404096-2026 - Mise en concurrence
Pologne – Travaux de construction – Budowa nowego „Łódzkiego Centrum Neuropsychiatrii"
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire - Avis de changement
Travaux
2. Procédure
Procédure
TitreBudowa nowego „Łódzkiego Centrum Neuropsychiatrii"
DescriptionI.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie Dokumentacji Projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego oraz zrealizowanie na podst. opracowanej dokumentacji robót budowlanych, dla projektu Budowa nowego Łódzkiego Centrum Neuropsychiatrii. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają Program Funkcjonalno-Użytkowy(PFU) (zał_1 doSWZ), projektowane postanowienia umowy(PPU) (zał_2 doSWZ), Wymagania BIM ujęte w zał_1 do SWZ, pozostałe załączniki do SWZ wskazane jako opisujące przedmiot zamówienia. Kategoria obiektu budowlanego – budynku ŁCN - kategoria XI. Kubatura 150000m3 brutto, powierzchnia 23125+5500m2. Powierzchnia terenu inwestycji-działki nr 51/98,51/105,obręb B-37-4,0582ha. II.GWARANCJA:1.Podstawowy, minimalny wymagany okres gwarancji jakości na cały przedmiot zamówienia, obejmujący roboty budowlane, dostawy, zamontowane urządzenia, wyposażenie oraz dokumentację projektową w zakresie wad tej dokumentacji ujawnionych w okresie gwarancji, wynosi 60 m-cy, licząc od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego całego przedmiotu zamówienia, z zastrzeżeniem postanowień PPU. Wydłużenie okresu gwarancji ponad okres minimalny określony w pkt 1, w odniesieniu do elementów wskazanych poniżej, stanowi kryterium oceny ofert określone w pkt IX SWZ. Wydłużony okres gwarancji może zostać zaoferowany dla następujących elementów przedmiotu zamówienia: a)w zakresie stolarki i ślusarki wraz ze wszystkimi elementami systemu ich osadzenia, docieplenia, uszczelnienia i wykończenia, obejmującej okna, okna dachowe i przeszklenia; b)w zakresie stolarki i ślusarki wraz ze wszystkimi elementami systemu ich osadzenia, docieplenia, uszczelnienia i wykończenia, obejmującej drzwi i witryny; c)w zakresie zainstalowanych central wentylacyjnych; d)w zakresie szczelności (tj. zabezpieczenia przed wpływem wód opadowych) pokrycia dachu budynku; e)w zakresie zainstalowanego węzła cieplnego; f)w zakresie zainstalowanych systemów klimatyzacji; g)w zakresie zainstalowanych systemów SSP i w zakresie zainstalowanych systemów DSO; h)w zakresie zainstalowanych systemów OZE i)w zakresie zainstalowanej Stacji Uzdatnia Wody; j)w zakresie zainstalowanych urządzeń wchodzących kompleksowo w skład wyposażenia serwerowni (w tym na stałe urządzenia gaśnicze). III.RÓWNOWAŻNOŚĆ: Wobec wszelkich wskazanych i wymaganych w SWZ norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych oraz certyfikatów, Zam-cy dopuszcza rozwiązania równoważne.Podane przez Zam-go nazwy, znaki towarowe, patenty, pochodzenie, źródła, szczegółowe procesy lub technologie, kt.charakteryzują produkty lub usł.dostarczane przez konkretnego wyk-ę, mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu oraz min.wymagań techn.,funkcjonalnych, użytkowych, jakościowych i eksploatacyjnych. Zam-y dopuszcza składanie ofert równoważnych. Za „produkt równoważny” Zam-y będzie uznawał produkt, rozwiązanie, materiał, urządzenie, system lub technologię, o parametrach nie gorszych nie tylko technicznie, lecz także pod względem funkcjonalnym, użytkowym, jakościowym i eksploatacyjnym niż wskazane w OPZ. Zam-y zastrzega, że wszędzie tam, gdzie w treści dokumentacji, o kt.mowa w pkt IV.1a–1c SWZ, stanowiącej OPZ, zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła, szczegółowe procesy lub technologie, kt.charakteryzują produkty lub usł.dostarczane przez konkretnego Wyk-ę, normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych, Zam-y dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie, normy, specyfikacje itp. równoważne do przedstawionych w OPZ. Dopuszcza się zatem zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach nie gorszych niż wskazane przez Zam-go. Parametry wskazanego standardu określają min.warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. Wskazane znaki towarowe, patenty, marki lub nazwy producenta czy źródła, szczególne procesy, normy, europejskie oceny techn, aprobaty, specyfikacje techn i systemy referencji techn wskazujące na pochodzenie, określają jedynie klasę produktów, metod, materiałów, urządzeń, systemów, technologii, norm, europejskich ocen techn, aprobat, specyfikacji techn i systemów referencji techn. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach techn, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom, normom, europejskim ocenom techn, aprobatom, specyfikacjom techn i systemom referencji techn opisanym w SWZ. Za rozwiązanie równoważne uznane zostanie wyłącznie takie rozwiązanie, które zapewnia osiągnięcie wszystkich celów, funkcji i właściwości wymaganych przez Zam-go oraz spełnia minimalne wymagania określone w dokumentach zamówienia, w tym w szczególności w zakresie parametrów techn, jakościowych, funkcjonalnych, użytkowych, eksploatacyjnych, trwałościowych, bezpieczeństwa oraz kompatybilności z istniejącą infrastrukturą Zamawiającego, jeżeli taka kompatybilność została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać w treści oferty, że oferowane przez niego dostawy, usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W celu wykazania równoważności Wykonawca przedłoży wraz z ofertą lub na wezwanie Zamawiającego, jeżeli przepisy Pzp lub postanowienia SWZ tak stanowią, w szczególności: opisy techniczne, karty katalogowe, deklaracje właściwości użytkowych, certyfikaty, aprobaty, wyniki badań, atesty, zestawienia porównawcze lub inne dokumenty potwierdzające, że oferowane rozwiązania spełniają wymagania Zam-go. Zam-y określa szczegółowe warunki równoważności w zał_12 do SWZ
Identifiant interne2/ZP/PN/2026
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéTravaux
Nomenclature principale (cpv): 45000000 Travaux de construction
Nomenclature complémentaire (cpv): 71000000 Services d'architecture, services de construction, services d'ingénierie et services d'inspection, 45110000 Travaux de démolition de bâtiments et travaux de terrassement, 45210000 Travaux de construction de bâtiments, 45220000 Ouvrages d'art et de génie civil, 45230000 Travaux de construction de pipelines, de lignes de communication et d'énergie, d'autoroutes, de routes, d'aérodromes et de voies ferrées; travaux de nivelage, 45260000 Travaux de couverture et travaux d'autres corps de métier spécialisés, 45262700 Travaux de transformation de bâtiments, 45262800 Travaux d'extension de bâtiments, 45300000 Travaux d'équipement du bâtiment, 45310000 Travaux d'équipement électrique, 45320000 Travaux d'isolation, 45330000 Travaux de plomberie, 45400000 Travaux de parachèvement de bâtiment, 45500000 Location de machines et de matériel de construction et de génie civil avec opérateur, 71500000 Services relatifs à la construction, 71600000 Services d'essais techniques, services d'analyses et services de conseil, 71700000 Services de surveillance et de contrôle
5. Lot
LotLOT-0002
TitreBudowa nowego „Łódzkiego Centrum Neuropsychiatrii”
DescriptionPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie Dokumentacji Projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego oraz zrealizowanie na podst. opracowanej dokumentacji robót budowlanych, dla projektu Budowa nowego Łódzkiego Centrum Neuropsychiatrii. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają Program Funkcjonalno­Użytkowy(PFU) (zał_1 doSWZ), projektowane postanowienia umowy(PPU) (zał_2 doSWZ), Wymagania BIM ujęte w zał_1 do SWZ, pozostałe załączniki do SWZ wskazane jako opisujące przedmiot zamówienia. Kategoria obiektu budowlanego – budynku ŁCN ­ kategoria XI. Kubatura 150000m3 brutto, powierzchnia 23125+5500m2. Powierzchnia terenu inwestycji­działki nr 51/98,51/105,obręb B­37­4,0582ha.
Options
Description des optionsPRAWO OPCJI: Zamawiający, na podstawie art. 441 ustawy Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie wskazanym poniżej. Prawo opcji obejmuje cztery odrębne, niezależne od siebie zakresy świadczeń (Zakres A, Zakres B, Zakres C oraz Zakres D), z których każdy może zostać uruchomiony samodzielnie, w całości albo w części, na zasadach określonych w niniejszym postanowieniu. 1)Prawo opcji - Zakres A – zapewnienie lokali zastępczych; 2)Prawo opcji - Zakres B – zaprojektowanie i wykonanie kondygnacji podziemnych umożliwiających zorganizowanie miejsc doraźnego schronienia (MDS); 3)Prawo opcji - Zakres C – zaprojektowanie i wykonanie rozwiązań proekologicznych oraz instalacji odnawialnych źródeł energii (OZE); 4)Prawo opcji - Zakres D – zaprojektowanie, wykonanie, dostawa i montaż zakresu robót, dostaw i wyposażenia objętego współfinansowaniem ze środków programu Fundusze Europejskie dla Łódzkiego 2021–2027 (FELD), dotyczący modułu/segmentu Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych. Szczegółowy opis zakresów objętych prawem opcji został określony w dokumentach zamówienia. Brak uruchomienia któregokolwiek z praw opcji nie stanowi podstawy do dochodzenia przez Wykonawcę jakichkolwiek roszczeń wobec Zamawiającego, w szczególności roszczeń odszkodowawczych, o zapłatę wynagrodzenia, o zwrot kosztów ani z tytułu utraconych korzyści.
404096-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras - Fógra maidir le hathrú
Oibreacha
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach2/ZP/PN/2026
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaOibreacha
Príomhaicmiú (cpv): 45000000 Construction work
Aicmiú breise (cpv): 71000000 Architectural, construction, engineering and inspection services, 45110000 Building demolition and wrecking work and earthmoving work, 45210000 Building construction work, 45220000 Engineering works and construction works, 45230000 Construction work for pipelines, communication and power lines, for highways, roads, airfields and railways; flatwork, 45260000 Roof works and other special trade construction works, 45262700 Building alteration work, 45262800 Building extension work, 45300000 Building installation work, 45310000 Electrical installation work, 45320000 Insulation work, 45330000 Plumbing and sanitary works, 45400000 Building completion work, 45500000 Hire of construction and civil engineering machinery and equipment with operator, 71500000 Construction-related services, 71600000 Technical testing, analysis and consultancy services, 71700000 Monitoring and control services
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0002
Roghanna
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 2/ZP/PN/2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Darbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45000000 Statybos darbai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 71000000 Architektūros, statybų, inžinerijos ir inspektavimo paslaugos, 45110000 Pastatų griovimo ir ardymo bei žemės perstūmos darbai, 45210000 Pastatų statybos darbai, 45220000 Inžinerijos ir statybos darbai, 45230000 Vamzdynų, ryšių ir elektros energijos tiekimo linijų, greitkelių, kelių, aerodromų ir geležinkelių statybos darbai; paviršių lyginimo darbai, 45260000 Stogų dengimas ir kiti specialieji profesiniai statybos darbai, 45262700 Pastato pertvarkymo darbai, 45262800 Pastato išplėtimo darbas, 45300000 Pastatų įrengimo darbai, 45310000 Elektros instaliacijos montavimo darbai, 45320000 Izoliacijos darbai, 45330000 Vandentiekio ir sanitarinių įrenginių įrengimo darbai, 45400000 Pastato užbaigimo darbai, 45500000 Statybos ir civilinės inžinerijos mašinų ir įrenginių su operatoriais nuoma, 71500000 Su statyba susijusios paslaugos, 71600000 Techninio tikrinimo, analizės ir konsultavimo paslaugos, 71700000 Stebėsenos ir kontrolės paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0002
Aprašymas: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie Dokumentacji Projektowej wraz z pełnieniem nadzoru autorskiego oraz zrealizowanie na podst. opracowanej dokumentacji robót budowlanych, dla projektu Budowa nowego Łódzkiego Centrum Neuropsychiatrii. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań Zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają Program FunkcjonalnoUżytkowy(PFU) (zał_1 doSWZ), projektowane postanowienia umowy(PPU) (zał_2 doSWZ), Wymagania BIM ujęte w zał_1 do SWZ, pozostałe załączniki do SWZ wskazane jako opisujące przedmiot zamówienia. Kategoria obiektu budowlanego – budynku ŁCN kategoria XI. Kubatura 150000m3 brutto, powierzchnia 23125+5500m2. Powierzchnia terenu inwestycjidziałki nr 51/98,51/105,obręb B374,0582ha.
Pasirinkimo galimybės:
Iekšējais identifikators: 2/ZP/PN/2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Būvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45000000 Celtniecības darbi
Papildu klasifikācija (cpv): 71000000 Arhitektūras, būvniecības, inženiertehniskie un pārbaudes pakalpojumi, 45110000 Ēku demontāžas un nojaukšanas darbi un zemes pārvietošanas darbi, 45210000 Ēku celtniecības darbi, 45220000 Inženiertehniskie un celtniecības darbi, 45230000 Cauruļvadu, komunikāciju un elektropadeves līniju, lielceļu, ceļu, lidlauku un dzelzceļa līniju būvdarbi; lēzenas konstrukcijas, 45260000 Jumtu klāšanas darbi un citi amatspecifiski celtniecības darbi, 45262700 Ēku rekonstrukcija, 45262800 Ēku paplašināšana, 45300000 Ēku instalācijas darbi, 45310000 Elektrības vadu instalācijas darbi, 45320000 Izolācijas darbi, 45330000 Sanitārtehnikas darbi, 45400000 Ēku celtniecības pabeigšanas darbi, 45500000 Būvniecības un inženiertehniskās būvniecības iekārtu un aprīkojuma noma, ieskaitot apkalpojošo personālu, 71500000 Ar celtniecību saistītie pakalpojumi, 71600000 Tehniskās testēšanas, analīzes un konsultāciju pakalpojumi, 71700000 Uzraudzības un kontroles pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0002
Iespējas:
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 2/ZP/PN/2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Xogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45000000 Xogħol tal-kostruzzjoni
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 71000000 Servizzi ta' perizja, kostruzzjoni, inġinerija u spezzjoni, 45110000 Demolezzjoni ta’ bini u xogħol tat-tfarrik u xogħol tat-tneħija tal-materjal imfarrak, 45210000 Xogħol tal-kostruzzjoni tal-bini, 45220000 Xogħlijiet ta’ l-inġinerija u xogħolijiet tal-kostruzzjoni, 45230000 Xogħol tal-kostruzzjoni għal-linji tal-pajpijiet, linji tal-komunikazzjoni u ta’ l-enerġija, għall-toroq ewlenija, toroq, ajruporti, ferroviji, xogħol fiċ-ċatt, 45260000 Xogħlijiet tas-suqfa u xogħlijiet oħrajn speċjali tas-sena tal-kostruzzjoni, 45262700 Xogħol ta’ aterazzjonijiet fil-bini, 45262800 Xogħol ta’ estenzjoni fil-bini, 45300000 Xogħol ta’ l-istallazzjoni fil-bini, 45310000 Xogħol ta’ l-istallazzjoni ta’ l-elettriku, 45320000 Xogħol ta’ l-insulazzjoni, 45330000 Xogħlijiet tal-kanen u katusi sanitarji, 45400000 Xogħol tat-tkomplija ta’ bini, 45500000 Kiri tal-makkinarju u l-apparat flimkien ma l-operatur għall-kostruzzjoni u l-inġinerija ċivili, 71500000 Servizzi relatati mal-kostruzzjoni, 71600000 Servizzi ta' ttestjar, analiżi u konsulenza teknika, 71700000 Servizi ta' monitoraġġ u kontroll
5. Lott
Lott: LOT-0002
Għażliet:
404096-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard - Anunț de schimbare
Lucrări
2. Procedură
Procedură
Identificator intern2/ZP/PN/2026
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiLucrări
Clasificarea principală (cpv): 45000000 Lucrări de construcţii
Clasificare suplimentară (cpv): 71000000 Servicii de arhitectură, de construcţii, de inginerie şi de inspecţie, 45110000 Lucrări de demolare de clădiri şi de terasament, 45210000 Lucrări de construcţii de clădiri, 45220000 Lucrări de inginerie şi de construcţii, 45230000 Lucrări de construcţii de conducte, de linii de comunicaţii şi electrice, de autostrăzi, de şosele, de aerodromuri şi de căi ferate; lucrări de nivelare, 45260000 Lucrări de acoperire şi alte lucrări speciale de construcţii, 45262700 Lucrări de modificare a clădirilor, 45262800 Lucrări de extindere a clădirilor, 45300000 Lucrări de instalaţii pentru clădiri, 45310000 Lucrări de instalaţii electrice, 45320000 Lucrări de izolare, 45330000 Lucrări de instalaţii de apă, 45400000 Lucrări de finisare a construcţiilor, 45500000 Închiriere de utilaje şi de echipament de construcţii şi de lucrări publice cu operator, 71500000 Servicii privind construcţiile, 71600000 Servicii de testare, analiză şi consultanţă tehnică, 71700000 Servicii de monitorizare şi de control
Opțiuni
404096-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim - Oznámenie o zmene
Práce
2. Postup
Postup
Interný identifikátor2/ZP/PN/2026
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Účel
Druh zmluvyPráce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45000000 Stavebné práce
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 71000000 Architektonické, stavebné, inžinierske a inšpekčné služby, 45110000 Búranie budov a demolačné práce a zemné práce, 45210000 Stavebné práce na stavbe budov, 45220000 Inžinierske práce a stavebné práce, 45230000 Stavebné práce na stavbe diaľkových potrubných vedení, komunikačných a energetických vedení, na diaľnicach, cestách, letiskách a železniciach; práce na stavbe plôch, 45260000 Zastrešovacie práce a iné špeciálne remeselné stavebné práce, 45262700 Práce na zmene (úprave) budov, 45262800 Práce na dostavbe budov, 45300000 Stavebno-inštalačné práce, 45310000 Elektroinštalačné práce, 45320000 Izolačné práce, 45330000 Kanalizačné a sanitárne práce, 45400000 Kompletizačné (dokončovacie) práce, 45500000 Prenájom stavebných strojov a zariadení a strojov a zariadení stavebného inžinierstva s obsluhou, 71500000 Služby týkajúce sa výstavby, 71600000 Služby v oblasti technického skúšania, technickej analýzy a technického poradenstva, 71700000 Monitorovacie a kontrolné skúšky
5. Časť
ČasťLOT-0002
Možnosti
404096-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev - Obvestilo o spremembi obvestila
Gradnje
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator2/ZP/PN/2026
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaGradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45000000 Gradbena dela
Dodatna klasifikacija (cpv): 71000000 Arhitekturne, gradbeniške, inženirske in inšpekcijske storitve, 45110000 Rušenje objektov ter splošna rušitvena in zemeljska dela, 45210000 Gradbena dela na stavbah, 45220000 Dela na inženirskih in visokih gradnjah, 45230000 Gradbena dela na cevovodih, komunikacijskih in električnih vodih, na daljinskih cestah, cestah, letališčih in železnicah; planiranje, 45260000 Krovska dela in druga gradbena dela specialnih strok, 45262700 Adaptacija stavb, 45262800 Dozidava stavb, 45300000 Inštalacijska dela pri gradnjah, 45310000 Elektroinštalacijska dela, 45320000 Izolacijska dela, 45330000 Vodovodna, plinska in sanitarna inštalacijska dela, 45400000 Zaključna gradbena dela, 45500000 Dajanje strojev in opreme za visoko in nizko gradnjo v najem, skupaj z upravljavci, 71500000 Storitve, povezane z gradbeništvom, 71600000 Storitve tehničnega testiranja, analize in svetovanja, 71700000 Storitve spremljanja in nadzora
5. Sklop
SklopLOT-0002
404096-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare2/ZP/PN/2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 45110000 Rivning av byggnader och schaktning, 45210000 Byggnadsanläggning, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45320000 Isoleringsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster, 71700000 Övervakning och kontroll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0002
Optioner