See the notice on TED website
2. Procédure
Procédure
Titre: ”Ecosistem de Guvernanță Digitală Specifică Activității Institutului de Medicină Legală Iași” în cadrul Investiției specifice I3.2 - Digitalizarea instituțiilor cu atribuții în domeniul sanitar aflate în subordinea MS, din cadrul Pilonului II: Transformare Digitală, COMPONENTA: 7 - Transformare digitală, Planul Național de Redresare și Reziliență al României
Description: Scopul achizitiei este creșterea eficienței activității medicale a IML Iași în contextul imbunătățirii transparenței și comunicării cu cetățenii prin intermediul noilor soluții TIC.Digitalizarea activităților din cadrul IML va fi realizată printr-o soluție software care va avea următoarele module: i. Registratură electronică intrări și ieșiri; ii. Fluxuri de lucru specifice cu documente structurate (formulare) și nestructurate care permit emiterea de documente medico-legale: cabinet (certificat medico legal), toxicologie (buletine de analiza toxicologica), genetica (rapoarte/expertize medico-legale) iii. Semnătura electronică direct din aplicație pentru generarea de documente portabile (pdf) cu valoare legală iv. OCR-izare și indexare documente v. Arhiva electronică vi. Soluție de analiza a datelor (rapoarte statistice specifice) vii. Portal registru. Suplimentar, vor fi implementate următoarele noi servicii TIC: viii. Server de e-mail ix. Certificate digitale (livrate de STS) x. Antivirus xi. Identitate și managementul accesului xii. Sisteme de operare xiii. Virtualizare și containerizare xiv. Servere de aplicații xv. Bază de date De asemenea achizitia va avea ca scop îmbunătățirea infrastructurii hardware (calculatoare, tablete, laptopuri, echipamente WI-FI) și a aplicațiilor software utilizate în activitatea curentă a instituțiilor din domeniul sanitar cu scopul creșterii serviciilor furnizate și a nivelului de satisfacție al beneficiarilor.
Identifiant interne: 13752374
Type de procédure: Ouverte
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 48000000 Logiciels et systèmes d'information
5. Lot
Lot: LOT-0001
Titre: Echipamente Hardware
Description: Server 2U, 2 x Intel Xeon Gold Gen 5, 96 GB DDR4, 2 x 960 GB SSD SATA 6G, 6 x 6 TB SATA HDD, Windows Server 2022 Standard 1 buc RACK 27U , cu ventilator 1 buc Aparat aer conditionat 12000 BTU 1 buc UPS 2U - Smart RM 3000VA 1 buc UPS 750VA 3 buc Switch 16/24 2 buc Switch 48 2 buc Router 8P Multi-WAN (2P) 1 buc RACK 6U 3 buc Access Point WiFi 6 6 buc Priza aplicata RJ45 2 porturi 60 buc Mufa RJ45 CAT6 10 buc/set 25 buc Cablu UTP CAT 6 305m/buc -albastru/galben 16 buc Manson mufa RJ45 100buc/set 2 buc CANAL DE CABLU 25×16 din PVC CU CAPAC , alb, 2ml/buc 200 buc CANAL DE CABLU 50×12 din PVC CU CAPAC SEMIROTUND (gri) pt pardosea, 2ml/buc 20 buc Patch cord UTP CAT 6, de 5m lungime/buc , culoare albastru sau negru 20 buc Patch cord UTP CAT 6, de 2m/buc , culoare albastru sau negru 40 buc Sistem AiO i7/i9, 27/31 inch, 32 GB DDR4, 1TB SSD + SO si suita Office + BitDefender/3ani 56 buc Laptop i7/i9, 17.3 inch, 32 GB DDR4, 1TB SSD + SO si suita Office + BitDefender/3ani 6 buc Tableta 10/12.4 Inch, 8G RAM, 128/256 GB 20 buc Imprimanta profesionala mono A3 14 buc Imprimanta profesionala color A3 2 buc
Identifiant interne: 1
Nomenclature principale (cpv): 32420000 Matériel de réseau
Nomenclature complémentaire (cpv): 30213100 Ordinateurs portables, 30213200 Ordinateur tablette, 30213300 Ordinateur de bureau
Lot: LOT-0002
Titre: Software laborator Toxicologie
Description: 2.1 Upgrade soft – OpenLab LC ChemStation 1 buc 2.2 Upgrade soft – GCMSD MassHunter 1 buc
Identifiant interne: 2
Lot: LOT-0003
Titre: Software laborator Genetica
Description: 3.1 - Upgrade soft – GeneMapper ID X v1.7 - 1 buc
Identifiant interne: 3
Lot: LOT-0004
Titre: Sistem integrat Digitalizare IML IASI
Description: 4 Sistem integrat (Hard + Soft) Digitalizare IML Iasi 1 buc, vezi caiet de sarcini anexa 4 compus din 4.1. Componenta hardware 4.1.1 Server minim 2 buc - cel putin 2 noduri server de tip lama, 4.1.2 Storage 1 buc 4.1.3 Networking cluster - 2 buc 4.1.4 VPN Tip 1 - 1 buc 4.1.5VPN tip 2 – 8 buc (aferente celor 8 puncte din subordine) 4.1.6 Virtualizare si Backup – 1 buc 4.1.7 Sursa UPS 6 KVA 4 U - 2 buc 4.2. Componenta software
Identifiant interne: 4
Nomenclature complémentaire (cpv): 31154000 Sources d'alimentation électrique ininterruptible, 32420000 Matériel de réseau, 48820000 Serveurs