inclusiv traversările parții carosabile) = 4.805 m, din care: - Piste în sens unic = 4089 m; - Piste în dublu sens = 716 m; Suprafață piste de biciclete = 8.070 mp (fără traversările străzilor laterale); Suprafață trotuare – finisaj din piatră naturală = 6.050 mp; Suprafață trotuare – finisaj din pavaj beton = 13.000 mp; Accesuri proprietăți – finisaj din piatră naturală = 620 mp; Accesuri proprietăți – finisaj din pavaj beton = 870 mp.
Identifiant interne1
Nomenclature complémentaire (cpv): 45233120 Travaux de construction de routes, 45233129 Travaux de construction de routes transversales, 45233150 Ouvrages de modération du trafic, 45233162 Travaux de construction de pistes cyclables
462407-2026 - Nadmetanje
Rumunjska – Građevinski radovi na magistralnoj cesti – Execuție lucrări aferente proiectului „CORIDOR DE MOBILITATE „MAGISTRALA VERDE” ÎN TIMIȘOARA – BD. 16 DECEMBRIE 1989 – CALEA ȘAGULUI ” - Cod SMIS 356962
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Radovi
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka14756536_2026_PAAPD1627467
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRadovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45233124 Građevinski radovi na magistralnoj cesti
5. Grupa
GrupaLOT-0000
NaslovDefault lot
Interna identifikacijska oznaka1
Dodatna klasifikacija (cpv): 45233120 Građevinski radovi na cesti, 45233129 Građevinski radovi na raskrižju, 45233150 Građevinski radovi na uspornicima, 45233162 Građevinski radovi na biciklističkim stazama
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45233124 Bouwen van hoofdweg
Aanvullende classificatie (cpv): 45233120 Wegenbouwwerken, 45233129 Bouwen van kruispunt, 45233150 Werkzaamheden voor vermindering van verkeersaanbod, 45233162 Aanleggen van fietspad
Plaats van uitvoering
Onderverdeling land (NUTS): Timiş (RO424)
Land: Roemenië
462407-2026 - Súťaž
Rumunsko – Stavebné práce na stavbe hlavných dopravných ciest – Execuție lucrări aferente proiectului „CORIDOR DE MOBILITATE „MAGISTRALA VERDE” ÎN TIMIȘOARA – BD. 16 DECEMBRIE 1989 – CALEA ȘAGULUI ” - Cod SMIS 356962
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Práce
2. Postup
Postup
Interný identifikátor14756536_2026_PAAPD1627467
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Účel
Druh zmluvyPráce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45233124 Stavebné práce na stavbe hlavných dopravných ciest
5. Časť
ČasťLOT-0000
NázovDefault lot
Interný identifikátor1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45233120 Stavebné práce na výstavbe ciest, 45233129 Stavebné práce na stavbe križovatiek, 45233150 Práce na spomaľovacích jazdných úsekoch, 45233162 Stavebné práce na stavbe cyklistických trás