426502-2026 - Iomaíocht
An Pholainn – Cleaning services – Całodobowe utrzymanie czystości, czynności pomocnicze na rzecz pacjentów w oddziałach szpitalnych oraz usługi medyczno-opiekuńcze osobie chorej i niesamodzielnej w SPZZOZ w Nowej Dębie.
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
TeidealCałodobowe utrzymanie czystości, czynności pomocnicze na rzecz pacjentów w oddziałach szpitalnych oraz usługi medyczno-opiekuńcze osobie chorej i niesamodzielnej w SPZZOZ w Nowej Dębie.
Cur síos1.Przedmiotem zamówienia jest: Całodobowe utrzymanie czystości, czynności pomocniczych na rzecz pacjentów w oddziałach szpitalnych oraz usługi medyczno-opiekuńcze osobie chorej i niesamodzielnej w SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz cenowy – Części nr 1-2, oraz Załącznik nr 2A oraz 2B -Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia – Części 1-2. Część nr 1: Całodobowe utrzymanie czystości, czynności pomocniczych na rzecz pacjentów w oddziałach szpitalnych oraz usługi medyczno-opiekuńcze osobie chorej i niesamodzielnej w SPZZOZ w Nowej Dębie. Część nr 2: Kompleksowe usługi sprzątania wraz z wyposażeniem w chemię Oddziału Dziennego Psychiatrycznego w Tarnobrzegu, należącego do SPZZOZ w Nowej Dębie. Wykonywane prace powinny zapewnić utrzymanie właściwego poziomu higieny sanitarnej oraz estetyczny wygląd sprzątanych powierzchni i pomieszczeń zgodnie z najnowszymi wymogami sanitarno- epidemiologicznymi obowiązującymi w zakładach opieki zdrowotnej, w tym w czasie ewentualnej epidemii/pandemii. Usługa utrzymania czystości i dezynfekcji dotyczy wymienionych komórek organizacyjnych szpitala o łącznej powierzchni: Dla Części 1: 8 821,75 m² Usługa realizowana będzie w następujących obiektach: • kompleks budynków przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie 1A w Nowej Dębie • kompleks budynków przy ul. Kościuszki 1C w Nowej Dębie • kompleks budynków przy ul. Rzeszowskiej 8 w Nowej Dębie Dla Części 2: 141,93 m2 Usługa realizowana będzie w następującym obiekcie: • budynek Oddziału Dziennego Psychiatrycznego należącego do SPZZOZ w Nowej Dębie, przy ul. Sikorskiego 2C, 39-400 Tarnobrzeg. Przed złożeniem oferty Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wizji lokalnej w miejscu realizacji zamówienia w celu zapoznania się z lokalizacją miejsca wykonywania zamówienia i dla prawidłowego oszacowania kosztów, na zasadach określonych w rozdziale XXV pkt.10 SWZ. Uwaga! Nieuczestniczenie w wizji lokalnej spowoduje odrzucenie oferty zgodnie z treścią art. 226 ust.1 pkt.18 ustawy Pzp. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. Informacja na temat rozwiązań równoważnych: a) W przypadku, gdy Zamawiający w zapisach SWZ oraz jej załącznikach odwołuje się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych lub systemów referencji technicznych – zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp dopuszcza rozwiązania równoważne. Wykonawca zobowiązany jest wykazać równoważność zastosowanych rozwiązań. Opis zaproponowanych rozwiązań równoważnych powinien być dołączony do oferty i musi być na tyle szczegółowy, aby Zamawiający mógł ocenić spełnienie wymagań dotyczących jakości, skuteczności, bezpieczeństwa oraz organizacji realizacji usług. Zastosowanie rozwiązań równoważnych nie może powodować pogorszenia poziomu świadczonych usług, w szczególności w zakresie skuteczności utrzymania czystości, bezpieczeństwa sanitarno-epidemiologicznego oraz jakości opieki nad pacjentami. b) Nazwa handlowa – jeżeli w dokumentacji wskazano nazwy handlowe produktów (np. środków czystości, preparatów dezynfekcyjnych, sprzętu), należy je traktować jako przykładowe i określające minimalny wymagany standard jakościowy. c) W przypadku, gdyby w opisie przedmiotu zamówienia (załącznikach do SWZ) Zamawiający określił przedmiot zamówienia poprzez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych Wykonawców lub produktów - Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych, pod warunkiem, że oferowane rozwiązania zapewniają co najmniej równoważny poziom skuteczności działania (np. mycia, dezynfekcji), bezpieczeństwa dla pacjentów i personelu, zgodności z przepisami sanitarnymi i medycznymi. d) W sytuacjach, kiedy Zamawiający opisuje przedmiot zamówienia poprzez odniesienie się do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Ustawy Pzp, dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. e) Wskazane wyżej określenie przedmiotu zamówienia ma charakter wyłącznie pomocniczy w przygotowaniu oferty i ma na celu wskazać oczekiwane standardy co do minimalnych parametrów technicznych oczekiwanych materiałów i urządzeń, w szczególności w zakresie: skuteczności sprzątania i dezynfekcji, standardów higienicznych, sposobu realizacji usług pomocniczych i opiekuńczych, kwalifikacji i przygotowania personelu. f) Przez ofertę równoważną należy rozumieć ofertę o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych nie gorszych od opisu wskazanego przez Zamawiającego w opisie przedmiotu zamówienia. g) Parametry wskazane przez Zamawiającego są parametrami minimalnymi, granicznymi. Pod pojęciem „parametry” rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. h) W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza zastosowanie innych środków, sprzętu, technologii lub sposobów realizacji usług niż wskazane w SWZ, pod warunkiem zachowania nie gorszych właściwości użytkowych i jakościowych. i) Każdorazowo gdy wskazana jest w niniejszej SWZ lub załącznikach do SWZ norma, należy przyjąć, że w odniesieniu do niej użyto sformułowania „lub równoważna”. j) W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży w ofercie dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty oraz do wykonania umowy ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia.
An fógra roimhe seo498040-2023
Aitheantóir inmheánachSPZZOZ.NZ.I.382.11.2026
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 90910000 Cleaning services
Aicmiú breise (cpv): 90911200 Building-cleaning services, 90921000 Disinfecting and exterminating services, 85110000 Hospital and related services
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
TeidealCzęść nr 1: Całodobowe utrzymanie czystości, czynności pomocniczych na rzecz pacjentów w oddziałach szpitalnych oraz usługi medyczno-opiekuńcze osobie chorej i niesamodzielnej w SPZZOZ w Nowej Dębie.
Cur síosPrzedmiotem zamówienia w Części nr 1 jest Całodobowe utrzymanie czystości, czynności pomocniczych na rzecz pacjentów w oddziałach szpitalnych oraz usługi medyczno-opiekuńcze osobie chorej i niesamodzielnej w SPZZOZ w Nowej Dębie. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz cenowy oraz Załącznik nr 2A -Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia. Wykonywane prace powinny zapewnić utrzymanie właściwego poziomu higieny sanitarnej oraz estetyczny wygląd sprzątanych powierzchni i pomieszczeń zgodnie z najnowszymi wymogami sanitarno- epidemiologicznymi obowiązującymi w zakładach opieki zdrowotnej, w tym w czasie ewentualnej epidemii/pandemii. Usługa utrzymania czystości i dezynfekcji dotyczy wymienionych komórek organizacyjnych szpitala o łącznej powierzchni: Dla Części 1: 8 821,75 m² Usługa realizowana będzie w następujących obiektach: • kompleks budynków przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie 1A w Nowej Dębie • kompleks budynków przy ul. Kościuszki 1C w Nowej Dębie • kompleks budynków przy ul. Rzeszowskiej 8 w Nowej Dębie. Przed złożeniem oferty Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wizji lokalnej w miejscu realizacji zamówienia w celu zapoznania się z lokalizacją miejsca wykonywania zamówienia i dla prawidłowego oszacowania kosztów, na zasadach określonych w rozdziale XXV pkt.10 SWZ. Uwaga! Nieuczestniczenie w wizji lokalnej spowoduje odrzucenie oferty zgodnie z treścią art. 226 ust.1 pkt.18 ustawy Pzp. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. Informacje na temat rozwiązań równoważnych - zgodnie z SWZ Rozdział IV punkt 4. Zamawiający informuje, że realizacja przedmiotu zamówienia wiąże się z przejściem części zakładu pracy dotychczasowego Wykonawcy na nowego Wykonawcę na zasadach określonych w art. 23¹ ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone w Załączniku nr 4A do SWZ – Warunki przejęcia pracowników. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, z dniem rozpoczęcia świadczenia usług (tj. z dniem wejścia w życie umowy) stanie się z mocy prawa stroną w dotychczasowych stosunkach pracy z pracownikami zatrudnionymi przez obecnego Wykonawcę. Wykonawca, któremu zostanie udzielone zamówienie, przejmie od Dotychczasowego Wykonawcy na podstawie art. 231 Kodeksu Pracy na zasadach i warunkach określonych w załączniku nr 4A do SWZ, 9 pracowników, w przeliczeniu na etaty, zatrudnionych na stanowiskach związanych z wykonywaniem przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia personelu w liczbie i strukturze zapewniającej prawidłową realizację zamówienia – odpowiadającej potrzebom Załącznika nr 11 do SWZ – Minimalna obsada wymagana w oddziałach. Wykonawca zobowiązany jest zapewnić ciągłość świadczenia usług przez cały okres obowiązywania umowy. Braki kadrowe, rotacja pracowników lub inne trudności organizacyjne Wykonawcy nie stanowią podstawy do niewykonania lub nienależytego wykonania umowy. W celu umożliwienia rzetelnej kalkulacji ceny oferty, Zamawiający udostępnia w Załączniku nr 45 do SWZ (Wykaz personelu podlegającego przejęciu) zanonimizowane i szczegółowe dane finansowo-pracownicze obecnej załogi. Wykonawca składający ofertę ma absolutny obowiązek uwzględnić wszelkie koszty pracownicze wynikające z przejęcia wyżej wymienionego personelu w cenie ryczałtowej oferty. Wykonawca zobowiązuje się do zagwarantowania przejętym pracownikom warunków pracy i płacy nie gorszych niż dotychczasowe. Dotychczasowy Wykonawca oraz nowy Wykonawca są zobowiązani do ścisłego współdziałania w celu sprawnego przeprowadzenia procedury informacyjnej wobec pracowników, o której mowa w art. 23¹ § 3 Kodeksu Pracy, w terminie co najmniej 30 dni przed planowanym transferem. Za zobowiązania wynikające ze stosunku pracy powstałe przed dniem transferu, Dotychczasowy i Nowy Wykonawca odpowiadają solidarnie wobec pracowników. Nowy Wykonawca zobowiązany jest do przejęcia od dotychczasowego Wykonawcy kompletnych akt osobowych pracowników oraz wszelkiej dokumentacji związanej z ich stosunkiem pracy w dniu rozpoczęcia realizacji zamówienia. Nowy Wykonawca przejmuje obowiązek udzielenia pracownikom niewykorzystanych urlopów wypoczynkowych za rok bieżący. Rozliczenie finansowe z tytułu przejętych urlopów nastąpi na podstawie odrębnego porozumienia rozliczeniowego pomiędzy Dotychczasowym a Nowym Wykonawcą. Brak zawarcia porozumienia nie może wpływać na ciągłość realizacji usług na rzecz Zamawiającego. Niedopełnienie przez Wykonawcę obowiązku przejęcia pracowników lub próba jednostronnej zmiany ich warunków płacowych w sposób sprzeczny z przepisami prawa pracy, stanowić będzie rażące naruszenie warunków umowy i będzie podstawą do naliczenia kar umownych określonych w postanowieniach Umowy. Zamawiający zastrzega możliwość zmiany ilości przekazywanych Wykonawcy pracowników jedynie w przypadku zajścia okoliczności niemożliwych do przewidzenia w chwili zawarcia umowy lub w przypadku złożenia oświadczenia przez ww. osoby, że rezygnują z prawa kontynuacji zatrudnienia. Zamawiający określił WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU w SEZ w Rozdziale VII. Zamawiający określił PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE w SWZ w Rozdziale XI. Podstawy WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA zostały szczegółowo określone przez Zamawiającego w SWZ w Rozdziale X.
Aitheantóir inmheánachCzęść nr 1
Aicmiú breise (cpv): 90911200 Building-cleaning services, 85111000 Hospital services, 90921000 Disinfecting and exterminating services
LuchtógLOT-0002
TeidealCzęść nr 2: Kompleksowa usługa sprzątania wraz z wyposażeniem w chemię Oddziału Dziennego Psychiatrycznego w Tarnobrzegu, należącego do SPZZOZ w Nowej Dębie.
Cur síos1. Przedmiotem zamówienia w Części 2 jest: Kompleksowa usługa sprzątania wraz z wyposażeniem w chemię Oddziału Dziennego Psychiatrycznego w Tarnobrzegu, należącego do SPZZOZ w Nowej Dębie. 2. Rodzaj zamówienia – USŁUGA. 3. Szczegółowy opis i zakres przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – Opis przedmiotu zamówienia - Formularz cenowy – Część nr 2, oraz Załącznik nr 2B -Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia – Część 2. Wykonywane prace powinny zapewnić utrzymanie właściwego poziomu higieny sanitarnej oraz estetyczny wygląd sprzątanych powierzchni i pomieszczeń zgodnie z najnowszymi wymogami sanitarno- epidemiologicznymi obowiązującymi w zakładach opieki zdrowotnej, w tym w czasie ewentualnej epidemii/pandemii. 4. Usługa utrzymania czystości dotyczy budynku Oddziału Dziennego Psychiatrycznego należącego do SPZZOZ w Nowej Dębie, przy ul. Sikorskiego 2C, 39-400 Tarnobrzeg o łącznej powierzchni: 141,93 m2 Przed złożeniem oferty Wykonawca jest zobowiązany do przeprowadzenia wizji lokalnej w miejscu realizacji zamówienia w celu zapoznania się z lokalizacją miejsca wykonywania zamówienia i dla prawidłowego oszacowania kosztów, na zasadach określonych w rozdziale XXV pkt.10 SWZ. Uwaga! Nieuczestniczenie w wizji lokalnej spowoduje odrzucenie oferty zgodnie z treścią art. 226 ust.1 pkt.18 ustawy Pzp. Informacje na temat rozwiązań równoważnych - zgodnie z SWZ Rozdział IV punkt 4. 5. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 Ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (Dz. U. z 2025 r. poz. 277 ze zm.) obejmują następujące rodzaje czynności: wszystkie prace związane z realizacją zamówienia. Szczegółowe Wymagania zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie umowy o pracę, o których mowa w art. 95 ust. 1 Ustawy Pzp, osób wykonujących wskazane przez Zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia zostały określone w Załączniku nr 4 do SWZ – Wzór umowy. 6 Powyższe wymagania określają w szczególności: a) sposób udokumentowania zatrudnienia osób, o których mowa w art. 95 ust. 1 Ustawy Pzp, b) uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań, o których mowa w art. 95 ust. 1 Ustawy Pzp, oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań, c) rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie umowy o pracę przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia zostały określone we Wzorze umowy – Załączniku nr 4 do SWZ oraz pozostałych załącznikach do SWZ. Zamawiający nie określił WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU dla Części 2. Zamawiający określił PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE w SWZ w Rozdziale XI. Podstawy WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA zostały szczegółowo określone przez Zamawiającego w SWZ w Rozdziale
Aitheantóir inmheánachCzęść nr 2
Aicmiú breise (cpv): 85111000 Hospital services, 90921000 Disinfecting and exterminating services, 90911200 Building-cleaning services
426502-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Avviż preċedenti498040-2023
Identifikatur internSPZZOZ.NZ.I.382.11.2026
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90910000 Servizzi tat-tindif
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 90911200 Servizzi tat-tindif ta' bini, 90921000 Servizzi tad-disinfettazzjoni u l-esterminazzjoni, 85110000 Servizzi ta' l-isptar u dawk relatati magħhom
5. Lott
LottLOT-0001
Identifikatur internCzęść nr 1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 90911200 Servizzi tat-tindif ta' bini, 85111000 Servizzi ta' l-isptar, 90921000 Servizzi tad-disinfettazzjoni u l-esterminazzjoni
LottLOT-0002
Identifikatur internCzęść nr 2
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 85111000 Servizzi ta' l-isptar, 90921000 Servizzi tad-disinfettazzjoni u l-esterminazzjoni, 90911200 Servizzi tat-tindif ta' bini