413572-2026 - Nadmetanje
Rumunjska – Građevinski radovi na hotelu – Execuția lucrărilor aferente obiectivului de investitii - CONSTRUIRE IMOBIL CU DESTINATIA HOTEL SI FUNCTIUNI COMPLEMENTARE , Codul SMIS: 322590
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim - Obavijest o promjeni
Radovi
2. Postupak
Postupak
NaslovExecuția lucrărilor aferente obiectivului de investitii - CONSTRUIRE IMOBIL CU DESTINATIA HOTEL SI FUNCTIUNI COMPLEMENTARE , Codul SMIS: 322590
OpisSe vor executa, in conformitate cu cerințele proiectului tehnic si a caietelor de sarcini, respectiv – Lucrări de CONSTRUIRE IMOBIL CU DESTINATIA HOTEL SI FUNCTIUNI COMPLEMENTARE în cadrul proiectului CONSTRUIRE IMOBIL CU DESTINATIA HOTEL SI FUNCTIUNI COMPLEMENTARE, finanțat prin PROGRAMUL TRANZITIE JUSTA 2021 - 2027. Cap. 1.2 Valoare estimata – Amenajarea terenului: 611.227,89 lei fara TVA Cap. 1.3 Valoare estimata – Amenajări pentru protecţia mediului şi aducerea terenului la starea iniţială: 203.742,63 lei fara TVA Cap. 2.1 Valoare estimata – Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului de investitii: 675.261,29 lei fara TVA Cap. 4.1 Valoare estimata – Constructii si instalatii: 39.589.070,18 lei fara TVA; Cap. 4.2 Valoare estimata – Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale: 943.037,32 lei fara TVA; Cap. 4.3 Valoare estimata - Utilaje, echipamente tehnologice şi functionale care necesita montaj: 4.627.868,31 lei fara TVA; Cap. 5.1 Valoare estimata - Organizare de Santier: 582.121,80 lei fara TVA Valoarea estimata fără TVA: 47.232.329,42 Moneda: RON Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificări in a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interna identifikacijska oznaka11354496/2026/322590/1
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRadovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45212411 Građevinski radovi na hotelu
5. Grupa
GrupaLOT-0000
NaslovDefault lot
OpisSe vor executa, in conformitate cu cerințele proiectului tehnic si a caietelor de sarcini, respectiv – Lucrări de CONSTRUIRE IMOBIL CU DESTINATIA HOTEL SI FUNCTIUNI COMPLEMENTARE în cadrul proiectului CONSTRUIRE IMOBIL CU DESTINATIA HOTEL SI FUNCTIUNI COMPLEMENTARE, finanțat prin PROGRAMUL TRANZITIE JUSTA 2021 - 2027. Potrivit devizului general estimativ aferent proiectului tehnic rezulta o Valoarea totala estimata de 47.232.329,42 lei fără TVA, astfel: Cap. 1.2 Valoare estimata – Amenajarea terenului: 611.227,89 lei fara TVA Cap. 1.3 Valoare estimata – Amenajări pentru protecţia mediului şi aducerea terenului la starea iniţială: 203.742,63 lei fara TVA Cap. 2.1 Valoare estimata – Cheltuieli pentru asigurarea utilitatilor necesare obiectivului de investitii: 675.261,29 lei fara TVA Cap. 4.1 Valoare estimata – Constructii si instalatii: 39.589.070,18 lei fara TVA; Cap. 4.2 Valoare estimata – Montaj utilaje, echipamente tehnologice si functionale: 943.037,32 lei fara TVA; Cap. 4.3 Valoare estimata - Utilaje, echipamente tehnologice şi functionale care necesita montaj: 4.627.868,31 lei fara TVA; Cap. 5.1 Valoare estimata - Organizare de Santier: 582.121,80 lei fara TVA Valoarea estimata fără TVA: 47.232.329,42 Moneda: RON NU se va acorda avans. Natura si cantitatea lucrărilor: Se propune realizarea unei unități turistice cu regimul de înălțime S+P+9E care va avea in componenta sa următoarele: 112 camere de cazare si spatii cu functiuni complementare: baza de tratament, spa, restaurant si parcaje, sali de conferinta/evenimente, dar si amenajări exterioare specifice (circulații pietonale, zone verzi, parcaje auto neacoperite) Conform O.M.T. 65/2013, unitatea turistica va fi încadrata drept unitate turistica cu 4 stele. Contract EXECUTIE LUCRARI
Interna identifikacijska oznaka1
Dodatna klasifikacija (cpv): 45310000 Elektroinstalacijski radovi, 45330000 Vodoinstalaterski i sanitarni radovi, 45332400 Radovi instaliranja sanitarne opreme
Účel
Druh zmluvy: Práce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45212411 Stavebné práce na hoteloch
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45310000 Elektroinštalačné práce, 45330000 Kanalizačné a sanitárne práce, 45332400 Inštalovanie pevného sanitárneho príslušenstva
Miesto plnenia
Nižšia územná jednotka krajiny (NUTS): Hunedoara (RO423)
Krajina: Rumunsko
Doplňujúce informácie: Loc. Geoagiu- Bai