2. Procédure
Procédure
Titre: ,,Zimowe utrzymanie dróg”
Description: Przedmiotem zamówienia jest usługa zimowego utrzymania pasów drogowych dróg powiatowych na terenie powiatu zgierskiego, polegająca na odśnieżaniu i usuwaniu śliskości zimowej. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również świadczenie usługi sprzątania dróg powiatowych z piasku po okresie zimowym obejmująca wykonanie prac związanych z jednorazowym pozimowym sprzątnięciem pasów drogowych na całej długości i szerokości, oczyszczeniu wszystkich nawierzchni drogowych ograniczonych krawężnikami, nawierzchni zatok, parkingów, oczyszczeniu wszystkich powierzchni ciągów chodnikowych, zebraniu piasku z korytek ściekowych i innych urządzeń odwodnieniowych, zebraniu zanieczyszczeń z pasów drogowych, wywiezieniu nieczystości na wysypisko. 17. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług, do równowartości 50% zamówienia podstawowego oddzielnie na każde zadanie. Zakres przewidywanych zamówień podobnych: kontynuacja zamówienia podstawowego w zakresie usług prowadzonych na terenie Powiatu Zgierskiego tożsamych z przedmiotem zamówienia. Warunki na jakich zostanie udzielone zamówienie: w przypadku utrzymujących się niekorzystnych warunków zimowych, Zamawiający podejmie decyzję o kontynuacji zamówienia, zabezpieczy środki finansowe w bieżącym roku budżetowym lub w przypadku, wykorzystania środków finansowych z umowy podstawowej i otrzymania środków finansowych w celu zachowania ciągłości zamówienia.
Identifiant interne: ZP.272.17.2026
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 90620000 Services de déneigement
Nomenclature complémentaire (cpv): 90610000 Services de voirie et services de balayage des rues, 90630000 Services de déverglaçage
5. Lot
Lot: LOT-0001
Titre: Zadanie 1: „Zimowe utrzymanie pasów drogowych dróg powiatowych na terenie miasta i gminy Aleksandrów Łódzki oraz gminy Parzęczew”
Description: 5. Szczegółowe wytyczne dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia zawarte zostały w: 1) Formularze cenowe dla każdego zadania oddzielnie - stanowiące załącznik do Formularza ofertowego; 2) Projekty umów – stanowiące załącznik nr 4A_zadanie nr 1 do SWZ; 3) Planie zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie 2026/2027 na terenie Powiatu Zgierskiego - stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ; 4) ST_ wymagania ogólne – stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ; 5) ST_ odśnieżanie drogi - stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ; 6) Opis przedmiotu zamówienia – stanowiące załącznik nr 8 do SWZ; 7) Zadanie nr 1 wykaz dróg, chodników -stanowiących załączniki nr 9 do SWZ; 6. W ramach dojazdu interwencyjnego, Zamawiający zastrzega sobie możliwość skierowania Wykonawcy, przesuwania sprzętu na inne odcinki dróg powiatowych na terenie powiatu zgierskiego, niż te, które przyporządkowane zostały do danej części zamówienia. 7. Zakres usług i szczegółową lokalizację pracy określi każdorazowo w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Zgierzu, dyżurujący koordynator z Wydziału Drogownictwa, po godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Zgierzu, koordynator wyznaczony przez Zarząd Powiatu Zgierskiego. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług, do równowartości 50% zamówienia podstawowego oddzielnie na każde zadanie. Zakres przewidywanych zamówień podobnych: kontynuacja zamówienia podstawowego w zakresie usług prowadzonych na terenie Powiatu Zgierskiego tożsamych z przedmiotem zamówienia. Warunki na jakich zostanie udzielone zamówienie: w przypadku utrzymujących się niekorzystnych warunków zimowych, Zamawiający podejmie decyzję o kontynuacji zamówienia, zabezpieczy środki finansowe w bieżącym roku budżetowym lub w przypadku, wykorzystania środków finansowych z umowy podstawowej i otrzymania środków finansowych w celu zachowania ciągłości zamówienia. Ze względów technicznych należy zapoznać się z dokumentami zamieszczonymi za pośrednictwem platformy zakupowej platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1321949
Nomenclature complémentaire (cpv): 90630000 Services de déverglaçage, 90610000 Services de voirie et services de balayage des rues
Lot: LOT-0002
Titre: Zadanie 2: „Zimowe utrzymanie pasów drogowych dróg powiatowych na terenie miasta i gminy Ozorków oraz miasta i gminy Zgierz”
Description: 5. Szczegółowe wytyczne dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia zawarte zostały w: 1) Formularze cenowe dla każdego zadania oddzielnie - stanowiące załącznik do Formularza ofertowego; 2) Projekty umów – stanowiące załącznik nr 4B_zadanie nr 2 do SWZ; 3) Planie zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie 2026/2027 na terenie Powiatu Zgierskiego - stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ; 4) ST_ wymagania ogólne – stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ; 5) ST_ odśnieżanie drogi - stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ; 6) Opis przedmiotu zamówienia – stanowiące załącznik nr 8 do SWZ; 7) Zadanie nr 2 wykaz dróg, chodników -stanowiących załączniki nr 10 do SWZ; 10) Oświadczenie dotyczące prawa opcji –stanowiący załącznik nr 14 do SWZ; 6. W ramach dojazdu interwencyjnego, Zamawiający zastrzega sobie możliwość skierowania Wykonawcy, przesuwania sprzętu na inne odcinki dróg powiatowych na terenie powiatu zgierskiego, niż te, które przyporządkowane zostały do danej części zamówienia. 7. Zakres usług i szczegółową lokalizację pracy określi każdorazowo w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Zgierzu, dyżurujący koordynator z Wydziału Drogownictwa, po godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Zgierzu, koordynator wyznaczony przez Zarząd Powiatu Zgierskiego. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług, do równowartości 50% zamówienia podstawowego oddzielnie na każde zadanie. Zakres przewidywanych zamówień podobnych: kontynuacja zamówienia podstawowego w zakresie usług prowadzonych na terenie Powiatu Zgierskiego tożsamych z przedmiotem zamówienia. Warunki na jakich zostanie udzielone zamówienie: w przypadku utrzymujących się niekorzystnych warunków zimowych, Zamawiający podejmie decyzję o kontynuacji zamówienia, zabezpieczy środki finansowe w bieżącym roku budżetowym lub w przypadku, wykorzystania środków finansowych z umowy podstawowej i otrzymania środków finansowych w celu zachowania ciągłości zamówienia. Ze względów technicznych należy zapoznać się z dokumentami zamieszczonymi za pośrednictwem platformy zakupowej platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1321949
Options:
Description des options: • Zamawiający dopuszcza możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku nie zawarcia porozumienia z jednostką samorządu terytorialnego w przedmiocie powierzenia bieżącego lub/i zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie danej jednostki. • Zamawiający w zakresie prawa opcji przewiduje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia poprzez zobowiązanie Wykonawcy do świadczenia usług polegających na zimowym utrzymaniu dróg powiatowych zlokalizowanych na terenie danej jednostki. • Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może ale nie musi skorzystać. • Uruchomienie prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy. Uruchomienie prawa opcji poprzez rozszerzenie/zwiększenia zakresu zamówienia wymaga złożenia przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji. W przypadku skorzystania z prawa opcji, Wykonawca zobowiązuje się do jej wykonania. • W przypadku uruchomienia prawa opcji, wynagrodzenie wykonawcy z tytułu realizacji zamówienia objętego opcją będzie obliczone na podstawie cen jednostkowych wskazanych w formularzu wyceny dla danego zadania. • Zamówienie na usługi w zakresie zadania nr 2, nr 3, przewiduje prawo opcji, co oznacza, że przy ustaleniu wartości zamówienia uwzględniono największy możliwy zakres zamówienia, z uwzględnieniem opcji. • Zamawiający w zakresie prawa opcji przewiduje zwiększenie kwoty planowanej do przeznaczenia na realizację usługi w ramach zadania: Zadania nr 2: „Zimowe utrzymanie pasów drogowych dróg powiatowych na terenie miasta i gminy Ozorków oraz miasta i gminy Zgierz (prawo opcji: miasto Ozorków) o kwotę 235 668,04 zł brutto.
Lot: LOT-0003
Titre: Zadanie 3: „Zimowe utrzymanie pasów drogowych dróg powiatowych na terenie miasta i gminy Stryków oraz miasta i gminy Głowno”
Description: 5. Szczegółowe wytyczne dotyczące wykonania przedmiotu zamówienia zawarte zostały w: 1) Formularze cenowe dla każdego zadania oddzielnie - stanowiące załącznik do Formularza ofertowego; 2) Projekty umów – stanowiące załącznik nr 4B_zadanie nr 2 do SWZ; 3) Planie zimowego utrzymania dróg powiatowych w sezonie 2026/2027 na terenie Powiatu Zgierskiego - stanowiącym załącznik nr 5 do SWZ; 4) ST_ wymagania ogólne – stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ; 5) ST_ odśnieżanie drogi - stanowiącym załącznik nr 7 do SWZ; 6) Opis przedmiotu zamówienia – stanowiące załącznik nr 8 do SWZ; 9) Zadanie nr 3 wykaz dróg, chodników -stanowiący załącznik nr 11 do SWZ; 10) Oświadczenie dotyczące prawa opcji –stanowiący załącznik nr 14 do SWZ; 6. W ramach dojazdu interwencyjnego, Zamawiający zastrzega sobie możliwość skierowania Wykonawcy, przesuwania sprzętu na inne odcinki dróg powiatowych na terenie powiatu zgierskiego, niż te, które przyporządkowane zostały do danej części zamówienia. 7. Zakres usług i szczegółową lokalizację pracy określi każdorazowo w godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Zgierzu, dyżurujący koordynator z Wydziału Drogownictwa, po godzinach pracy Starostwa Powiatowego w Zgierzu, koordynator wyznaczony przez Zarząd Powiatu Zgierskiego. Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 Ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych usług, do równowartości 50% zamówienia podstawowego oddzielnie na każde zadanie. Zakres przewidywanych zamówień podobnych: kontynuacja zamówienia podstawowego w zakresie usług prowadzonych na terenie Powiatu Zgierskiego tożsamych z przedmiotem zamówienia. Warunki na jakich zostanie udzielone zamówienie: w przypadku utrzymujących się niekorzystnych warunków zimowych, Zamawiający podejmie decyzję o kontynuacji zamówienia, zabezpieczy środki finansowe w bieżącym roku budżetowym lub w przypadku, wykorzystania środków finansowych z umowy podstawowej i otrzymania środków finansowych w celu zachowania ciągłości zamówienia. Ze względów technicznych należy zapoznać się z dokumentami zamieszczonymi za pośrednictwem platformy zakupowej platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1321949
Description des options: • Zamawiający dopuszcza możliwość skorzystania z prawa opcji w przypadku nie zawarcia porozumienia z jednostką samorządu terytorialnego w przedmiocie powierzenia bieżącego lub/i zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie danej jednostki. • Zamawiający w zakresie prawa opcji przewiduje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia poprzez zobowiązanie Wykonawcy do świadczenia usług polegających na zimowym utrzymaniu dróg powiatowych zlokalizowanych na terenie danej jednostki. • Prawo opcji stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może ale nie musi skorzystać. • Uruchomienie prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy. Uruchomienie prawa opcji poprzez rozszerzenie/zwiększenia zakresu zamówienia wymaga złożenia przez Zamawiającego pisemnego oświadczenia woli w przedmiocie skorzystania z prawa opcji. W przypadku skorzystania z prawa opcji, Wykonawca zobowiązuje się do jej wykonania. • W przypadku uruchomienia prawa opcji, wynagrodzenie wykonawcy z tytułu realizacji zamówienia objętego opcją będzie obliczone na podstawie cen jednostkowych wskazanych w formularzu wyceny dla danego zadania. • Zamówienie na usługi w zakresie zadania nr 2, nr 3, przewiduje prawo opcji, co oznacza, że przy ustaleniu wartości zamówienia uwzględniono największy możliwy zakres zamówienia, z uwzględnieniem opcji. • Zamawiający w zakresie prawa opcji przewiduje zwiększenie kwoty planowanej do przeznaczenia na realizację usługi w ramach zadania: Zadania nr 3: „Zimowe utrzymanie pasów dróg powiatowych na terenie miasta i gminy Stryków oraz miasta i gminy Głowno (prawo opcji: miasto Głowno) o kwotę 216 934,36 zł brutto
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: ,,Zimowe utrzymanie dróg”
Aitheantóir inmheánach: ZP.272.17.2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 90620000 Snow-clearing services
Aicmiú breise (cpv): 90610000 Street-cleaning and sweeping services, 90630000 Ice-clearing services
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aicmiú breise (cpv): 90630000 Ice-clearing services, 90610000 Street-cleaning and sweeping services
Luchtóg: LOT-0002
Roghanna:
Luchtóg: LOT-0003
403743-2026 - Verseny
Lengyelország – Hólapátolási szolgáltatások – ,,Zimowe utrzymanie dróg”
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Cím,,Zimowe utrzymanie dróg”
Belső azonosítóZP.272.17.2026
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 90620000 Hólapátolási szolgáltatások
További osztályozás (cpv): 90610000 Utcatisztítási és -seprési szolgáltatások, 90630000 Jégmentesítési szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0001
További osztályozás (cpv): 90630000 Jégmentesítési szolgáltatások, 90610000 Utcatisztítási és -seprési szolgáltatások
RészLOT-0002
Opciók
RészLOT-0003
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: ,,Zimowe utrzymanie dróg”
Vidaus identifikatorius: ZP.272.17.2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 90620000 Sniego valymo paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 90610000 Gatvių valymo ir šlavimo paslaugos, 90630000 Ledo valymo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 90630000 Ledo valymo paslaugos, 90610000 Gatvių valymo ir šlavimo paslaugos
Pirkimo dalis: LOT-0002
Pasirinkimo galimybės:
Pirkimo dalis: LOT-0003
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: ,,Zimowe utrzymanie dróg”
Identifikatur intern: ZP.272.17.2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90620000 Servizzi tat-tindif tal-borra
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 90610000 Servizzi ta' tindif u knis tat-toroq, 90630000 Servizzi tat-tindif tas-silġ
5. Lott
Lott: LOT-0001
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 90630000 Servizzi tat-tindif tas-silġ, 90610000 Servizzi ta' tindif u knis tat-toroq
Lott: LOT-0002
Għażliet:
Lott: LOT-0003
2. Procedure
Procedure
Titel: ,,Zimowe utrzymanie dróg”
Interne identificatiecode: ZP.272.17.2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 90620000 Sneeuwruimingsdiensten
Aanvullende classificatie (cpv): 90610000 Straatreinigings- en veegdiensten, 90630000 IJsbestrijdingsdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Aanvullende classificatie (cpv): 90630000 IJsbestrijdingsdiensten, 90610000 Straatreinigings- en veegdiensten
Perceel: LOT-0002
Opties:
Perceel: LOT-0003
403743-2026 - Súťaž
Poľsko – Odpratávanie snehu – ,,Zimowe utrzymanie dróg”
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Služby
2. Postup
Postup
Názov,,Zimowe utrzymanie dróg”
Interný identifikátorZP.272.17.2026
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Účel
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 90620000 Odpratávanie snehu
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 90610000 Služby na čistenie a zametanie ulíc, 90630000 Odpratávanie ľadu
5. Časť
ČasťLOT-0001
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 90630000 Odpratávanie ľadu, 90610000 Služby na čistenie a zametanie ulíc
ČasťLOT-0002
Možnosti
ČasťLOT-0003
2. Postopek
Postopek
Naslov: ,,Zimowe utrzymanie dróg”
Notranji identifikator: ZP.272.17.2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 90620000 Storitve odstranjevanja snega
Dodatna klasifikacija (cpv): 90610000 Storitve čiščenja in pometanja cest, 90630000 Storitve odstranjevanja ledu
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Dodatna klasifikacija (cpv): 90630000 Storitve odstranjevanja ledu, 90610000 Storitve čiščenja in pometanja cest
Sklop: LOT-0002
Možnosti:
Sklop: LOT-0003