403007-2026 - Iomaíocht
An Pholainn – Roadworks – „Rozbudowa węzła komunikacyjnego wraz z drogami dojazdowymi w rejonie Owintaru – etap I wraz z przebudową ul. Narutowicza” w ramach zadania inwestycyjnego „Rozbudowa węzła komunikacyjnego wraz z drogami dojazdowymi w rejonie Owintaru – etap I”.
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras - Fógra maidir le hathrú
Oibreacha
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal„Rozbudowa węzła komunikacyjnego wraz z drogami dojazdowymi w rejonie Owintaru – etap I wraz z przebudową ul. Narutowicza” w ramach zadania inwestycyjnego „Rozbudowa węzła komunikacyjnego wraz z drogami dojazdowymi w rejonie Owintaru – etap I”.
Cur síos1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Rozbudowa węzła komunikacyjnego wraz z drogami dojazdowymi w rejonie Owintaru –etap I wraz z przebudową ul. Narutowicza” w ramach zadania inwestycyjnego „Rozbudowa węzła komunikacyjnego wraz z drogami dojazdowymi w rejonie Owintaru – etap I”. 2. Na przedmiot zamówienia określony w ust. 1 składa się wykonanie rozbudowy węzła komunikacyjnego wraz z drogami dojazdowymi w rejonie Owintaru w następujących zakresach: 2.1. zakres inwestycji ZDiK, który obejmuje: 1) wykonanie robót przygotowawczych i rozbiórkowych nawierzchni wraz z podbudową, w tym z kostki granitowej, 2) przebudowę ronda na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Sikorskiego, Narutowicza na rondo turbinowe, czterowlotowe, 3) rozbudowę drogi powiatowej 1356K, klasy Z, ul. Krakowska, 4) przebudowę i rozbudowę drogi powiatowej 1356K, klasy Z, ul. Narutowicza, 5) rozbudowę drogi powiatowej 1373K, klasy Z, ul. Sikorskiego, 6) rozbudowę drogi gminnej 200877K, klasy L, ul. Krakowska, 7) budowę przejścia podziemnego pod ul. Sikorskiego, 8) rozbiórkę budynków, 9) rozbiórkę instalacji oświetlenia ulicznego własności Tauron Nowe Technologie S.A., 10) przebudowę i budowę instalacji oświetlenia ulicznego własności Tauron Nowe Technologie S.A., 11) budowę instalacji oświetlenia ulicznego własność Gminy Miasta Tarnowa, 12) przebudowę/rozbudowę/rozbiórkę/budowę/zabezpieczenie sieci elektroenergetycznej, 13) budowę kanalizacji deszczowej, 14) przebudowę/rozbudowę/rozbiórkę/budowę/zabezpieczenie sieci gazowej wraz z przyłączami i niezbędnym wyposażeniem, 15) przebudowę/rozbudowę/rozbiórkę/budowę/zabezpieczenie kanalizacji ogólnospławnej i sanitarnej, 16) przebudowę/rozbudowę/rozbiórkę/budowę/zabezpieczenie sieci telekomunikacyjnej, 17) przebudowę/rozbudowę/rozbiórkę/budowę/zabezpieczenie kanału technologicznego, 18) likwidację kanalizacji dn 600 w ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Kościuszki w kierunku ul. Mościckiego poprzez wypełnienie spienionym betonem, 19) wycinkę drzew, mechaniczne karczowanie pni, cięcie korekcyjne korony drzew w terminach określonych w obowiązujących przepisach i decyzji ZRID, w szczególności z uwzględnieniem konieczności wykonania wycinki drzew poza okresem lęgowym ptaków. W przypadku wycinki drzew dziuplastych o średnicy powyżej 30 cm, Wykonawca zapewni wykonanie przez specjalistę entomologa oceny pod kątem zasiedlenia ich przez pachnicę dębową. W przypadku konieczności wycinki drzew w trakcie sezonu lęgowego ptaków, Wykonawca zapewni nadzór przyrodniczy oraz nadzór ornitologiczny, 20) wykonanie nasadzeń drzew i krzewów, 21) zabezpieczenie drzew i krzewów w sposób gwarantujący ich skuteczną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, 22) opracowanie projektu oraz wprowadzenie czasowej organizacji ruchu drogowego wraz z zabezpieczeniem i oznakowaniem terenu oraz jej aktualizację w trakcie realizacji budowy w zależności od bieżących potrzeb. Zamawiający informuje, że inwestycję należy wykonywać etapowo/odcinkowo, biorąc pod uwagę poniższe wytyczne w kwestii czasowej organizacji ruchu: a) nie dopuszcza się całkowitego wyłączenia z ruchu skrzyżowania ulic Krakowska – Narutowicza – Sikorskiego, b) ruch na ciągu Krakowska – Narutowicza powinien być prowadzony w sposób ciągły (2 pasy ruchu) przez cały okres trwania budowy, c) dopuszcza się ograniczenia w ruchu na ulicy Krakowskiej na odcinku powyżej ulicy Sikorskiego (wlot wschodni skrzyżowania), pod warunkiem zapewnienia dróg alternatywnych, d) dopuszcza się całkowite wyłączenie ulicy Sikorskiego z ruchu, pod warunkiem wyznaczenia spójnych i logicznych tras alternatywnych, e) dopuszcza się zmiany kierunków ruchu na ulicach jednokierunkowych zlokalizowanych w obszarze bezpośredniego oddziaływania placu budowy, pod warunkiem logicznego i spójnego prowadzenia ruchu względem pozostałych rozwiązań, f) w trakcie trwania robót należy zachować ciągłość przejazdu komunikacji zbiorowej; w przypadku wyłączenia ulic z ruchu projekt powinien przewidywać wyznaczenie tras objazdowych dla poszczególnych linii autobusowych, w tym utrzymanie ciągłego funkcjonowania węzła „Krakowska Planty” w trakcie trwania robót. Projekt organizacji ruchu na czas robót powinien także przewidywać m.in. wyznaczenie wymaganych objazdów, czy przystanków zastępczych komunikacji zbiorowej w związku z ograniczeniami ruchu w rejonie placu budowy, g) Wykonawca robót w swojej ofercie powinien uwzględnić koszty związane z opracowaniem projektu czasowej organizacji ruchu, jej wdrożenia i utrzymania, mając na uwadze wyznaczone objazdy, h) projekt powinien zapewnić spełnienie warunków, o których mowa w § 7 pkt 8 i § 8 ust. 3 umowy, i) w każdym z przyjętych przez Wykonawcę etapów Zamawiający narzuca obowiązek zachowania ciągłości ruchu pieszego, j) z uwagi na lokalizację zadania w centrum miasta nie dopuszcza się kierowania ruchem za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej, 23) wprowadzenie stałej organizacji ruchu, 24) w przypadku demontażu oświetlenia ulicznego wykonanie oświetlenia placu budowy zapewniającego bezpieczeństwo użytkowników ruchu, w tym doświetlenie przejść dla pieszych, 25) monitoring terenu budowy z zapewnieniem dostępu on-line dla Zamawiającego, 26) wykonanie robót wykończeniowych i porządkowych, 2.2. zakres inwestycji TW, który obejmuje: - przebudowę/rozbudowę/rozbiórkę/budowę/zabezpieczenie sieci wodociągowej wraz z przyłączami i niezbędnym wyposażeniem. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się z w załączniku nr 1 i 2 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 3 do SWZ. 4. Niniejsze zamówienie współfinansowane jest z Funduszy Europejskich dla Małopolski na lata 2021 – 2027. 5. Gmina Miasta Tarnowa – Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie przeprowadza postępowanie wspólnie z Tarnowskimi Wodociągami Spółka z o.o., zgodnie z art. 38 ust. 1 i 2 Pzp, w imieniu i na rzecz których działa na podstawie udzielonego upoważnienia z dnia 10.04.2026 r.
Aitheantóir inmheánachZDiK.DZ.271.34.2026
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Príomhghnéithe an nóis imeachta1. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana (uznana za najkorzystniejszą), zobowiązany jest przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, w wysokości 5 % wynagrodzenia umownego określonego odpowiednio w § 18 ust. 1 pkt 1 i 2 odrębnie dla każdego z zakresów, o których mowa w § 1 ust. 4 pkt. 4.1 i 4.2 projektowanych postanowień umowy (załącznik nr 3 do SWZ). 2. Wraz z ofertą należy złożyć: a) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania i spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie wskazanym w ust. 15 SWZ – zgodnie z załącznikiem nr 5 do SWZ – oświadczenie stanowi dowód potwierdzający brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu na dzień składania ofert tymczasowo zastępujący wymagane przez Zamawiającego podmiotowe środki dowodowe, wskazane w SWZ; oświadczenie składa się na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia (JEDZ), pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym); b) wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania – w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby – warunków udziału w postępowaniu, przedstawia wraz z oświadczeniem, o którym mowa w lit. a także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na jego zasoby – wg załącznika nr 5 do SWZ; Zamawiający nie wymaga składania odrębnego oświadczenia, o którym mowa w lit. a dla Podwykonawców, którym Wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia, niebędących jednocześnie podmiotami, o których mowa w art. 118 ust. 1 Pzp. c) w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w lit. a, składa każdy z wykonawców; oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu; d) pełnomocnictwo ustanowione do reprezentowania wykonawcy/ów ubiegającego/cych się o udzielenie zamówienia publicznego; e) zobowiązanie podmiotu udostępniającego wykonawcy zasoby, do oddania do dyspozycji wykonawcy niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów (o ile wykonawca korzysta ze zdolności innych podmiotów na zasadach określonych w art. 118 Pzp) – wg załącznika nr 6 do SWZ; f) oświadczenie składane na podstawie art. 117 ust. 4 Pzp przez wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia publicznego, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni wykonawcy występujący wspólnie (dot. również spółki cywilnej) – wg załącznika nr 7 do SWZ; g) dokumenty, o których mowa ust. 15 pkt 4 SWZ (jeżeli dotyczy); h) dokumenty, o których mowa ust. 4 pkt 5 SWZ (jeżeli dotyczy); i) dowód wniesienia wadium; j) oświadczenie Wykonawcy o braku postaw wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Oświadczenie składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) – zgodnie z załącznikiem nr 10 do SWZ. k) wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów przedstawia wraz z oświadczeniem, o którym mowa w lit. j) także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby o braku postaw wykluczenia z postępowania zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. Oświadczenie składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej (w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) – zgodnie z załącznikiem nr 10 do SWZ. 3. Z uwagi na techniczny brak możliwości wskazania w treści ogłoszenia wszystkich informacji na temat zamówienia (zbyt mała liczba znaków możliwych do wpisania) Zamawiający informuje, że pełny opis procedury stosowanej w prowadzonym postępowaniu znajduje się w SWZ. 4. Termin związania ofertą upływa w dniu 26.09.2026 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert, określonym w ust. 14 SWZ. Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą.
Cuspóir
Cineál an chonarthaOibreacha
Príomhaicmiú (cpv): 45233140 Roadworks
Aicmiú breise (cpv): 45233120 Road construction works, 45316110 Installation of road lighting equipment, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45232310 Construction work for telephone lines, 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work, 45231000 Construction work for pipelines, communication and power lines
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Cur síos1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn. „Rozbudowa węzła komunikacyjnego wraz z drogami dojazdowymi w rejonie Owintaru –etap I wraz z przebudową ul. Narutowicza” w ramach zadania inwestycyjnego „Rozbudowa węzła komunikacyjnego wraz z drogami dojazdowymi w rejonie Owintaru – etap I” 2. Na przedmiot zamówienia określony w ust. 1 składa się wykonanie rozbudowy węzła komunikacyjnego wraz z drogami dojazdowymi w rejonie Owintaru w następujących zakresach: 2.1. zakres inwestycji ZDiK, który obejmuje: 1) wykonanie robót przygotowawczych i rozbiórkowych nawierzchni wraz z podbudową, w tym z kostki granitowej, 2) przebudowę ronda na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Sikorskiego, Narutowicza na rondo turbinowe, czterowlotowe, 3) rozbudowę drogi powiatowej 1356K, klasy Z, ul. Krakowska, 4) przebudowę i rozbudowę drogi powiatowej 1356K, klasy Z, ul. Narutowicza, 5) rozbudowę drogi powiatowej 1373K, klasy Z, ul. Sikorskiego, 6) rozbudowę drogi gminnej 200877K, klasy L, ul. Krakowska, 7) budowę przejścia podziemnego pod ul. Sikorskiego, 8) rozbiórkę budynków, 9) rozbiórkę instalacji oświetlenia ulicznego własności Tauron Nowe Technologie S.A., 10) przebudowę i budowę instalacji oświetlenia ulicznego własności Tauron Nowe Technologie S.A., 11) budowę instalacji oświetlenia ulicznego własność Gminy Miasta Tarnowa, 12) przebudowę/rozbudowę/rozbiórkę/budowę/zabezpieczenie sieci elektroenergetycznej, 13) budowę kanalizacji deszczowej, 14) przebudowę/rozbudowę/rozbiórkę/budowę/zabezpieczenie sieci gazowej wraz z przyłączami i niezbędnym wyposażeniem, 15) przebudowę/rozbudowę/rozbiórkę/budowę/zabezpieczenie kanalizacji ogólnospławnej i sanitarnej, 16) przebudowę/rozbudowę/rozbiórkę/budowę/zabezpieczenie sieci telekomunikacyjnej, 17) przebudowę/rozbudowę/rozbiórkę/budowę/zabezpieczenie kanału technologicznego, 18) likwidację kanalizacji dn 600 w ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Kościuszki w kierunku ul. Mościckiego poprzez wypełnienie spienionym betonem, 19) wycinkę drzew, mechaniczne karczowanie pni, cięcie korekcyjne korony drzew w terminach określonych w obowiązujących przepisach i decyzji ZRID, w szczególności z uwzględnieniem konieczności wykonania wycinki drzew poza okresem lęgowym ptaków. W przypadku wycinki drzew dziuplastych o średnicy powyżej 30 cm, Wykonawca zapewni wykonanie przez specjalistę entomologa oceny pod kątem zasiedlenia ich przez pachnicę dębową. W przypadku konieczności wycinki drzew w trakcie sezonu lęgowego ptaków, Wykonawca zapewni nadzór przyrodniczy oraz nadzór ornitologiczny, 20) wykonanie nasadzeń drzew i krzewów, 21) zabezpieczenie drzew i krzewów w sposób gwarantujący ich skuteczną ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi, 22) opracowanie projektu oraz wprowadzenie czasowej organizacji ruchu drogowego wraz z zabezpieczeniem i oznakowaniem terenu oraz jej aktualizację w trakcie realizacji budowy w zależności od bieżących potrzeb. Zamawiający informuje, że inwestycję należy wykonywać etapowo/odcinkowo, biorąc pod uwagę poniższe wytyczne w kwestii czasowej organizacji ruchu: a) nie dopuszcza się całkowitego wyłączenia z ruchu skrzyżowania ulic Krakowska – Narutowicza – Sikorskiego, b) ruch na ciągu Krakowska – Narutowicza powinien być prowadzony w sposób ciągły (2 pasy ruchu) przez cały okres trwania budowy, c) dopuszcza się ograniczenia w ruchu na ulicy Krakowskiej na odcinku powyżej ulicy Sikorskiego (wlot wschodni skrzyżowania), pod warunkiem zapewnienia dróg alternatywnych, d) dopuszcza się całkowite wyłączenie ulicy Sikorskiego z ruchu, pod warunkiem wyznaczenia spójnych i logicznych tras alternatywnych, e) dopuszcza się zmiany kierunków ruchu na ulicach jednokierunkowych zlokalizowanych w obszarze bezpośredniego oddziaływania placu budowy, pod warunkiem logicznego i spójnego prowadzenia ruchu względem pozostałych rozwiązań, f) w trakcie trwania robót należy zachować ciągłość przejazdu komunikacji zbiorowej; w przypadku wyłączenia ulic z ruchu projekt powinien przewidywać wyznaczenie tras objazdowych dla poszczególnych linii autobusowych, w tym utrzymanie ciągłego funkcjonowania węzła „Krakowska Planty” w trakcie trwania robót. Projekt organizacji ruchu na czas robót powinien także przewidywać m.in. wyznaczenie wymaganych objazdów, czy przystanków zastępczych komunikacji zbiorowej w związku z ograniczeniami ruchu w rejonie placu budowy, g) Wykonawca robót w swojej ofercie powinien uwzględnić koszty związane z opracowaniem projektu czasowej organizacji ruchu, jej wdrożenia i utrzymania, mając na uwadze wyznaczone objazdy, h) projekt powinien zapewnić spełnienie warunków, o których mowa w § 7 pkt 8 i § 8 ust. 3 umowy, i) w każdym z przyjętych przez Wykonawcę etapów Zamawiający narzuca obowiązek zachowania ciągłości ruchu pieszego, j) z uwagi na lokalizację zadania w centrum miasta nie dopuszcza się kierowania ruchem za pomocą tymczasowej sygnalizacji świetlnej, 23) wprowadzenie stałej organizacji ruchu, 24) w przypadku demontażu oświetlenia ulicznego wykonanie oświetlenia placu budowy zapewniającego bezpieczeństwo użytkowników ruchu, w tym doświetlenie przejść dla pieszych, 25) monitoring terenu budowy z zapewnieniem dostępu on-line dla Zamawiającego, 26) wykonanie robót wykończeniowych i porządkowych, 2.2. zakres inwestycji TW, który obejmuje: - przebudowę/rozbudowę/rozbiórkę/budowę/zabezpieczenie sieci wodociągowej wraz z przyłączami i niezbędnym wyposażeniem. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się z w załączniku nr 1 i 2 do SWZ oraz projektowanych postanowieniach umowy - załącznik nr 3 do SWZ. 4. Niniejsze zamówienie współfinansowane jest z Funduszy Europejskich dla Małopolski na lata 2021 – 2027. 5. Gmina Miasta Tarnowa – Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie przeprowadza postępowanie wspólnie z Tarnowskimi Wodociągami Spółka z o.o., zgodnie z art. 38 ust. 1 i 2 Pzp, w imieniu i na rzecz których działa na podstawie udzielonego upoważnienia z dnia 10.04.2026 r.
Aicmiú breise (cpv): 45233120 Road construction works, 45231000 Construction work for pipelines, communication and power lines, 45316110 Installation of road lighting equipment, 45231300 Construction work for water and sewage pipelines, 45232310 Construction work for telephone lines, 45200000 Works for complete or part construction and civil engineering work
403007-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierareZDiK.DZ.271.34.2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233140 Vägarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45233120 Vägbygge, 45316110 Installation av vägbelysning, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232310 Anläggningsarbeten för telefonledningar, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 45233120 Vägbygge, 45231000 Bygg- och anläggningsarbeten för rör-, kommunikations- och kraftledningar, 45316110 Installation av vägbelysning, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232310 Anläggningsarbeten för telefonledningar, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten